Yoga ile kilo verilir mi?

Çeşitli egzersiz ve beslenme uzmanına, yoganın kilo vermede yardımcı olup olmadığını sorduk:

Yoga ile kilo verilir mi?

Çeşitli egzersiz ve beslenme uzmanına, yoganın kilo vermede yardımcı olup olmadığını sorduk:

 

 •  Düzenli yoga egzersizi, kilo vermede etkili olsa da, kilo verme ile fiziksel aktivite arasındaki geleneksel anlamda yardımcı değildir. Genel olarak, kilo verme, kişinin harcadığı kalori, aldığı kaloriden daha fazla olduğunda gerçekleşir. Kilo vermek için enerji alımını ve enerji harcamayı çok iyi ayarlamak gerekir. Pek çok yoga uygulamasında da, geleneksel egzersizden çok daha az kalori yakılır.

 

 • Teorik olarak yardımcı olabilir. Yoga çok yoğun bir egzersiz programı değildir ancak 75-90 dakika arası sürekli aktivite içerir. Bütün bu çalışma boyunca da kaslar çalışır haldedir, güçlenir, uzar ve denge kazanır. Diğer bütün egzersiz programlarında olduğu gibi, yoga da haftada 4-5 kere düzenli olarak yapılmalıdır. Aynı zamanda diyete de dikkat edilmelidir. Aktivite boyunca metabolizmamız hızlanacağı için vücudumuzun şekillendiğini ve kilo verdiğimizi görürüz.

 

 • Bu soruya verilecek tek bir cevap yoktur çünkü Yoga çok derinlikli bir konudur. Uzmanlar, fiziksel aktivite düzeyinin arttırmanın kilo vermede önemli bir adım olduğu konusunda hem fikirdir. Burada önemli olan doğru yoga türünü seçmektir. Eğer amacınız kilo vermekse, Ashtanga, Vinyasa ya da Güç Yogası gibi akıcı türleri seçin. Dersler genellikle 90 dakika surer ve kardiovasküler açısından çok yararlıdır Kalori yakar, form kazanır ve kaslarınızı esnetirsiniz.

 

 • Yoga, fiziksel, rahatlama ve nefes egzersizlerinden oluşan karmaşık bir gelenektir Aynı zamanda da kilo vermenize yardım eder. Eğer yoga sınıfında kilo vermek istiyorsanız, sizi kilo vermeye yönlendiren bir kursa katılmalısınız. Akıl için ve beden için ayrı yoga türleri vardır. Bu nedenle kilo vermek istiyorsanız, sadece rahatlama egzersizini içeren beyinsel deneyimden daha fazlasına ihtiyacınız vardır.

 

 • Kanıtlanmış diyetlerle birlikte, yoga kilo vermeyi kolaylaştırır. Paket program olarak düşündüğümüzde, diyet, zihinsel tutum ve yaşam şeklimizdeki değişiklikler olmalıdır. Yoga, dikkatimizi iç dünyaya yöneltir. Farkındalığımız artacağı için, yediklerimiz konusunda da dikkatli olabiliriz.
Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  05 Ocak 2016 Salı 19:39

  1 saat asana yoga ile kaç kalori harcanılır?

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön