Arıza erkek sevme hali

Yolda gidiyorlarmış. Arkadaki araba selektörlerini yakıp söndürmüş. “Daha hızlı git ya da çekil önümden” manasında. Adam oralı olmamış. Selektörler bir kere daha yanıp sönmüş, sonra bir kere daha, bir kere daha. Adam şerit değiştirip yol vermiş arkadakine, ardından selektörleri yakıp söndürmeye başlamış. Sonra arıza şeridine çekmişler peş peşe. İnmişler arabadan, tartışmaya başlamışlar. İtiş kakışı takiben yeniden arabalarına binmişler.

 

Yol üstündeki ilk karakola gitmiş adam. Olanları anlatmış. “Şikâyetçiyim” demiş. Sormuş polis. “Plakasını aldınız mı?” Adam “Aldım memur bey, buyurun” diye söktüğü plakayı uzatmış.

 

“Ama S. Abi böyledir, damarına basmayacaksın, yoksa arıza çıkarır. Ablam çok dikkat eder.”

 

Yaz akşamı, kapı önüne atılmış sandalyede karpuz yerken anlatıyor bunları. Bir kahramandan bahseder gibi konuşuyor. Sesinin tonunda, mimiklerinde hayranlık var. Ailenin geri kalanı ise zaten bildiği hikâyeyi gülümseyerek dinliyor. Hiçbiri selektör inadını, arıza şeridinde itişip kakışmayı, plakayı yerinden sökmeyi tuhaf bulmuyor, aksine onaylıyor.

 

Başka bir akşam, bir meyhane masasında genç bir adam, bir büyüğünden bahsediyor. “Beylerbeyi’nde deniz kenarında yemek yemişler. Çok içmişler tabii. Yan masadakilerle aralarında tartışma çıkmış. Kavga çıkmış. G. Abi’nin burnu kırılmış. Hastaneden yarın çıkacak. Karısı mı? O alışık ya, kocası arızanın teki, biliyor.” O kadar eğleniyor ki, arada kahkaha atmak için anlatmaya ara veriyor. 

 

Bir öğle üzeri, vapurda iki genç kız, aralarında konuşuyor. Biri yeni sevgilisinin, eski sevgilisini darp etme ihtimalinden gururla bahsediyor. “A. arızaya bağlarsa, M.’nin ifadesini alır valla.”

 

Arıza erkekler, arıza erkekleri seçip seven kadınlar, onları onaylayan aileler ve arkadaşlar. Arıza halini bu kadar sevimli bulmak ve onaylamak doğal mı?

 

Plakayı söken erkeğin karısı, evde başka neler yaşıyor acaba? Otobanda selektör yaktı diye kenara çeken, itişip kakışan adam, evde kafası bozulunca sofrayı ters çeviriyor ya da yanlış bulduğu davranışına karşı oğlanı odaya çekiyor olabilir mi? Evden arkadaşlarıyla yemek yemek için çıkıp içip içip yan masayla kavgaya tutuşan erkek, evde fazla içtiği zaman neler yapıyor olabilir? Beraber olduğu kadının eski sevgilisini darp eden erkek, beraber olduğu kadının da ifadesini zaman zaman almak isteyebilir mi?

 

İnsanın, kendine değil de, hak ettiklerine inandığı kimselere yönelik olduğu sürece sevimli bulduğu, kabul ettiği, onayladığı bu “arıza” halinin diğer adı şiddet ve onu normal karşılamanın bazı sonuçları var.  

 

Meselâ “arıza” kendi kafasında, suratında, bedeninde patlayabilir. Patlamadığı zamanlarda ise onu bastırabilir, sindirebilir, tek kelime ettirmeyebilir. Arıza ne derse onu, nasıl isterse öyle yapmak zorunda kalabilir. Hayatı endişe ve korku içinde kendini kollamak zorunda kalarak geçebilir.

 

“Arızadır” diye sevmeden önce bir düşünmek lazım.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  03 Nisan 2019 Çarşamba 08:07

  Ilk önce kbazi kadınların hoşuna gidiyor ariza erkek.kendisine şiddet uygulamayacak sanki .başka olaylara insanlara ariza çıkaracak diye.Sonra kendiside ufak ufaktan başlayarak gittikçe büyüyen arızalar karşısında sinip kalıyor.Iki taraflı bozuk ruh hali.

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön