Ya sevilmek hayattaki en ürkütücü deneyimse?

Godfrey’nin söylediklerine bir bakın bakalım. Bir yerden tanıdık gelecek mi?

 

”Sevildiğimizde bunu hissetmek isteyeceğimizi düşünürüz. Halbuki durum tam tersidir. Çoğumuzu kıranlar tecavüzcüler ya da katiller değildi. Bizi seven insanlar tarafından kırıldık. Bu yüzden esas sevildiğimizde hissetmek bizim için daha zordur. Pratik yaptıkça hissetme beceriniz artmaz. O zaten hep oradadır. Hissetme isteğimiz artar. Herkes hissetme yetisine sahiptir, asıl mesele hissetmeyi isteyip istememektir.”

 

Sadece seks istiyorum ne demek?

“Sadece seks istiyorum” diyen hiç kimseye bir an bile inanmam desem. Bana biri bunu söylediğinde ben onu “hissetmek istemiyorum” diye duyarım. Godfrey’den alıntı aşağıda.

 

“İki insanın öpüşmeye başladığı an, yakınlığın başladığı an değildir, insanlar çoğu zaman aralarındaki yakınlık içinde kalamayacakları kadar fazla geldiğinde öpüşmeye başlarlar. Seks istediğinizi düşündüğünüzde harekete geçmeden önce gerçekten bu isteği hissederseniz, aslında istediğinizin yakınlık olduğunu fark edeceksiniz. Herkes hissetme yetisine sahiptir, asıl mesele hissetmeyi isteyip istememektir.”

 

En önemli olan hissetmek

“Hiçbir şey ne hissettiğiniz kadar önemli değildir. Bildikleriniz değil. Hatırladıklarınız değil. Yaptıklarınız değil. Bulunduğunuz yerler değil. İnandığınız şeyler değil. Umutlarınız değil. Ne hissettiğiniz, yaşamınızın temeli ve anahtarıdır. Her şeyi çözmeye çalışıp duran zihninize hak edilmiş bir mola verin. Bedeninizle bağlantı kurun. Bedeninizdeki hisler size bir sonraki adımda nereye gitmeniz, ne yapmanız gerektiğini söyleyecek. Tıpkı su içmek için mutfağa gitmeniz gerektiğini söyledikleri gibi."

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön