Yeni yıl, yeni kararlar

Her yeni yıla yeni kararlar alarak gireriz... Bu kararları uygulayalım ya da uygulamayalım, önemli değil, bir sonraki yıl yeniden tüm inancımızla yeni kararlar alırız. Biz de bu seneki listenizin içine teknolojik kararlar da koyun istedik. Ve şöyle bir genel liste çıkardık sizin için;

 

-        Teknolojiyi, sosyal medyayı, reel hayatımın önüne geçecek kadar yoğun kullanmayacağım.

 

-        Teknolojiyi, sosyal medyayı, reel hayatımı kolaylaştıracak yanlarıyla, kolaylaştıracak kadar mutlaka kullanacağım.

 

-        İnternette hızlı ve fonksiyonel arama yapma yöntemlerini öğrenip, ihtiyacım olan bilgileri bulmak ve ihtiyacım olan ürünleri almak için en iyi şekilde kullanıp zamandan bolca kazanacağım.

 

-        Sosyal medya insanlarının çoğunluklukla hayatlarının iyi yanını gösterip, kötü yanlarını gizlediklerinin bilincinde olarak, kimsenin hayatını kendiminkiyle kıyaslamayacağım, kimseyi gördüklerimle sevmeyip, gördüklerimle yargılamayacağım.

 

-        İnternette güvenli bilgiye ulaştığımdan emin olmak için mutlaka gördüğüm bilginin doğruluğunu araştırıp, yayılması gerekiyorsa ondan sonra paylaşacağım.

 

 

 

 

-        İnternette gördüğüm tüm kan aranıyor, kayıp insan, kayıp hayvan, okullara kütüphane vs gibi yardım duyurularını, önce doğruluğundan emin olup sonra mutlaka paylaşacağım.

 

-        Kaliteli blogları, yazarları araştırıp, bana bir şey katacağını düşünmediğim blogları okumaktan vazgeçerek kaybettiğim zamanları geri kazanacağım.

 

-        Bilgisayarımla ilgili güvenlik önlemlerini daha çok araştırıp, öğrenip, bilgisayarıma virüs girmesinin getirdiği zaman kaybı, moral kaybı, para kaybı :) gibi negatiflikleri hayatımdan çıkaracağım.

 

 

 

 

-       Kullandığım teknolojik eşyaları çevreye en az zarar vereceğim şekilde seçip, o şekilde kullanacağım.

 

-        Kullanmadığım tüm elektrikli aletleri fişten çekip hem cüzdanım için tasarruf edip hem de dünyaya daha az zarar vermiş olacağım.

 

-        İnternetten alışveriş yapacağım zaman mutlaka karşılaştırma sitelerini kullanıp, aradığım ürünün en uygun fiyatlı olanını alacağım.

 

-        Ürün satın almadan, tatilime karar vermeden mutlaka internetten yapılan kullanıcı yorumlarını okuyup kararımı ona göre vereceğim. Böylece sonrasında kötü sürprizlerle karşılaşma ihtimalini düşüreceğim.

 

-        İnternetten teknolojikanneler sitesini takip edeceğim ki her tür tüyoya, kolaylığa, bilgiye en kolayından, en basitinden ulaşayım :)

 

Teknoloji hızında, işlevselliğinde, basitliğinde, eğlencesinde bir yıl geçirmenizi dileriz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön