Mars Yengeç’te erkekler maço kadınlar alıngan olabilir

24 Haziran günü,  Yengeç burcuna ilerleyen transit Mars, 9 Ağustos’a kadar burada kalacak. En sert etkileri ise 15 ve 25 Temmuz tarihleri civarında hissedilebilir.

 

Haritalarda Mars’ın konumu, bizi uyaran ve harekete geçiren şeyleri, kendimizi kanıtlamak istediğimiz konuyu, nelerin bizi öfkelendirdiğini ve nelere nasıl tepkiler gösterdiğimizi açıklar. Mars’ın bulunduğu ev ve burç, savunduğumuz ve aynı zamanda saldırıya uğradığımız yerdir. Mars sorunun olduğu yere parmak basar ve burası aynı zamanda hayata devam etmek için mücadele verdiğimiz yerdir.

 

Mars’ın Yengeç burcunda ilerleyeceği süre boyunca, ev, aile ve yakın ilişkiler çerçevesinde gerginlikler ve değişimler yaşanabilir. Haritamızda Yengeç burcunun bulunduğu evin temsil ettiği konularda saldırıya uğradığımızı düşünerek olayları fazlasıyla büyütebilir,  hassas ve alıngan davranabiliriz. Örneğin 10. evinde Mars transiti yaşayacak olan kişi, itibarının başkalarınca zedelendiğini düşünerek, panikle yanlış aksiyon kararları almaya eğilim gösterebilir.  6. evde ilerleyen Mars çalışma arkadaşları ve iş hayatıyla ilgili zorlukları gösterirken, yükselen burçtaki Mars ise sağlıkla ilgili teşhisler ve operasyonlar anlamına gelebilir.

 

Bu evrede zar zor kurtulduğunuz ya da bırakmaya çalıştığınız aşırı yemek, sigara ya da alkol benzeri alışkanlıklarınız da nüksedebilir. Zaaflarınızın ortaya çıkmaya bu denli elverişli olduğu bir dönemde, kendinizi “böyle gelmiş böyle gider, acı patlıcanı kırağı çalmaz” diyerek koyvermek yerine, size faydasız olan kişi ve durumlar konusunda sağlıklı prensipler belirleyerek, güçlü bir duygusal duruş oluşturmanız ve ruhsal bir irade sınavı vermeniz gerekiyor.

 

Yengeç burcundaki Mars, kendimizi olduğu kadar, sevdiğimiz kişileri de korumak, hatta aşırı taraflı davranmakla da alakalıdır. Erkeklerin genelinde maço tavırların yaygınlaşabileceği, kadınların genelinde ise kırılganlığın artabileceği bir evredeyiz. Partnerler birbirlerine kulak vermeli, düşüncesizce davranışlardan kaçınmalılar. Aniden değişen ruh halinize göre “dediğim dedik” tavırlar takınmadan önce, birbirinizden ihtiyaç duyduğunuz şeyleri anlamaya ve gereksinimlerinizi şefkatle beslemeye odaklanmanızı öneririm.  

 

Mars’ın Yengeç burcundaki transiti en çok da, geçmişte aldığı yaralar yüzünden “güven” duygusunu camdan bir kale gibi tahayyül edenleri yaralayabilir. Zamanla birlikte hem dost hem de düşman olabilen bir duygu güven ve ne kadar sakınırsak o kadar batıyor kalbimize… Oysa bizi yalnızlaştıran ve acıtan şey güven değil, kabuklarımız. Kırın kabuklarınızı, kurtulun yükünüzden. Sevginizde de güveninizde de cömert ve candan olun. Gözlerini kapatıp kendini boşluğa bırakmak gibi, inanın evrenin sizi kollayacağına. Zira en nihayetinde, yaşamın kitabında “insan yanıldığı kadar insandır”…

 

Cesaret ve umutla…

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  02 Temmuz 2015 Perşembe 01:31

  süper bir yazı, teşekkürler

  Cevapla
 •  
  26 Haziran 2015 Cuma 02:16

  kaleminize sağlık.çok açıklayıcı ve etkileyici buldum yazınızı. teşekkürler...

  Cevapla
 •  
  25 Haziran 2015 Perşembe 16:25

  şahane bir sözmüş 'insan yanıldığı kadar insandır'... sevgiler

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön