Tek ihtiyacımız Marty

Marty McFly bir deli oğlan.

 

Ben daha çivit mavili bir ilkokul bebesiyken yani ben diyeyim yıl 80'ler sonu Geleceğe Dönüş diye bir film girmişti vizyona. Sonra tv'lerde oynadı, film şahaneydi, devamı çekildi efsane oldu. Marty Mcfly deli oğlan pek şahane Doktor Brown'un zaman makinesiyle ki über bir arabaydı böyle tarihin ayarlandığı bölüm, arabanın şekli şemali filan önce geçmişe sonra geleceğe gidiyordu, sonra da daha da geçmişe. Bir sürü olayları değiştirip duruyordu bizim deli oğlan.

 

İşte efsane filmin 2.bölümü günümüzden bir yıl sonra yani 2015 yılında geçiyordu. Marty canım benim geleceğe gittiğinde etrafta mavi mor saçlı insanlar, uçan arabalar, uçan kaykaylar, kendi kendine bağlanan ayakkabılar, video konferanslar, görüntülü konuşmalar filan görüp vay annem Serhat ya tepkisi veriyordu.

 

Gelecek yıl 2015. Geleceğe dönüş yılı, hesapta tabi. Beni kandırmışlar. Ben filmin bana verdiği gazla büyüdüm bir nevi.  Işınlanmaya az kaldı, birkaç yıla uçan arabalar, kendi kendini bağlayan ayakkabılar çıkacak kesin bilgi ya diyip durdum. Hey hat! Ne kadar da yanılmışım!

 

Yıl 2014! Hedef 2023! Amanın kaçayım!

 

Yıl 2014 ve ne bir ışınlanma, ne bir uçan araba, ne bir uzaylı! Yeminlen dünyam yıkık, boynum bükük!

Kandırıldım! Duygularımla oynandı. Çocukluk hayalim gerçek olamadı.

Sanırsam bu gidişle de olamayacak.

 

Mesela şu an yazıyı yazarken bir yandan telefonumdan müzik dinleyeyim Youtube'u açayım dedim, aa kapalı la! Nasıl yani? Bir de ben diyorum uçan araba!

 

Doktor Brown gibi bir kankam yok ki bulalım zaman makinesi gidip değiştirelim bir şeyleri. Böyle zamanla yarışalım, o bana seslensin İdil arabayı saat kulesine doğru sür hadi annem şimşek çarptı çarpacak, kızım hadisene ya diye. Sonra ben böyle ya tamam be hafız gidiyorum işte diye paniklesem, bir şimşek hızıyla vın 90'lara, vın 2000'lerin başına gitsem, sonra oradan geleceğe gitsem bir kaç ayar, İos update filan. Hayat şahane olurdu be okuyucum!

 

Sonra bir sabah uyandığımızda trafik kalmamış çünkü ışınlanma var, uçan taksiler havada vıjt çağırıyorsun Kamil Abi aa sen ne zamandan beri uçan taksici oldun? Işınlanmadaki Muzaffer Abi kızım az yürü ya desin filan.

 

İşte bunlar hep hayal.

 

Ama bakarsın gerçek olmuş.

Hayaldi gerçek oldu deniyor ya olabilir be okuyucum neden olmasın.

Bir Marty McFly bir Doktor Brown çıkabilir aramızdan.

İnanırsak olur bence!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön