Boğa’da Dolunay: Ölüme rağmen yaşamak!

Dolunaylar, 5 duyumuzun keskinleştiği, olan biten her şeyin açıkça idrakına vardığımız, son derece dinamik ve enerjik hissettiğimiz zamanlardır. Dolunay etkisini, henüz oluşmadan birkaç gün öncesinde ve sonrasında hissetmeye devam ederiz. Dolunay bu defa, 27 Ekim günü saat 14:04’te yüceldiği Boğa burcunda gerçekleşecek. 

 

13 Ekim günü Terazi’deki Yeniay, kendimizle, insanlarla ve hayatımızla kurduğumuz ilişkilere dair yeni bir döngü başlatmıştı. Boğa’daki dolunay ise, başlayan bu döngünün neticesini, son 2 hafta boyunca yaptığımız bilinçli tercihlerin sonuçlarını toplayacağımız aşamayı temsil ediyor. Boğa burcu kalıcılık ve sürdürülebilirlikle ilgilidir. Yolculuğumuza devam etmek için daha güvenli yollar seçecek, bu yollarda daha “sağlam” insanlarla yürümek isteyeceğiz. Değişim ani olmayacaktır, ama muhakkak etkili olacağını öngörebiliriz. Hayatla ilişkimizi iyileştirmemize mani olan unsurları “eleyeceğiz”.  Gezegenlerin toprak burçlarında yoğunlaştığı şu günlerde, kişisel menfaatlerimiz yönünde kendimizi korumaya almamız da beklenir.

 

Toplum olarak sanki bir uçak kazası geçirmiş gibiyiz. Yaşadığımız travmalardan dolayı üzgün ve öfkeliyiz.  Ölüme yakın olduğumuz her sefer bize, Akrep burcuna özgü bir cesaret de kazandırıyor ve acı çeken insanlarla daha yoğun empati kurabiliyoruz.  Boğa dolunayı, kişisel hayatlarımızın unuttuğumuz basit sevinçlerini, renklerini ve tatlarını görmemizi sağlayacak, devam edebilmemiz için bizi motive edecektir.


Boğa burcu, yeryüzü ve yeryüzüne bağlı maddeselliğe duyduğumuz bağlılık ve sevgidir. Bu yüzden yanından geçerken durup çiçekleri koklayacak, çikolatanın ağzımızda yavaşça erimesine izin verecek, sevdiklerimize temas etmek için zaman ayıracak, konfor vaat eden her şeye sıkıca sarılacağız. Bize zevk veren şeylere tutunalım ama zamanı geldiğinde bırakmamız gerektiğini de unutmadan!

 

Dolunay, eğer sevgi ve kabullenişle açarsanız, boş kalbinizi yeni bir aşkla, boş cüzdanınızı parayla doldurabilir. Boğa dolunayı, maddi ve manevi hazinelerinin tümünü dünyaya sergileyecektir. Bu hazineleri çalmaya yeltenmediğiniz sürece de, dolunayın zenginliğini paylaşabilirsiniz.

 

Akrep burcundaki Güneş, hayatta kalmak için neye ihtiyacımız olduğunu bulmamız yönünde bizi zorlarken, Boğa’daki Ay, bu ihtiyaçlarımızın belli bir değer sistemine bağlı olduğunu gösteriyor. Kendimize “en çok neye değer veriyorum ve gerçekte neye ihtiyacım var?” diye sorarak, bizi sadece maddi anlamda değil, ruhani olarak da “güçlendirecek” kaynaklar ve ilişkiler yaratmamız gerekiyor.

 

Çevrenizde dürüstlüğüne güvenebileceğiniz kimse olmasa bile, kendinize inandığınız sürece, sevginin ve gerçeğin sizi koruyacağına güvenmelisiniz. Ne demiş Çetin Altan “Başarı yalan söylemek zorunda kalmadan yaşayabilmektir”. Başkalarından dürüstlük beklemeden önce, kendimize yalan söylemeden yaşayabilmeliyiz.

 

Dolunay anında, Ay’ın derecesinde “gökkuşağının sonundaki bir küp altın” anlamına gelen sebian sembolü yer alıyor. Gökkuşağının sonunu bulmak mümkün olmadığından, altın küpü boş bir beklentidir, tabii sadece altını maddi bir değer olarak görenler için! Yaşam denen serüven, gökkuşağı boyunca uzanır ve altın küpü kalbimizde biriktirdiğimiz manevi değerlerin zenginliğidir aslında.


Güneş’in derecesindeki sebian sembolü ise, “elinde yanan bir mum tutan bir genç” anlamına geliyor. Bir dileği, bir düşü,  bir beklentiyi, belki de başka bir hayatı temsil eden bir sembol. Hayallerinizi, bir uçurtma gibi evrene bırakmayı deneyin. Belki size yeni bir dost, yeni bir aşk, yeni bir ülke, yeni bir yaşam getirecektir. Gökyüzünde bir kurtarıcı aramak yerine, içinize de bir bakın.

 

Yeniaylar yaralarımızı sağaltır, dolunaylar çoğu zaman iyi olan yerlerimizde yaralar açar. Ama yaşadığımız her zorluk, ruhumuza mucizelerin tohumlarını da eker. Akrep ölüme dairdir, Boğa ise yaşama… Ölüme rağmen, yaşamı kucaklayın!

Cesaret ve umutla…

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
7
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  27 Ekim 2015 Salı 09:38

  tamda 10 gündür hissettiklerimin yansıması hatta aynısı teşekkürler

  Cevapla
 •  
  26 Ekim 2015 Pazartesi 11:23

  teşekkürler, cesaret veren destekleyen bakışınız güzel:)

  Cevapla
 •  
  26 Ekim 2015 Pazartesi 05:53

  ne güzel bir yorum

  Cevapla
 •  
  25 Ekim 2015 Pazar 12:28

  Arslan murc nu söylermi

  Cevapla
 •  
  25 Ekim 2015 Pazar 12:00

  Muhtesem

  Cevapla
 •  
  25 Ekim 2015 Pazar 12:00

  Muhtesem

  Cevapla
 •  
  25 Ekim 2015 Pazar 12:00

  Muhtesem

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön