Rüyalar ve tesadüfler...

Kısa bir tatilde yaşadığım deneyimleri paylaşırken asistanım bana “Işık hanım farkında mısınız, siz hep ilginç şeyler yaşıyorsunuz.“ dedi.

 

Bu benim de çok sık söylediğim bir şeydir aslında. Ben şöyle kelimelerle ifade ediyordum: “Tanrım her zaman bana ilginç şeyler yaşatıyor, mutlaka beni güldürecek bir şey oluyor.”. Buna inandığım için mi böyle, yoksa böyle olduğu için mi buna inanıyorum? Sanırım bunu hala hiçbirimiz çözemedik. Bunu başka bir makalede incelemek üzere bir yere not alıyorum.

 

Asistanımın sorduğu soru bana çok sık sorulan başka bir şeyi daha hatırlattı. Zaman zaman benim de yaratanıma sorduğum bu soruya bugün bu yazıyı yazmadan önce cevap bulduğumu söylemeliyim. Zaten o yüzden hemen bilgisayarımı açıp sizinle paylaşmaya karar verdim.

 

Merak edilen sık karşılaştığım soru şuydu; “Işık hanım, bu kadar tesadüfü nasıl yaşıyorsunuz, biz de sizin gibi dua ediyoruz neden olmuyor?”.

 

Aradaki farkı yaratan sanırım iki şey var. Buradaki “sanırım” mütevazı olmak için yazıldı ama rüyalar konusunda mütevazı olamam. Çünkü öyle şeyler yaşadım ki, bu bana o güzel rüyaları gösteren yaratanıma haksızlık olur.

 

Evet, farkı yaratan ilk şey rüyalarım, çok küçük yaşlardan itibaren rüyalarıma verdiğim değer, hem de toplumun “Delilik” olarak nitelendirdiği bir şekilde. Benim için rüyalar yüzde yüz mutlak doğru çünkü rüyalar en saf en doğal kaynaktan geliyor. Ben o kaynağa “Yaratanın kalbi” diyorum. Onunla bağlantı halinde olduğunuzda öyle güzel yol gösteriyor ki size... Tabii ki önce inanmak, kabul etmek lazım, inanmadığınız hiçbir şey size yardım edemez.

 

Farklılığı yaratan ikinci şey ise, hayatın içindeki işaretleri okuyabilmek.

 

Hep şunu söylüyorum, yaratan bizimle iki şekilde konuşuyor, rüyalar ve hayatın içindeki deneyimlerle.

 

Ben de bunları okumayı seviyor ve gönüllü oluyorum, hepsi bu! Kimin ne dediği ne yaptığı ile uğraşmak yerine Tanrının bana bugün nasıl bir mucize nasıl bir yaşam deneyimi yaşatacağını merak ediyorum. Her gece yatağıma sevinçle gidiyor “Bakalım bu gece nasıl bir rüya göreceğim?” diyorum.

 

Sevinçle yatağa gitmek, ona sığınmak, uyuduğumuzda uyanmak, uyandığımızda uyumak. Her iki durumda da yaşamak, deneyimlemek, var oluşun tadını çıkarmak.

 

Neyi değiştirir ki cevapları bilmek? Hayatın sürprizi kaçmasın değil mi?

 

Rüyada uyanmak demişken, kızımın bana anlattığı bir keşfini sizinle paylaşmak istiyorum. Kızım bana “Anne ben rüyada uyanmak isteyince gözlerimi kapatıyorum o zaman bu tarafta açmış oluyorum.” diyerek açıkladı durumunu. Hımm çok güzel ve mantıklı: Rüyada uyu, bu tarafta uyan. Bu tarafta uyu, rüyada uyan. Sadece bir göz hareketi, kolay. Bunu neden yaptığını sorduğumda “bazen rüyalarımda istemediğim şeyler oluyor o zaman bunu yapıyorum.” dedi. Boynuz kulağı geçecek gibi, ne dersiniz?

 

Gelelim asıl konuya, cevabım şu, yaratan bizimle her şekilde konuşuyor, her zaman. Rüyalar da buna dâhil. Yapmanız gereken tek şey kulak vermek, dinlemeyi seçmek.

 

Tesadüf diye bir şey olmadığını kabul etmeniz, rüyalara “Rüya işte” deyip geçmemeniz. Onların hepsi tanrının sesi, duymayı seçin.

 

Her ikisi için de eylem şart değil mi? Birinde uyuma eylemi diğerinde hayatın içinde olma eylemi. Eylem olmadan sonuçları yaratacak çözümlere, eş zamanlılara ulaşmak mümkün değil. Bu yüzden eylem eylem eylem diyorum, dönüşmek, gerçekleştirmek en önemlisi yaratanı duymak için, onunla birlikte yaratmak için.

 

Peki ne yapalım; rüyalar için mutlaka rüya günlüğü tutun, emin olun ruhsal sürecinizi bu kadar net göreceğiniz başka bir çalışma ya da kaynak yoktur.

 

Aksatmadan yazın. Zaman zaman dönüp okuduğunuzda inanılmaz keyif alacaksınız, parçalar yerine oturacak. "Rüyalara inanın, onlar sadece rüya değil mucize yapıcılar”. Güzel rüyalara niyet edin, rüyalardan her anlamda faydalanabileceğinizi hatırlayın. Sorularınızı sorup yatın, her şeyi rüyalarda deneyimlemek ve geliştirmek mümkün!

 

Sorun çözmek mi? Rüyalar.

 

Yetenek geliştirmek mi? Rüyalar.

 

Hayaller için adımlar mı? Rüyalar.

 

Yüksek benlik buluşması? Rüyalar.

 

Geçmiş yaşamlar? Rüyalar.

 

Sağlık mı? Rüyalar.

 

Bağımlılıklardan arınmak mı? Rüyalar.

 

Meleklerle buluşmak mı? Rüyalar

 

…aklınıza ne gelirse...

 

Tabii ki gözünüzü seveyim, abartmadan, tadını kaçırmadan.  Tüm bunları nasıl yapacağınız konusunda bilgi almak  için ise Rehber Rüyalar kitabımı öneriyorum.

 

Düşünsenize gece yatıyorsunuz ve ruhunuz iyileşmiş bir şekilde uyanıyorsunuz.

 

Uyku ve hayat bize verilmiş en güzel iki hediye, hadi kabul edin.

 

Peki hayatın içindeki eş zamanlılılar; bunlar için dualarınızı, hayallerinizi, niyetlerinizi hatırlayın, mutlaka hayatın içinde olun. Terslikler, aksilikler en güzel işaretler olabilir. Otobüsü mü kaçırdınız, hemen dikkat kesilin, sonrası neler oluyor.

 

Her zaman hemen “Hayrı kabul ediyorum,” deyin. Bakın sahne nasıl sihirli bir şekilde seçiminizle değişecek.

 

Hayatın içindeki her şeyi rüyaların içindeki semboller gibi düşünün, yaratanın her zaman birlikte yaratmaktan zevk aldığını ve yaratandan bir parça olduğunuzu hatırlayın. O halde oyuna katılın. Oyuna katılmak için de “Eylem” şartını unutmayın.

 

Dört duvar arasında işaretleri nasıl okuyabilirsiniz ki!

 

Rüya yorumunda biz farklı olana odaklanırız. Farkı olan, gözümüze ilginç gelen normalde öyle olmayıp da rüyada öyle olan. O halde eşzamanlıklıları yakalamak için farklılıklara odaklanın, farklılıklar en önemli ipucu olabilir. Mesaj size onunla geliyordur.

 

Evet, benim yaptığım bu dostlar, hayatın ve rüyaların işaretlerini yorumlamak.

 

Yaratanla oyuna dâhil olmak.

 

O halde ne diyoruz, oyuna devam…

 

Not: Yorumlamamı istediğiniz rüyalarınızı ielci@hthayat.com adresine gönderebilirsiniz. Yorumlar www.hthayat.com adresinde yayınlanacaktır

 

Aşkla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
10
Onay Bekleyenler
0

 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön