Hızlı kilo vermenin yolları nelerdir?

"Hızlı kilo vermek için ne yapmalı?" Biz bu sorunun yanıtını biliyoruz! İşte hızlı kilo verme taktikleri...

Hızlı kilo vermenin pratik yolları!

Değişen yaşam koşulları, sağlıklı besin bulabilme kargaşası ve her kafadan çıkan diyet önerilerine son vermek istiyorsanız Beslenme Koçu Uzm. Dyt. Selahattin Dönmez'in önerilerine kulak verin.

 

Hızlı zayıflama yolları nelerdir?

 

Diyet beslenme eğitim sisteminde de uygulanan ve önemli sonuçlar alınan bilimsel tüyolar sayesinde kendinizi yenileyecek, beslenme sanatını bedeninizde uygulayıp değişiklikleri hızla hissedeceksiniz. İşte Uzm. Dyt. Selahattin Dönmez'in önerileri...

 

Düzenli yaptığınız egzersizin kalitesini vücutta oksijenli bir ortam yaratarak artırabilirsiniz. Bu sayede verdiğiniz kilodan çok daha ince görünme şansına sahip olabilirsiniz. Burada egzersiz süresince her 20 dakika da bir 250 ml. su içmek de egzersizi daha uzun süre yapabilmenizi sağlayacaktır. Unutmayın bol su ve burundan nefes alıp vermek yeterli. Hızlı kilo verebilmek için ikindi öğününün en sağlıklı alternatif olduğunu da unutmamanızı tavsiye ederim.

 

Hızlı kilo vermek için kaç öğün yemek yemeli?

Genelde bireylerin kilo vermek için duyduğu ve uygulamaya çalıştığı kural 6 öğün kuralıdır. Oysa sağlıklı bireylerin hiçbir zaman 6 öğüne ihtiyaçları bulunmaz. Çünkü sık yemek bazı hormonları özellikle tokluk sağlayıcı hormon olan leptini, baskılar ve vücut insülin dengesinde sıra dışı bir dengesizlik yaratarak yemek yeme dürtüsünü açığa çıkarır. Hızlı kilo kaybı için dengeli diyetin öğün sayısı 4'tür. Kahvaltı, öğle, ikindi ve akşam yemeği düzeniyle hızlı kilo verebilirsiniz. Eğer öğün aralarını da en az 3 saat, en fazla 6 saat zaman dilimiyle yemeğe özen gösterirseniz metabolizmanız düzenlenir ve vücut enerji dengesini kurarak kilo kaybını hızlandırır. 

 

Çok su içmek kilo verdirir mi?

Sürekli duyduğunuz bir diyet yalanını daha size açıklamak isterim. Kilolu biri sağlıklı beslense bile günde litrelerce su içerek kilo veremez. Su içmemizin amacı vücut su dengesini korumak ve vücudunuzun çalışması için gerekli olan ortamın devamlılığını sağlamaktır. Günde 8 su bardağı su içmeniz yeterlidir. Ancak kilo vermek değil, yağ yakışını artırmak istiyorsanız en az 13 su bardağı kadar içmenizi öneririm. Kilo verirken vücut direncinizi düşürmemek için günde en fazla 2 çay fincanı siyah çay içebilirsiniz. Metabolik hareketlerimizin devamlılığı için de en fazla 5 fincan yeşil çay içmenizi öneririm. İşte bir kilit noktası daha! Kahve içmeyin diyenlere inanmayın. Günde 4 fincana kadar filtre edilmiş kahve içmeniz kilo veriminizi hızlandıracaktır. İçerdiği kafeol ve kafestol denilen maddeler sizin sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

 

Öneri: Bu içecekleri öğünden en az 1 saat sonra içmeniz. Böylece besin değerleri de kaybolmaz. 

  

Kilo vermenin pratik yollarından biri de yürüyüş...

Kilo verirken birçok kişinin yaptığı en büyük hata hızlı tempoda yürüyüşler yapmaktır. Zayıflamak isterken kilo veriminizin durmamasını ve daha ince görünmeyi istiyorsanız yavaş tempoda yürüyüşü tercih edin. Yavaş tempolu uzun yürüyüşle normal yaptığınız bir egzersize göre yüzde 70 oranında daha fazla yağ yakarsınız. Size önerim, yürüyüş bandında en az 4,0 en çok 5,2 düzeyde en az 70 dakika yürüyün. Haftada 4 kez yapacağınız fiziksel aktiviteyle basen, karın ve kalçada biriken yağlardan sağlıklı beslenme düzeninizin yardımıyla kolayca kurtulacaksınız. 

 

Oksijeni iyi kullan ve daha çok kilo ver

Egzersiz yaparken daha fazla yağ kitlenizin yanmasını istiyorsanız mutlaka bol oksijen kullanımı sağlayacak bir teknik geliştirmelisiniz. Bunun en kolay yolu egzersiz süresince sadece burundan nefes alıp vermektir. 

 

15 adeti geçmeyecek şekilde Antep fıstığı yiyin

Ara öğünlerde ne yediğiniz kilo vermenizde önem kazanır. Yapılacak 1 ara öğünde içerdiği bakır ve manganezle mükemmel kaynak olan Antep fıstığı bu kadar az yemeyle bile doyuma kolaylıkla ulaştıran nadir besinlerden. 

 

Kilo kaybında etkin diğer bir önerim de tuzu azaltın!

Yapılan en önemli beslenme hatalarından biri de yemeklerde çok tuz kullanmak. Birçok kişi, sanılanın aksine tuz ihtiyaçlarının geldiğini düşünerek besinlere tuz ekler. Aslında besinlerle birlikte günlük tuz alımınızı karşılamış olursunuz. Unutmayın 1 gram tuz vücutta yaklaşık 200–250 ml. su tutar.

 

Öğlen sebze akşam yüksek proteinli yemeniz kilo vermenizi hızlandırır

Kilo verenlere baktığımızda genelde hem öğlen hem de akşam sebze yediklerini görürüz. Çoğunlukla da proteinden zengin iki öğün yiyerek başarıya ulaşmaya çalışırlar. Ama iki öğünde sebze yerseniz kısa bir süre sonra halsizlik, saç ve kaşlarda dökülme, dikkatte azalma görülürken kilo verme süreci 3–5 hafta sonra duraksamaya girer. Bunu yapmayın! İki öğünü proteinden zengin besin olan sadece et ve çeşitleri ile yerseniz kilo kaybınız sebzeye göre biraz daha fazla olacaktır. Öğleyin sebze, yoğurt, ekmek ve salata, akşamsa avuç içi kadar balık/ tavuk, ekmek yiyin. 

 

Kahvaltıda her gün farklı yiyecek yemek kilo vemre hızını artırır

Yapılan çalışmalarda farklı besinleri yemek, hem tekdüzeliği kaldırır hem de sevilen tüm yiyeceklerin yenilmesine olanak sağlar. Ama değişik yiyecekleri bu iki duygu durumunun ötesinde farklı yararları olduğunu çalışmacılar kanıtlamıştır. Her zaman aynı besinleri tüketmek maalesef kilo verdirmez. Sadece bir öğünde bile yapacağınız bu çeşitlilik, kiloyu hızlı vermenizde kilit rol oynayacaktır.

 

BİR DİYET GÜNLÜĞÜNÜ Bugüne kadar hiç diyet yapmamış ... DİYET GÜNLÜĞÜ 2. HAFTA Bu bir günah çıkarma yazısı olacak…

 

Detoks ile kilo vermek mümkün mü?

 

 Hızlı kilo vermek için ne yapmak lazım?

 

Kilo vermenin pratik yollarını bir de Memorial Hizmet Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü Dyt. Aysu Aydın'dan dinlemek ister misiniz? İşte Dyt. Aysu Aydın'dan kilo verme tüyoları...

 

"Su içsem yarıyor!" diyorsanız metabolizma hızınızı ölçtürün

Sürekli diyettesiniz ancak bir türlü kilo veremiyorsunuz… Ailenizdeki diğer üyelerle aynı yemekleri yiyorsunuz ancak aralarında kilo alan sadece sizsiniz ve yediğiniz her şeyin fazla kilo olarak siz geri döndüğünü düşünüyorsunuz. Bu durumdan kurtulmanın yolu, ilk olarak metabolizmanızın gerçek hızını öğrenmekten geçiyor.

 

İdeal diyet metabolizma hızınıza göre planlanmalıdır

İdeal bir şekilde ağırlık kaybı sağlayabilmek için bireyin ‘Bazal Metabolizma Hızı’ na göre beslenmesinin planlanması gerekir. Bazal Metabolizma Hızı (BMH) ; Bazal koşullar altında temel metabolik olayların (solunum, dolaşım, gastrointestinal faaliyetler, kas tonusu, vücut sıcaklığının korunması gibi) sürdürülmesi ve çeşitli organların (böbrek, karaciğer ve endokrin bezler) fonksiyonların devam ettirmesi için harcanan enerji anlamına gelmektedir. Eğer kişi BMH’nın altında besleniyorsa, ideal yağ kaybı yerine su ve kas kaybı oluşmakta, bu da kişinin sağlıksız bir şekilde kilo vermesine neden olmakta dolayısıyla günden güne yaşam kalitesi düşmektedir. Bu şekilde zayıflayan kişilerde tekrar kilo alımı kaçınılmazdır.

  

Sürekli diyette olsanız da kilo veremeyebilirsiniz

Sürekli diyet yapan, kilosunu kontrol etmeye çalışan ancak tam aksine sürekli kilo aldığına inanan kişiler aslında metabolizma hızlarının yavaş olduğunun farkında değildir. Herkesin metabolizması farklıdır. Burada metabolizma hızını belirleyen faktörler arasında; yaş, cinsiyet, vücut ağırlığı, vücut cüssesi ve kompozisyonu, hormonlar, hastalıklar, menopoz, kullanılan çeşitli ilaçlar, diyet ve fiziksel aktivite büyük rol oynamaktadır. Dolayısıyla kişi kilo vermeden önce mutlaka metabolizma hızını ölçtürmelidir. Birçok merkezde metabolizma hızı vücut analiz cihazlarında formülize edilerek hesaplanmaktadır. Ancak bu tam olarak metabolizma hızını göstermeyebilir. 500 kaloriye kadar varabilecek hesaplama hatası olabilir. Hastanemizde en son teknoloji uygulanarak kişinin gerçek metabolizma hızını hiçbir hata payı olmadan ölçülmektedir

 

Unutulmamalıdır ki; kişi metabolizmasına uygun beslenirse; kas ve su yerine yağ kaybeder, ideal kilosunu kavuşur, vücut fonksiyonlarının daha da iyi olmasını sağlar ve yaşam kalitesini mükemmele yaklaştırır.

 

15 dakikada metabolizma hızınızı ölçtürün, diyetiniz planlansın

Bazal metabolizma hızını ölçmek için hastadan en az 8 saat açlık ve rahat kıyafetlerle gelmesi istenir. Ölçüme başlamadan önce kişi bir yatağa uzanıp 10 dakika dinlenir. Bu süre sonunda kalp atışları yavaşlar, kendini dinlenmeye alır. Özel bir maske takıldıktan sonra 15 dakika boyunca kişinin normal soluk alıp vermesi istenir. Kişinin ortalama oksijen tüketimi, nefes miktarı, nefes sıklığı ve ortalama oksijen yoğunluğuna bağlı olarak metabolizma hızını en doğru şekilde ölçülmektedir. Böylelikle kişinin metabolizmasının hızlı mı yavaş mı çalıştığı ile ilgili veriler elde edilir. Ulaşılan metabolizma hızına göre, kişinin beslenme programı ayarlanır. Metabolizma hızı yavaş ise hızlandırıcı metodlar önerilmektedir. Eğer kişi verilen beslenme programına uyarsa ideal kilosunu kavuşması kesinlikle mümkündür.

 

DİYET GÜNLÜĞÜ 3. HAFTA "Su içsem yarıyor" dememek için ... DİYET GÜNLÜĞÜ – 4 HAFTA – HAYAL KIRIKLIĞI Diyetimin ilk 2 haftasında nerde...

 

Hızlı zayıflama yöntemleri nelerdir?

 

Kilo vermenin birden fazla yolu var elbette ve öneriler günden güne değişiyor, yenileniyor. İçlerinden en önemli bulduklarımızı sizin için derledik. “Klişe”, “demode” demeyin, kulak verin.

 

1- Bağırsaklarınıza dikkat edin

Piyasada diyet ve bağırsaklar üzerine yazılmış çok sayıda kitap var, faydalanın. Son yıllarda patlayan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki, diyetler ve takviyelerin mikrobiyomlarımızı manipüle etmekte üstlerine yok. Yani sindirim sisteminiz bu işin en önemli kısımlarından biri, dikkat.

 

2- Kilo vermeye bir iş gibi yaklaşın

The New York Times Well blog editörü Tara Parker-Pope’a göre “Design thinking” adlı strateji mühendislere ve girişimcilere olduğu kadar kilo vermek derdinde olanlara da yardım edebilir. Stanford Üniversitesi’nden Bernard Roth bu konuda “Düşüncelerimizi yenileme gücüne sahibiz” diyor. Roth amacına ulaşırken onu engelleyen tek şeyin düşünceleri olduğunu fark ettikten sonra hedefine odaklanarak nasıl 10 kilo verdiğini “The Achievement Habit” adlı kitabında anlattı.

 

3- Diyetiniz size uygun olsun

Bazı bilim insanları doğru kilo verme yönteminin aile geçmişinize kadar uzanan kişiselleştirilmiş, doğru bir diyet listesinden geçtiğini söylüyor. Dolayısıyla aynı şeyleri yediğiniz en yakın arkadaşınız günden güne erirken sizin sinirden diyet listesini bile yemek istemenizin sebebi bu olabilir.

 

4- Nicelik değil nitelik

The New York Times’ın Bestseller’ı olmuş “Always Hungry” adlı kitabın yazarı Dr. David Ludwig, sizi şişmanlatanın kesinlikle çok yemeniz olmadığını söylüyor. Mesele aksine, şeker ve rafine tahıllar gibi yüksek glisemik indeksli gıdaları aşırı tüketmek olabilir.

 

5- Kaslanın

Programınızın kas dokunuzu azaltmadan yağ yakmanızı sağladığından emin olun. Zira kaslarınız çoğaldıkça vücudunuza aldığınız besinler daha iyi kullanılıyor ve yağa dönüştürülüp depolanmıyor.

 

 

Hızlı kilo verdiren diyet: 3 günlük mucize diyet

 

Bu diyetin başarısı, tamamen ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacak olan kalorilerden oluşması. Yani, boş kalori yok. Üstelik de lezzetsiz, keyifsiz yiyeceklerden oluşmuyor, içinde bol bol lezzetli yiyecekler barındırıyor. E malum, yaz geldi; yaz fiziğine ulaşmak için de çok zaman kalmadı.

 

Öneriler: 

 • Bu diyeti 3 gün boyunca yapın ve arkasından 2 hafta boyunca ara verin. Sonra tekrar edebilirsiniz. 
 • Bu diyet boyunca alkol almamaya özen gösterin. 
 • Kahvenize krema ya da şeker eklemeyin. 
 • Fıstık ezmesinden hoşlanmıyorsanız, badem ezmesi, soya fıstığı veya humus gibi sevdiğiniz bir gıdayla değiştirebilirsiniz. 

 

 1. gün

Kahvaltı:

 • Yarım greyfurt
 • 1 fincan kahve
 • Fıstık ezmeli bir dilim tost 

 

Öğle yemeği:

 • Yarım kase ton balığı
 • Bir dilim kızarmış ekmek
 • Bir fincan kahve ya da çay 

 

Akşam yemeği:

 • 85 g et (etin istediğiniz bir çeşidi uygundur) 
 • 1 fincan kadarlık yeşil fasulye
 • Yarım muz
 • 1 adet küçük elma 
 • 1 kup vanilyalı dondurma 

 2. gün 

 

Kahvaltı:

 • Bir dilim tost
 • Bir bütün yumurta
 • Yarım muz

 

Öğle yemeği:

 • 1 dilim peynir (istediğiniz bir çeşit)
 • 1 haşlanmış yumurta
 • 4 adet tuzlu kraker

 

Akşam yemeği:

 • 2 sosis
 • 1 kase brokoli
 • Yarım kase havuç
 • Yarım muz
 • Yarım kup vanilyalı dondurma

3. gün

 

Kahvaltı:

 • 5 adet tuzlu kraker
 • Bir dilim peynir
 • 1 küçük elma
 • 1 fincan kahve

 

Öğle yemeği:

 • Bir dilim tost
 • 1 haşlanmış yumurta

 

Akşam yemeği:

 • 1 kase ton balığı
 • Yarım muz
 • 1 kup vanilyalı dondurma

 

 

En popüler diyetler
+5
1- Paleo diyeti Mağara adamı ya da taş devri diyeti olarak da bilinen paleo diyeti avcı ve toplayıcı olan taş devri insanları gibi beslenmeyi öneriyor. Yani çoğunlukla et, çiğ meyve ve sebze. Tahıl ürünlerinden uzak durulması gerekiyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
52
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  13 Mart 2020 Cuma 22:20

  Ben 14 yasindayim kilom 58 nasil kilo verebilirim...

  Cevapla
 •  
  04 Ocak 2020 Cumartesi 01:25

  Ben 19 yaşındayım 62 kiloyumkilomu nasıl verebilirim

  Cevapla
 •  
  02 Ocak 2020 Perşembe 17:04

  Ben 23 yasindayim 2 cocuk annesiyim 60 kiloyum nasil 5 kilo veririm

  Cevapla
 •  
  31 Aralık 2019 Salı 09:06

  Benim 160 boyum kilom 82 7 kiloyu nasıl verebilirim yaşım 32

  Cevapla
 •  
  27 Aralık 2019 Cuma 20:58

  21 yaşında 168 boyunda 82 kılıyım bir çocuk annesiyim zehirli graves hastasiyim Nasıl hızlıca kilo veririm?

  Cevapla
 •  
  15 Kasım 2019 Cuma 23:35

  ya ben 12 yasındayım sporcuyum boyumm 1 55 kg 57 50 kg olmak ıstiyorum 7 kgyi nasıl veebılırım ya

  Cevapla
 •  
  03 Ekim 2019 Perşembe 12:08

  Ben sporcuyom ben on gun icinde3 kilo vermem lazim suanda 13 yasindayim 165 boyundayim nasil kilo verebilirim

  Cevapla
 •  
  01 Ekim 2019 Salı 14:16

  tamam

  Cevapla
 •  
  03 Eylül 2019 Salı 20:51

  ben bir ara 15 kilo verdim ama beş kilo aldım şuan 13 yaşındayım kızım boy 165 kilo 54 nasıl 50 ye düşerim yorucu bir programınız var mı

  Cevapla
 •  
  19 Ağustos 2019 Pazartesi 21:15

  Kilo vermek ıstiyorum

  Cevapla
 •  
  07 Ağustos 2019 Çarşamba 00:43

  Kolo veremiyom

  Cevapla
 •  
  29 Temmuz 2019 Pazartesi 17:55

  Bunların hepsi de yalan çok iş yapın kendiniz zayiflarsiniz

  Cevapla
 •  
  29 Mart 2019 Cuma 20:28

  Mitvh

  Cevapla
 •  
  13 Mart 2019 Çarşamba 21:20

  yaş 13 kilo 81 nasıl zayıflarım

  Cevapla
 •  
  02 Şubat 2019 Cumartesi 16:08

  daha önce 48 kiloydum ailem bu durumdan sikayet ediyordu ve bana iştah şurubu verdiler ve suan 63 kiloyum ve ben bu durumdan çok şikâyetçiyim nasıl kilo vercem ben

  Cevapla
 •  
  14 Şubat 2019 Perşembe 17:57

  bence sen sağlikli beslenmi̇yorsun

 •  
  23 Aralık 2018 Pazar 14:16

  yaş 18 kio 85 10 15 kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım

  Cevapla
 •  
  31 Aralık 2018 Pazartesi 10:14

  aynı sekil hacı 18 yasındayım boy 169 kilo 70 olmuştur

 •  
  01 Ekim 2018 Pazartesi 09:02

  Yıllardır diyet yapıyorum uygulamadigim diyet kalmadı bitki caylari cok kullandım ve halen kullanıyorum doktora gittim tahliller temiz çıkıyor ama son bir yıldır kilom artıyor ayaklarım da ağırlar başladı merdiven inip çıkmayacak duruma geldim

  Cevapla
 •  
  19 Kasım 2018 Pazartesi 19:35

  yaptırdığınız kan tahli̇li̇ testleri̇nde tsh, serbest t3 ve serbest t4 değerleri̇ne baktirmaniz gereki̇yor olabi̇li̇r özelli̇kle tsh yüksek i̇se ki̇lo vermeni̇z zorlaşir. yok di̇ğeri̇nde sikinti varsa ki̇lo almazsiniz ve ki̇lo kaybi aşiri olur.

 •  
  10 Eylül 2018 Pazartesi 20:43

  cabuk kilo sermek için ne yapmalyız

  Cevapla
 •  
  01 Eylül 2018 Cumartesi 10:27

  60 kiloyum nasıl zayıflarım 30 kilo olmak istiyorum

  Cevapla
 •  
  07 Temmuz 2019 Pazar 14:27

  ne saçma bir yazı insanla dalgamı gecersiniz siz

 •  
  12 Ağustos 2018 Pazar 16:51

  Zayıflamak için; 1-Doğal beslenme düzenine geçmek, 2-Bağısak florasını yapılandırarak,bağışıklık sistemini güçlendirmek (Düzenli,Doğal Probiyotik ve Prebiyotik kullanımı) 3-iyi bir gıda bilincine sahip olmak gereklidir. Mevcut beslenme düzenini değiştirmeden,şunu,içmek,bunu yemek,falan seti kullanmak,filan kürü uygulamak gibi yöntemler;sınırlı bir etkiden öte bir yarar sağlayamazlar.Çünkü kilo alınmasına sebep olan hormonlu gıdalar kişilerin hormonal dengesini bozmakta, gdo lu gıdalar,bağışıklık sistemini...

  Cevapla
 •  
  25 Temmuz 2018 Çarşamba 16:52

  en fazla 2 ayda enaz 15 kilo nasıl verebilirim

  Cevapla
 •  
  13 Ocak 2019 Pazar 22:54

  tahılı hiçbirşeyi yeme et yeme her gün düzenli olarak 1 saat kadar spor yap

 •  
  29 Haziran 2018 Cuma 17:17

  tek doğru olan nefsimize hakim olup doğru zaman da tüketip doymadan kalkmak ve gün içerisinde yediğimizi yakacak kadar hareketli olmamız gerekir.

  Cevapla
 •  
  26 Haziran 2018 Salı 18:33

  Herkes başka bişey söylüyor

  Cevapla
 •  
  22 Haziran 2018 Cuma 13:54

  10 kilo fazlam var umarım verebilirim

  Cevapla
 •  
  30 Nisan 2018 Pazartesi 21:10

  bu konusulacaq lafmi

  Cevapla
 •  
  21 Şubat 2018 Çarşamba 09:11

  Misafir sen de yalan soyluyosun.ne aldin ne kullandin yazamamissin bile

  Cevapla
 •  
  19 Şubat 2018 Pazartesi 18:13

  Ya allah aşkına sen nasıl doktorsun çok boş yazmışsın bikere su kilo verdiren çok büyük bişey sihir gibi benim fazlalıklarım vardı 5 kilo verdim 3-4 haftalık bi süreçte sadece su ve dengeli beslenmeyle bol çiğ sebze yoğurt yedim aç bırakmadım kendimi ama gelmişsin burda vücud su dengesi diyosun

  Cevapla
 •  
  07 Mart 2018 Çarşamba 10:59

  sadece bol su içmek verdirmez demiş doğru okumuş olsaydın keşke.sen su içmenin yanında bir sürü şey sıralamışsın tabiki verirsin bu şekilde.

 •  
  08 Şubat 2018 Perşembe 15:42

  kilo.vermek.satıyorum.vermiyorum

  Cevapla
 •  
  27 Kasım 2017 Pazartesi 11:25

  2 ay boyunca diyetisyene gittim. 98 olan kilom ile başladık. her akşam 35 dk yürüyüş 2 el köfte, hazırsız çorba, sınırsız yağsız tuzsuz salata… SONUÇ: 4,5 kilo. Hem açtım hemde veremiyordum,diyeti bıraktım. 6 ay önce sağlık firmasının kilo verme başarısını gördüm ben de aldım. 3.5 ay da 23 kilodan kurtuldum. Hemde Karaciğer deki yağlanma ve k.c deki büyümem gitti. ayrıca 4-6 günde bir ağrıyan başım ( pasif migren) den kurtuldum. Aslında baş ağrısı tamamen bitmedi ama 20-24 günde bir ağrımaya başladı. benim için HAYAL dahi edilemez bir sonuç. Her 3 haftada bir kan tahlilimi, 2 ayda bir de...

  Cevapla
 •  
  12 Aralık 2017 Salı 12:28

  ne kullandığınızı merak ettim

 •  
  12 Aralık 2017 Salı 12:29

  ne kullandınız

 •  
  23 Ekim 2017 Pazartesi 00:53

  Zayıflayamıyorum

  Cevapla
 •  
  02 Haziran 2017 Cuma 13:45

  bilgisi olan varmı protelan satın almak istiyorum ama

  Cevapla
 •  
  20 Kasım 2017 Pazartesi 00:54

  kullandım ve evet kilo verdim fakat daha sonrasında fazlasıyla dikkat etmen gerekir çünkü çak çabuk geri alıyorsun

 •  
  06 Mart 2018 Salı 23:17

  ben protelanı 3 haftadır kullanıyorum 5 kilo verdim diyet bittikten sonra dikkat edilmezsse tabiki kilo alınır

 •  
  02 Mayıs 2017 Salı 23:43

  Güzel si ağzınıza sağlık (:

  Cevapla
 •  
  22 Nisan 2017 Cumartesi 03:52

  Hiçte bile şade su bile insanı zayıf latıyo 1 hafta 4 kilo verdim ben

  Cevapla
 •  
  23 Mart 2017 Perşembe 09:51

  teşekürler verdiniz bilgiler için

  Cevapla
 •  
  20 Şubat 2017 Pazartesi 14:25
 •  
  12 Ağustos 2016 Cuma 23:38

  google play store de uzman kilo verme uygulaması zayıflamak isteyen kişiler için çok faydalı kullanmanızı tavsiye ederim.

  Cevapla
 •  
  10 Mayıs 2016 Salı 04:53

  Merhaba ben 2gunce tanimadigim birisi ile oral iliskiye girdim kandim kullanmadan,ve yumurtaliklarimdan penisimin ucuna dogru yanma var,hiv veya herhangi bi hastalik kapma riskim ne kadar,uroloji doktoruna gittim fakat sizin onerinizi de okumak isterim...tesekkurler

  Cevapla
 •  
  03 Aralık 2016 Cumartesi 01:33

  ulan biz burda kilodan bahsediyoruz sense fantazinden nasıl bi kafa anlamadım admin bu nasıl yayın

 •  
  13 Mart 2017 Pazartesi 11:04

  iyi oldu sana

 •  
  12 Ocak 2018 Cuma 12:26

  oh iyi olmus :))

 •  
  15 Temmuz 2015 Çarşamba 06:00

  Gerçekten ben de kilo vermeyi çok isterim.Sağolun... Teşekkür ederim

  Cevapla

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön