Yoga ile kilo verilir mi?

Çeşitli egzersiz ve beslenme uzmanına, yoganın kilo vermede yardımcı olup olmadığını sorduk:

Yoga ile kilo verilir mi?

Çeşitli egzersiz ve beslenme uzmanına, yoganın kilo vermede yardımcı olup olmadığını sorduk:

 

 •  Düzenli yoga egzersizi, kilo vermede etkili olsa da, kilo verme ile fiziksel aktivite arasındaki geleneksel anlamda yardımcı değildir. Genel olarak, kilo verme, kişinin harcadığı kalori, aldığı kaloriden daha fazla olduğunda gerçekleşir. Kilo vermek için enerji alımını ve enerji harcamayı çok iyi ayarlamak gerekir. Pek çok yoga uygulamasında da, geleneksel egzersizden çok daha az kalori yakılır.

 

 • Teorik olarak yardımcı olabilir. Yoga çok yoğun bir egzersiz programı değildir ancak 75-90 dakika arası sürekli aktivite içerir. Bütün bu çalışma boyunca da kaslar çalışır haldedir, güçlenir, uzar ve denge kazanır. Diğer bütün egzersiz programlarında olduğu gibi, yoga da haftada 4-5 kere düzenli olarak yapılmalıdır. Aynı zamanda diyete de dikkat edilmelidir. Aktivite boyunca metabolizmamız hızlanacağı için vücudumuzun şekillendiğini ve kilo verdiğimizi görürüz.

 

 • Bu soruya verilecek tek bir cevap yoktur çünkü Yoga çok derinlikli bir konudur. Uzmanlar, fiziksel aktivite düzeyinin arttırmanın kilo vermede önemli bir adım olduğu konusunda hem fikirdir. Burada önemli olan doğru yoga türünü seçmektir. Eğer amacınız kilo vermekse, Ashtanga, Vinyasa ya da Güç Yogası gibi akıcı türleri seçin. Dersler genellikle 90 dakika surer ve kardiovasküler açısından çok yararlıdır Kalori yakar, form kazanır ve kaslarınızı esnetirsiniz.

 

 • Yoga, fiziksel, rahatlama ve nefes egzersizlerinden oluşan karmaşık bir gelenektir Aynı zamanda da kilo vermenize yardım eder. Eğer yoga sınıfında kilo vermek istiyorsanız, sizi kilo vermeye yönlendiren bir kursa katılmalısınız. Akıl için ve beden için ayrı yoga türleri vardır. Bu nedenle kilo vermek istiyorsanız, sadece rahatlama egzersizini içeren beyinsel deneyimden daha fazlasına ihtiyacınız vardır.

 

 • Kanıtlanmış diyetlerle birlikte, yoga kilo vermeyi kolaylaştırır. Paket program olarak düşündüğümüzde, diyet, zihinsel tutum ve yaşam şeklimizdeki değişiklikler olmalıdır. Yoga, dikkatimizi iç dünyaya yöneltir. Farkındalığımız artacağı için, yediklerimiz konusunda da dikkatli olabiliriz.
Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

 • Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu
  Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu

  Süresi : 06:07 İzlenme : 4148

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön