Sosyal medyaya hoş geldin Emniyet!

 

 

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Müdürlükleri’ne genelge göndermiş. Demiş ki; “Terör eylemleri sosyal medyadan örgütleniyor, takibe başlayın!”


Emir demiri keser, o zaman Twitter’a hoş geldin Emniyet.


Follow edecek o kadar çok şey var ki. İlk günler kafan karışabilir. Listeni serbest bırak. Hatta bir akıl vereyim, daha kolay takip için, “Gasteciler”, “Enteller”, “Aktivistler” gibi listelerle hazırlayıp takibe başlayabilirsin. Hem kafan karışmaz.

 

Her gün yeni yeni insanlar tanıyacaksın. Timeline’ın dolup taşacak. Bazen bunalacaksın ama sen geldin buraya, daralmak alınmak yok.

 

Twitter’ın sabahçıları, öğlencileri, akşamcıları, bir de 7/24 orada durup olana bitene laf yetiştirenleri var, göreceksin.  Bunların çoğu hayattan arkadaş ama bir de birbirlerini hiç görmeden buradan kanka olanlar var fark edeceksin.


Şimdi bunların, yani bu “terör eylemci”lerinin hepsi aniden atılan bir tivitle, rakı içmeye de karar verebilir, Emek Sineması’nın önünde protestoya da gidebilirler. Artık gününe göre, timeline ne verdiyse, kısmet.


Kim kimi takip ediyor, kim akşam Taksim’e çıkacak, kim önceki gün çok içmiş ve hatta hem içmiş hem hem tivitlemiş, kim “ahahaha” diye gülüyor, kim dağlardan türküler koyuyor, kim sadece komiklikler şakalar ar yapıyor kısa sürede anlayacaksın.

 

Follow’a bastın bir kere Emniyet.

 

Yalnız kötü bir haberim var, isim olarak @Turkpolisi çoktan kapılmış.

Belki ondan rica edersen verir ismini.

 

Olmadı takibe alırsın zaten korkudan bir süre sonra ismini törenle devreder. (Bu arada, @turkpolisi’nin şimdilik 300 küsur takipçisi var, kendisi de 5 kişiyi takip ediyor, birisi de Emre Uslu ki neredeyse meslektaş sayılırlar yerinde bir seçim diye düşünüyorum, neyse.)

 

Bir de Twitter’a yumurta olarak mı geleceksin yoksa şöyle şık bir profil fotoğrafı mı kullanacaksın karar vermen gerek.


İlk başlarda mavi bir yumurta olarak gelebilirsin de yumurtalardan gut olduk, sen farkını göstermelisin.

 

Sana sataşanlar olacak, takma, blokla gitsin diyeceğim ama bloklamak senin işine yaramaz, ne demişler, düşmanını yakın tutacaksın.


RT diye bir şey göreceksin, korkma, hepimiz ilk günlerimizde “Başbakanımızla alakalı bir durum mu?” dedik de meğerse bu âlemde bunun anlamı şuymuş; senin aklından geçeni başkası yazdıysa, misal Emre Uslu, bas RT’ye, elini korkak alıştırma.

 

Neyse Emniyet, aramıza hoş geldin. Follower’ın bol olsun.


Yalnız zordur bu âlem, Ertuğrul Özkök’ü bile kaçırdı, haberin olsun!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön