Erkeği memnun etmek - Ya ben ne istiyorum?

Yorgunum. Kendimi beğendirmekten, “O nasıl sever?” diye düşünmekten. Saçlarımı sarıya çevirsem hoşuna gider mi? Kilo verdim ama memelerim sarktı, acaba silikon yaptırsam beni daha seksi bulur mu? Siyah jartiyer mi yoksa kırmızı mı onu daha çabuk baştan çıkarır? Sanki göz kalemi değil de eyeliner çekince bakışlarımdan daha çok etkileniyor. Sevişirken ona daha fazla zevk vermek için başka ne yapabilirim?

 

İyi de ben ne seviyorum? Ne istiyorum? Kendimi aynada sarışın görmeye ya da memelerimi şişirmeye hazır mıyım? Rengini seçmeye daha gelmedim, ben jartiyer giymeyi seviyor muyum? Sevişirken zevk alıyor muyum? Ben kimim? Niye kendimi bir erkeği memnun etmeye adadım? Kukla mıyım? Makine miyim? O mu istedi kendimi kaybedip sadece onu düşünmemi, yoksa ben kendi isteğimle kendi kendime mi kayboldum?

 

Onun yemeği lezzetli bulup bulmadığını, yeni giydiğim bluzu beğenip beğenmediğini, saçımı fönlü mü yoksa su dalgası mı sevdiğini tahmin etmeye çalışmaktan bazen bıktığımı hissediyorum. Sorunca söylemiyor. Erkekler böyle, belki kadınların milyon defa kafasında dönenler üzerine düşünmüyorlar bile. Onun üzerine düşünmeye zahmet etmediğiyle ben neden bunalıma giriyorum?

 

Acaba düşünüyor mudur hiç. Onu beğenip beğenmediğimi, göbeğini eritse belki onu daha çekici bulacağımı. Sevişirken istediği başka bir şey var mıdır diye aklından hiç geçiyor mu acaba arada? Alıştı. Benim hep onu mutlu etmeye çalışmama fazla alıştı. Bilinçli olarak bir şey düşünmüyor, ama  “İstemiyorum”, “Ama ben böyle sevmiyorum” dediğimde bisküvi paketi sesi duymuş kedi gibi kulaklarını dikiyor.Benim de tıpkı onun gibi beğendiklerim beğenmediklerim, sevdiklerim sevmediklerim olabileceği fikri ona garip geliyor.

 

Neden? Bunun bir sorumlusu olmalı. O mu, ben mi? Onu da kendimi de suçlamak istemiyorum. Çünkü bunun hiçbir anlamı yok. Tek isteğim, geçmişte bir yerde kaybettiğim beni bulmak, içimdeki sesi duyabilmek, kendime iyi davranmak, önce kendimi memnun etmek, mutlu etmek.

 

Hayatımı paylaştığım erkeği mutlu etmek, benim önce kendimi mutlu etmemle mümkün. Aksi sadece memnun etmek, ihtiyaçlarını karşılamak, hizmet etmek oluyor. Bu da mutluluk demek değil. Yanında bir adam var, memnun ama mutlu değil. Sen ise ne memnunsun ne mutlu. Peki bu yaşadığınız hayat mı? bu böyle sürüp gitmek zorunda mı?

 

İnsan kafasından, karnından konuşunca delirmeye başlıyor. İnce bir defter alacağım yarın. İlk sayfasının tepesine “Ne seviyorum?”, son sayfasının başına “Ne istiyorum?” yazacağım. Altlarını dolduracağım. Sevdiklerimle istediklerim bir yerde buluşacak. O arada ben de kendimi bulmuş olacağım. Sanırım.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
10
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  09 Aralık 2017 Cumartesi 00:59

  kendi sesinizi dinlemek için ge ç kalmışsınız.öz güveniniz yok.kimliğinizi eşinize kabul ettirememişsiniz. evlilik hayatında iki tarafında bireysel seçimleri olmalı ve evliliğin olmassa olmazı birbirinin kimliklerine seçimlerine saygı göstermek olmalıdır.Haklar verilmez alınır.

  Cevapla
 •  
  09 Aralık 2017 Cumartesi 14:32

  tarafında değil tarafın da

 •  
  09 Aralık 2017 Cumartesi 14:33

  olmassa değil olmazsa

 •  
  09 Aralık 2017 Cumartesi 14:33

  öz güveniniz değil özgüveniniz. yani bitişik yazılır.

 •  
  09 Aralık 2017 Cumartesi 00:15

  Ne guzel bi yazii bencee kadinlarin tamda dusundukleri bunlar

  Cevapla
 •  
  02 Mart 2017 Perşembe 19:17

  Erkek mutlu ve memnunsa memnun, onun dışında zaten naparsak yapalım olmuyorlar hiç kimseyi memnun edemiyorsun ki, kaldıkı onlar olsun hak edeneğe yapılır değer veren kıymet bilen saygıyı yitirmemiş

  Cevapla
 •  
  02 Mart 2017 Perşembe 17:47

  Böyle olmayın hanımlar baştan taviz vermeyin bir insan sizi nasıl gördüyse beğendiyse hatanızla kusurunızla kilonuzla öyle kabul etmeli

  Cevapla
 •  
  24 Ekim 2016 Pazartesi 16:18

  Vallahi cok haklisiniz sanki robotuz bixi dusunrn yok..

  Cevapla
 •  
  23 Ekim 2016 Pazar 21:54

  Çok doğru sanki içimi yazmışsınız emeğinize sağlık

  Cevapla
 •  
  23 Ekim 2016 Pazar 17:14

  Güzel bir yazı olmuş Duygu hanım sevgiler

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön