Fişi çekmek

Ne yazacağım diye düşünürken karar verdim internetin fişini çekmeye. O sırada televizyonda Cumhurbaşkanı, Ensar Vakfı’nın 38. Genel Kurulu'nda canlı yayındaydı. Söylenecek söz yok gibi. Balkondayım şu an. Aşağıdan saklambaç oynayan çocukların sesleri geliyor. Neyse ki onlar mutlu.

 

Böyle işte; hakikat bütün çıplaklığıyla herkesin gözü önünde olsa da, dünya yanlış üzre dönüyor. Mutluluğa yer var mı bu düzende ya da mutluluk arayanlara bilmiyorum.

 

Büyük aldatmalar ve aldanmalarla yaşıyoruz. Hepimizi hız tutkunu yapmışlar. Buna izin vermişiz. Önümüzde reklamlar, politikacılar, gazeteciler, televizyoncular, filmler, diziler, gazeteler, ordular, satmaya çalıştıkları hayaller, fikirler, idealler… Her gün, hiçbirinin ne olduğunu anlamadan, birine kapılıp gidiyoruz.

 

Bütün bu şeyleri yarattığımızı zannetmek en büyük yanılgımız. Artık her birimiz fikirlerin, hayallerin ya da ideallerin gücümüzü sömürüp bir kenara attığı birer posayız. Üreten değil, sömürülmek için üretilen yığınlarız.

 

Cennet de vaat ediyorlar bize. Dünyada bulamadığımız mutluluğu orada bulacağımızı söylüyorlar. Umudun hatırına inanıyoruz söylediklerine. Ama bize cenneti kazanmak için cehennemden daha büyük acılar çektirdiklerini söylemiyorlar.

 

Durmalı artık. Durdurmalı. Her şeyin birbirine girdiği bu bulanık dünya bir son bulmalı. Yeniden yaratmaya ihtiyacımız yok. Sadece bir süre dursak ve durdursak yeter. O zaman farkına varacağız. O koyu parlak renk, akan kanımız. Şu kuruyup kahverengine dönen yer, katlettiğimiz doğa. Şu kurşuni boşluk, mavi gökyüzü. Her şeye rağmen rengini kaybetmeyen şu küçük kıpırtılar, çocuklarımız. Ve bütün bunların ortasında oradan oraya koşuşturan renksiz ve mutsuz şey, biz, yani kendimiz.

 

Kendimizi ötelemekten vazgeçmenin zamanı geldi. Dünya sürekli tekrar eden bir karabasan gibi dönüp duruyor. Siz de fişi çekin artık. Başkalarına ait hayaller, idealler ve fikirler sussun. Mutluluk hiç olmazsa bir ihtimal olarak benliğinizden doğsun.

 

Yoksa birileri çıkıyor, dünyayı, dünyanı değiştiriyor. Senin hiç istemediğin bir biçimde.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  29 Mayıs 2017 Pazartesi 17:41

  Kalemine sağlık. :) bak hala gulumseyebiliyorum. Seni düşündüm... umudum olduğunu, umudum olduğunuzu. Her şeyin bir sonu vardır, diyesim geldi ayrıca.

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön