Kova burcunda Dolunay - Yeni ufuklar

Havada yarınların belli belirsiz kokusu salınıyor, kalpleri sağır olanlar için ihtimaller karanlık, umuduna sarılanlar için ise gelecek hep aydınlık. “Her seçimin bir bedeli olduğunu” fısıldayan olasılıklar titreşiyor ruhumuzda. Birkaç gün önce başlayan Venüs retrosuyla birlikte, 8 sene belki de daha uzun süre önce yaşadığımız aşk hikayesinden, bugünümüze köprüler kuruyoruz. O zamanlar isteyip de yapamadıklarımız yüzünden aldığımız yarayı iyileştirmek için, şimdi yapamadığımız şeyi gerçekleştirmenin ihtimaline tutunuyoruz. Tam da Kova dolunayına özgü olarak, geçmişin hatalarını telafi etmek için, yeni bir benlik yani “öz aitlik” arayışındayız.

 

31 Temmuz saat 13:43’te, reformcu Kova burcunda gerçekleşecek Dolunay, kölesi olduğumuz insan, yapı ve düşüncelerden bağımsızlaşmamızı temsil ediyor. Çıkmaz sokaklarda kendi çıkışımızı bulmak ve özgürlüğümüz için sosyal mücadeleler vermek anlamına geliyor. Dolayısıyla satrançtaki at gibi, vezirin de şahın da huzurunu bozmamız kaçınılmaz!

 

Kozasını yırtıp, kanatlarını göğe uzatan kelebekler ya da dizginlerini koparan atlar misali bir Dolunay evresindeyiz. Tuzaklardan, kamçılardan, bizi kendimiz olduğumuz için cezalandıran, bizi biz olduğumuz için tutsaklaştıran herşeyden uzaklaşarak, aslında olduğumuz kişiyi ortaya çıkarmayı deneyeceğiz. İstediklerimizi yapma değil de, istemediğimiz hiçbir şeyi yapmama özgürlüğümüze sarılacağız. Bu aşamada ise, zekamızı faydalı işler üreten keskin bir bıçak gibi kullanmalı, bir aslan gibi korkusuz ama temkinli davranmalı, bir yılan gibi bilgeliğin gücünü taşımalı ve aynı zamanda bir güvercin gibi zararsız olmayı başarabilmeliyiz. Kova Dolunayı'nda barışı, umudu, aşkı getirmek değil, barış olmak umut olmak, aşk olmak, uğruna her bedeli ödemeye hazır, kendin olabilmektir mesele!

 

Kovadaki Dolunay, yüksek gerilimli bir elektrik akımı ya da sıcak ve sakin bir yaz gününde aniden patlayan fırtına gibidir. Biraz çarpıcı, biraz çılgın, asi ve biraz da sürprizlerle doludur. Delinin kuyuya attığı taş gibi, 40 akıllıya meydan okumaktır. Ana yoldan saparak, alternatif rotalar ve yollar üretmektir. Kova Dolunayı huzurumuzu ve konforumuzu bozarak, bizi yeni ufuklara davet eder. Kozmik bir alarm niteliğindeki bu Dolunay'da, ya farklı gözlerle dünyaya bakacak ya da başka bir dünyaya uyanacağız.

 

Geleceğin neferi Uranüs’ün yöneticisi olduğu Dolunay, en nihayetinde öngörülmesi zor gelişmelere gebedir. Yaşamak da, ister istemez beklemek değil midir beklenmeyeni? Belirsizlik kaygısı duymak yerine, başınızı kaldırıp, cesaretle ufka baktığınızda, âşık olursunuz geleceğe. Gözleri gök mavisidir gelecek denen çocuğun, alnında yıldızlar parlar ve kalbinde koşulsuz herkese yer vardır.

 

Cesaret ve umutla…

Facebook Yorumları
Yorumlar
8
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  31 Temmuz 2015 Cuma 18:05

  dolunayda tüm fazlalıklarımı.yüklerimi arkamda bırakarak özgürleşmeyi seçiyorum.

  Cevapla
 •  
  31 Temmuz 2015 Cuma 14:55

  insanları değiştirmeye çalışmayın ya kabule geçin yada terkedin.kova burcu olarak söylüyorum.yazı için teşekkürler...

  Cevapla
 •  
  31 Temmuz 2015 Cuma 13:03

  herşeyi sıfırlamak bazen hayata yeniden başlamak lazım...

  Cevapla
 •  
  31 Temmuz 2015 Cuma 13:02

  güneş burcum kova bu yazı tam benlik...

  Cevapla
 •  
  31 Temmuz 2015 Cuma 13:01

  özgürleşmek istiyorum...

  Cevapla
 •  
  31 Temmuz 2015 Cuma 03:59

  Yine mukemmel bir yazi.. Tesekkurler :)

  Cevapla
 •  
  30 Temmuz 2015 Perşembe 12:45

  elinize saglik, kristin hn., hem gunes'i hem de ay'i kova olan biri olarak heyecanlandirdi yaziniz, sevgiler, nilufer

  Cevapla
 •  
  29 Temmuz 2015 Çarşamba 20:06

  Benim burcum koc yükselen im kova bende faydalanabilecekmiyim.sevgiyle kalın.

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön