Pilav Günü Kâbusu…

Her şey sıradan bir gün başladı. Sıradan bir gün, günlük hayatıma dalmış, bir oraya bir buraya koştururken, telefonum ciyak ciyak çalmaya başladı.

 

Bilmediğim numaraları açmam, aman bu da kim şimdi diyen biri olmadığımdan, meraklı köftecinin teki olduğumdan hemen açtım telefonu. Yıllar yıllar önce ben diyeyim 10 yıl, siz diyin 15 yıl, bak yaşı da ele verdik gene- mezun olduğum lisemden arıyorlardı.

 

- İdil Hanım merhaba

- Merhaba.

-Okulunuzu pilav günü var da geleceksiniz değil mi?

 

İşte bu soru karşısında nasıl afalladım tarifi mümkün değil. Telefon kapasam olmaz ölü taklidi yapsam görmez, birden İngilizce konuşmaya başlasam hiç olmaz, programıma bakıp ben sizi arayayım diyip nazikçe kapattım. Programına bakmak, sizi aramak? Ben çok yanlış yere geldim dostlar!

 

Bir kere ben program yapmam ki! Yapsam da zaten genelde "hadi arkadaşlar şuraya, buraya" türünden program olur. Benim gibi plansız programsız birine yapılabilecek en büyük işkence çat telefon daveti olabilir.

 

Ayrıca yıllar yıllar önce mezun olmuşum gitmiş, arkadaşlarım Facebook'tan gördüğüm üzere çoluk çocuk dolaşıyorlar, ben soranlara kedimle evliyim diyorum, ciddiyet desen ciddiyetsiz ilan edilmişim bir nişanım yok göğsümde, dahası okumayı söküp kırmızı kurdeleyi çıkarmışım çoktan. Her sınav sonrası moralimi bozan ilk matematik hocasının konusu henüz açmadım dikkatinizi çekerim.

 

Şimdi bütün bunlar olmuşken ben neden gideyim pilav gününe?

 

Gitmedim tabi ki.

 

Geri dönmek?

 

Dönmedim tabi ki.

 

He, hiç mi gitmedim pilav gününe? Bir kere gittim. Tencerenin dibinde kalmş pilavı yedim, sıfırcı matematik hocamın "hımm ne iş yapıyorsun? para kazanmazsın ki o işten" demesini dinledim. Pilavın yanındaki milli içkim ayran bitmeden arazi oldum.

Hiç mi eğlenmedim peki lisede?

 

Eğlenilmez mi yahu? Deli gibi eğlendim hatta.

 

Sınıfta kısır günü mü istersin, laboratuar katında kız kaçıran patlatmak mı istersin, okulca gidilen Uludağ gezileri mi dersin. Hangisini sayayım? Say say bitmez.

Lise arkadaşları güzeldir, özeldir ama pilav günü olmadan.

 

Biri pilav mı dedi?

 

Kaçayım.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön