Oğlak'ta Dolunay - Aşkla büyüme zamanı

Gökyüzünün iyicil gezegenleri Venüs ve Jüpiter, aşkın, talihin ve bereketin kapısını aralarken, bu birlikteliğe 2 Temmuz günü, saat 05:20’de Oğlak burcunda gerçekleşecek Dolunay da eşlik edecek. Haritamızda Oğlak burcunun temsil ettiği ev, geçen bir aylık sürecin sonucunu, hangi konularda saklı gerçeklerin ortaya çıkacağını ve böylece hayatımızın hangi alanlarında “aydınlanacağımızı” gösterecektir.

Her Ay ve Güneş karşıtlığında olduğu gibi, bu Dolunay'ın da ana teması ilişkiler. Venüs ve Jüpiter birleşimi aşk konusunda mutluluk ve doyum öngörürken,  geçmişte yitip giden bazı ilişkilerin farklı bir formatta yeniden hayat bulması ya da bu ilişkilere yeni anlamlar katılması da mümkün.

 

Oğlak'taki Dolunay, öz disiplin uygulamamız ve irade göstermemiz gereken durumları, duygusal sorumluluklar alarak büyümeyi simgeliyor. "Gücünüzü nasıl ve hangi niyetlerle kullanıyorsunuz? Kime ve neden teslim oluyorsunuz? Hayatınızın ipleri kimin elinde? İlişkiniz size kendinizi güçlü mü yoksa zayıf mı hissettiriyor?" gibi sorulara cevap ararken, dayanıklılığımızı test edecek olaylarla yüzleşebiliriz. Neticede duygusal sorumluluklar üstlenerek kendi gücümüzü ortaya koymamız, yani gemimizin dümenine geçmemiz gerekecektir. İlişkilerdeki güç dengeleri değişebileceğinden, öfkemize yenik düşmemek için karşımızdakine duyduğumuz sevgiyi “saygıyla” sarıp sarmalamanın ve iletişimde şeffaflığı tercih etmemizin faydası olacaktır. Kimliğimize, emeğimize, hak ve tercihlerimize saygı duymayanlara ise veda edebiliriz.

 

Dolunay, gerçek tutkunuzu keşfederek, sizin için daha uygun bir kariyer tercihine yönelmenize vesile olabilir. 2014 Aralık ve 2015 Nisan aylarında alınan kararlar ve başlanan şeylerle ilgili olarak mücadele gerektiren durumlarla karşılaşabilir, böylece ilerleme kaydedebilirsiniz.

 

Yengeç insanlara açılan kapı, yani sevgi ve samimiyet, Oğlak burcu ise tanrılara açılan kapı, yani bilgeliktir. Duygular iki yüzü olan keskin bir bıçağa benzer; bilgisizlerin kalbinde ölümcül bir silahken, bilgelerin yüreğinde şifa veren ve acılarımızı dindiren bir neştere dönüşebilirler. Duygularınızı şimdi iyilikle ve olgunlukla biler, gücünüzü yıkıcı değil de yapıcı yönde kullanırsanız, Venüs ve Jüpiter’in vaat ettiği aşkın, bereketin ve mutluluğun var olduğu bir geleceği şekillendirebilirsiniz.

 

Cesaret ve Umutla…

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  02 Temmuz 2015 Perşembe 01:21

  teşekkürler sevgili kristin :)

  Cevapla
 •  
  02 Temmuz 2015 Perşembe 01:21

  çok güzel... her şeyin güzel olacağını umut ediyorum

  Cevapla
 •  
  02 Temmuz 2015 Perşembe 01:16

  yazılarınız çok aydınlatıcı, bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. sizi tebrik ediyorum ve başarılarınızın artmasını diliyorum. yolunuz açık olsun

  Cevapla
 •  
  01 Temmuz 2015 Çarşamba 00:35

  yine harika bir kristin demirci yazısı ...teşekkürler..

  Cevapla

 • Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?
  Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık...

  Süresi : 03:31 İzlenme : 339

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2889

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2395

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1530

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4907

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön