Nedeni yok

Nedeni yok, sadece istiyorum.


Bazen herkes, tüm şehir, tüm insanlar uyurken usulca yanlarına yaklaşıp "ben gidiyorum canım" demek istiyorum. "Ben gidiyorum". Bunu gerçekten çok istiyorum. Nedeni yok, sadece istiyorum. Yanıma çantamı alayım, üstüme montumu giyeyim ve gideyim istiyorum, nereye olduğu belli değil. Zaten insan gitmek istemeye görsün yer önemli olmaz, gidesi varsa gider. Tecrübe ile sabit.

 

Güzel ve yalnız ülkem. Nuriciğim demişti değil mi ödülünü alırken? Bu ödülü güzel ve yalnız ülkem için alıyorum. Ne de güzel demiş, güzel ve yalnız ülkem. Ben de buna bir ekleme yapayım, güzel yalnız ve aynı zamanda saçmalıklarla dolu ülkem,  canım ülkem. Her tarafı yasaklarla dolu ülkem. Yasaklar diye bir oyun vardı bilir misiniz? Çok da güzeldi, izleyelim, kesin bilgi yayalım.

 

Tuhaf şeyler oluyor buralarda. Uçaklar kayboluyor, noktacık gezegenlerde su bulunuyor, internette fırtınalar esiyor, insanlar kızıyor, sinirleniyor. Bütün bu olan bitenler karşısında durup bakıyorum sadece, bazıları çok komik diyorum, sinirlenince çok tatlı oluyor bazıları diyorum. Bazı şeyleri içimden diyorum, zira gülmek tehlikeli, gülüyorsan, mutluysan tehlike arz ediyorsun, kafana vurulması gerek hemen. Çok güldük başımıza çatlayacak, çok güldük çok ağlayacağız, işte bunlar hep gülersin ölürsünden kaynaklanıyor bence.

 

Bazen can sıkıntım geçmek bilmiyor. Gazete okuyorum canım sıkılıyor, tv seyrediyorum canım sıkılıyor, internete giriyorum canım sıkılıyor. Bir binanın tepesine çıkıp Ülkü Tamer şiiri okumak istiyorum bağıra bağıra, çok canım sıkılıyor kuş vuralım istersen diye sorsunlar istiyorum. Sonra ayıyorum, titriyorum kendime geliyorum hayallerde yaşıyorsun be İdil diyorum. Hayaller güzel şey ama gerçekler çat diye vurunca önemi kalmıyor diye hayal kurmaktan korkuyorum.

 

Bir garip haller yaşıyorum. Dünyaya karşı duruyorum. Ah Muhsin'im gibi lir sızmıyor şakaklarımdan ve ben düzenli olarak şaşırıyorum.

 

Ben sana düzenli olarak telefon ediyorum, olmadı mesaj atıyorum diye başlayan bir mektup yazmak istiyorum. Sonra saçma olur diyorum vazgeçiyorum.

 

Kış geçti diyorum, bak koca kış geçti. Kış uykusu bitti, çiçekler açtı.

Güzel ve yalnız ülkemi enteresan günler bekliyor diye düşünüyorum.

Kulağımı çekip tahtaya vuruyorum.

Çok güldük, başımıza çatlamasa...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön