Teknolojik sayılar

Kadınların teknolojik alanlarda varlıklarını iyiden iyiye hissettirdikleri konuşuladursun, biz diyoruz ki işin aslı daha farklı. Bize soracak olursanız buzdağının görünen yüzü misali, teknoloji ile haşır neşir kadın sayısı istatistiklerde çıkanlardan fazla. Bu iddiayı öne sürüyoruz, çünkü en başta kendimizden biliyoruz; çoğu kez sitelere giriş yaparken cinsiyet belirtmiyor ve/veya erkek seçiyoruz. Hakılı sebeplerimiz var kendimizce ve bu başka bir yazının konusu. Şimdi gelin istatistiklere bakalım.

 

EdigitalResearch ve IMRG'nin yaptığı son yılları kapsayan araştırmalar, kadınların akıllı telefon kullanım oranının, erkeklerden daha fazla olduğunu gösteriyor. 2010 yılında erkeklerin %63'lük oranla üstünlüğü bulunurken, 2013 yılında kadınların oranının %58'e yükselerek erkekleri %42'lik dilime ittiği ifade ediliyor.

Sosyal medyanın kullanımında ise kadınlar bariz bir üstünlüğe sahip.

 

Teknolojik anneler” ile ilgili 10 çarpıcı istatistik:

 

1)  Annelerin yaklaşık %70’i teknolojinin kendilerinin daha iyi anneler olmaları konusunda yardımcı olacağına inanıyor (Kaynak: Forbes Dergisi)

 

2)  İnternet TV sahibi olmak isteyen anneler genel nüfusa oranla %38 oranında daha fazla. Ayrıca Tablet sahibi olmak isteyen anneler %28, akıllı telefon sahibi olmak isteyen annelerse %38 oranında daha fazla meyilli. (Kaynak: BabyCenter)

 

3)  Anneler günde 6,1 saatlerini akıllı telefonlarında geçiriyorlar. (Kaynak: TechCrunch)

 

4)  Anneler, mobil cihazlar üzerinden alışveriş yapmaya %58 oranında daha fazla meyilli (Kaynak: BabyCenter)

 

5)  1500 tablet sahibi anne ile yapılan araştırmaya göre, bu annelerin %97’si tabletlerini son 1 ay içinde almış.  (Kaynak: Edison Research)

 

6)  Annelerin %77’si 1 veya daha fazla markayı sosyal medya üzerinden takip etmekte. 10 veya daha fazla markayı takip eden annelerin oranı ise %23. (Kaynak: MarketingCharts)

 

7)  Anneler, Pinterest’i ziyaret etmeye  %61 oranda daha fazla meyilli. (Kaynak: Nielsen)

 

8)  Anneler, sahip oldukları akıllı telefon uygulamalarının yaklaşık  %25’ini çocukları için indiriyor. (Kaynak:MakeUseOf)

 

9)  Annelerin %31’i haftada 10 saatten fazla zamanını tabletlerinde geçirirken, PC’lerinde 2 saatten az vakit geçiriyorlar. (Kaynak: TechCrunch)

 

10) Annelerin %50’si sosyal medyaya akıllı telefonları üzerinden ulaşıyor. (Kaynak: Nielsen)

 


 

Dileğimiz odur ki internet ve sosyal medya kullanımı kadınlar arasında daha da yaygınlaşsın ve daha da bilinçli ilerlesin. İş, ev, çocuk yoğunluğunu direkt omuzlarında hisseden kadınlar teknoloji sayesinde hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırabilsin. Bunun yolu da bizce teknolojiden korkmayı, 'yapamam' diye düşünmeyi bırakıp, daha meraklı ve karıştıran bir tarzla derinlere inip daha fazla hakim olmak.

 

Bunun için yazmaya devam edeceğiz. Siz de okumaya devam edin.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan
  Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan

  Süresi : 23:19 İzlenme : 0

 • Evlilik hazırlıkları - Tanışma
  Evlilik hazırlıkları - Tanışma

  Süresi : 09:57 İzlenme : 0

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

 • 5 dakikada badem sütü yapımı!
  5 dakikada badem sütü yapımı!

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2556

 • Akne neden olur ve tedavisi nedir?
  Akne neden olur ve tedavisi nedir?

  Süresi : 02:07 İzlenme : 1440

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön