Ay tutulması hayatımızı yenileyecek

Ay tutulması, 4 Nisan günü 15.06 saatinde, Terazi burcunun 14. derecesinde gerçekleşecek. Tutulmalar genelde hayatımızdaki kilometre taşlarını simgeleyen ve önemli değişimleri tetikleyen gökyüzü olaylarıdır.  Bu aşamalarda varlığımızı saran kabuk dar geldiği için acıyarak ve sancıyarak büyümeyi seçeriz. Murathan Mungan’ın dizelerinde anlattığı gibi, “başka biri olarak girdiğimiz bir kapıdan, bir diğeri olarak çıkarız…”


Terazi burcundaki tutulmanın ana teması; ortaklıklar, ilişkiler ve değer verdiğimiz şeyler için mücadele etmek. “Tek başına mı yoksa işbirliği içinde mi devam edeceğim? Kendimden ödün vermeden bir diğeriyle nasıl ortaklık kurabilirim? Saldırgan olmadan ne şekilde hakkımı arayabilirim? Bağımsız mı olmalıyım yoksa biriyle mi bütünleşmeliyim?” Benzeri sorulara yanıt vermemiz gerekecektir. Cevaplarımız ne olursa olsun, miadı dolan şeyleri ardımızda bırakmak zorunda kalacağız. Akla sadece ayrılıklar da gelmesin. Örneğin sağlığınızla ilgili bir sorun artık göz ardı edemeyeceğiniz biçimde sıkıntı vermeye başladıysa, tedavi olarak bu problemi de ardınızda bırakabilirsiniz.


Ay tutulması, görmezden gelinen, belki de inkâr edilen, ruhun derinliklerine gömülü duygu ve düşüncelerin taştığı bir çatlak gibidir. Hem yıkıcı hem de yenileyici olan gelecek 6 aylık dönemde, aniden yaşamınızı terk eden şeylerin yerine şüphesiz yeni bir şeyler doğacaktır.


Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs olduğu için, en az ilişkiler ve ortaklıklar kadar, maddi gelir kaynaklarıyla ilgili değişimler de gündemimizi meşgul edebilir. Bir kazanç kapısı kapandığı zaman ardından çok geçmeden yeni bir tanesi açılacaktır. Bağımsız çalışmaktansa, başkalarıyla işbirliği içerisinde yeni projelere başlar ya da ortaklıklarınızla ilgili bir yol ayrımına gelerek, kişisel çıkarlarınızı savunabilirsiniz.


Terazi burcundaki Ay tutulması, statüko kaygısı verebilir. Ummadığınız gelişmeler nedeniyle prestijinizle ilgili endişelere kapılabilirsiniz. İlişkilerinize ve ortaklıklarınıza dair planlarınız aniden yön değiştirebilirler. Tutulmayla birlikte, geçmişte ilişki yaşadığınız biriyle yeniden irtibata geçebilirsiniz. Ola ki gözünüzde bir perdeyle yaşıyorsanız, Nisan’ın ilk haftasında her şeyi açıklıkla görebildiğiniz bir sabaha uyanabilirsiniz. İnsanların ve olayların diğer yüzlerini görmek ve gerçeklerle yüzleşmek sarsıcı olabilir.  Yeniden dengenizi sağlamak için size ağır gelen, yük olan şeyleri bırakmanız gerekiyorsa, hiç tereddüt etmeyin.


Güneş’in ve Ay’ın, Jüpiter, Plüton ve Uranüs’le aralarındaki açılar nedeniyle, son derece şaşırtıcı olayların meydana gelebileceği, dinamik bir evredeyiz. Astrolojide Koç/Terazi ekseni, dünyevi anlamda “savaşı ve barışı” simgeler. Uluslararası politik gerginlikler sonucunda, yeni bir savaş ihtimalinden bahsedilebilir.  Bilhassa 5 – 7 Nisan, 25 – 28 Nisan tarihleri arasındaki günler ve Mayıs ayının geneli anlaşmazlıkların, çatışmaların ve saldırıların ortaya çıkabileceği, gergin zamanlar olarak göze çarpmakta.


Bir diğer taraftan, antik uygarlıklardan birine dair önemli arkeolojik keşifler de yapılabilir. Hava koşullarında ani değişimler söz konusu olabilir.


Son olarak…
Büyümek, tek başına yola çıktığımız bir serüven. Büyümek canımızı acıtsa bile, zamanın acıdan olduğu kadar, sevinçten yana da cömert davrandığını kabul etmek gerekiyor. Siz büyürken hayalleriniz küçülmesin. Sevilmekten ve sevmekten yana tedirgin olmadan, anı ıskalamadan, renklerin canlılığını, seslerin güzelliğini, hazları, lezzetleri ve ilklerin heyecanını yitirmeden, yani “evrenin ebedi çocuğu olduğunuzu unutmadan” büyüyün!


Cesaret ve umutla.


Facebook Yorumları
Yorumlar
8
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  06 Nisan 2015 Pazartesi 10:53

  bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler,

  Cevapla
 •  
  04 Nisan 2015 Cumartesi 14:47

  okuduğum her cümlenizden yaptığınız şeyi sevdiğinizi hissedebiliyorum.

  Cevapla
 •  
  03 Nisan 2015 Cuma 22:15

  faydalı bilgileriniz için çok teşekkürler.barış.huzur ve sevgi dolu ilişkiler getirmesi dileğimle.

  Cevapla
 •  
  03 Nisan 2015 Cuma 19:52

  güzel yürekli güzel kadın seni seviyorum :)

  Cevapla
 •  
  02 Nisan 2015 Perşembe 18:37

  ilgin

  Cevapla
 •  
  02 Nisan 2015 Perşembe 15:10

  harika bir yazı**** yazılarınızı takip ediyorum genelde bu en güzeli .. inanc ve umut hep olsun ... sevgilerle

  Cevapla
 •  
  02 Nisan 2015 Perşembe 14:40

  harikasiniz kristin hn. okudugum en iyi yazi, prima inter pares, sevgiler, nilufer

  Cevapla
 •  
  02 Nisan 2015 Perşembe 11:19

  en kötü ihtimalleri bile, ardından belirebilecek umuda sararak sunmayı çok iyi biliyorsun.

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön