En janti kahraman Nejat İşler

Hep diyorum ya, bu memlekette artık insan konuşulmuyor diye. Konuşunca da beceremiyoruz. Gündem, hepimizin hayatını esir almış. Seçtiğimiz ve sonrasında icraatlarını denetlemekle sorumlu olduğumuz insanlar türlü dalaverelerin içinde yer almışlar. Varlığı herkes tarafından bilinen bir cemaat, hizmet aşkıyla(!) devletin çeşitli kademelerinde görev almış, yetmemiş, seçilmediği halde devleti yönetmeye talip olmuş. Yapılan yeni pazarlıklar, başka Türkiye mümkün, söyleminin çok uzağında. Kırkı katır mı kırk satır mı diyerek ikisi arasında bir seçim yapmaya zorlanıyoruz.


Bu noktada tıkanıp yüzümüzü insana döndüğümüzdeyse 14 yaşındaki çocukgelin Kader Erten’in ölüm haberiyle karşılaşıyoruz. İçimiz acıyor. Yine de onun hayatı üzerinden çocuk yaşta evlilik konusunu tartışalım dediğimizde, yeni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Bu nikâhların çoğu masumane kıyılıyor. Kendi kızını çocuk yaşta evlendiren annenin de çocuk yaşta evlendiği için bunu normal sandığını görüyorsunuz. Kimse çocuğuna kötülük yapmak istemez, o nedenle bilincin artırılması gerekiyor” diyor. Böyle bir konuda ilk icraata masumane kelimesiyle başlayınca varılacak sonucu tahmin etmek pek zor değil.

 

Kader Erten gibi gerçek mağdurların ölümünden yola çıkarak yeni hayatlar kurtarmak varken yaşayanları öldürme peşindeyiz. Geçtiğimiz hafta rahatsızlanan Ara Güler, sosyal medyada yine birileri tarafından öldürüldü. Biz de her ölüm erken ölümdür, düşüncesiyle üzüntüye boğulduk. Neyse ki fotoğrafın yaşayan efsanesi hâlâ hayatta ve şükür ki sağlığı da gün geçtikçe iyiye gidiyor.

 

Şimdi de Nejat İşler. Daha birkaç ay önce sağlığı konusunda söylentiler yayılmıştı ve ne yazık ki bu söylentiler doğru çıkmıştı. Oyuncu, “Erken ölmek gibi niyetim yok” diyerek içimizi rahatlattı ama yine de birileri, bir yerlerde onun ölümünü bekliyor gibi. Çünkü biz insandan bahsetmeyi bilmiyoruz ve en sevdiğimiz sporlardan biri sosyal medyada ünlü öldürmek. Ama eminim, Nejat İşler, durumu kritik de olsa rahatsızlığını atlatacak ve birilerine gereken cevabı o en janti tavrıyla verecek. Ben de o cevabı gülümseyerek izleyenlerden olacağım.

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç kez denenmelidir?
  Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç...

  Süresi : 05:14 İzlenme : 72

 • Umur Bugay ve Zeynep Bugay'la Bizimkiler ve Sevgili Nasıl Bulunur?
  Umur Bugay ve Zeynep Bugay'la Bizimkiler ve...

  Süresi : İzlenme : 259

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 8668

 • Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?
  Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3474

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 2142

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön