Sutyenleri ne sıklıkta yıkamak gerekiyor?

Söz konusu sutyenler olduğunda, çok daha iyisini yapabiliriz.

Sutyenleri ne sıklıkta yıkamak gerekiyor?

Yanlış bedende giyilen sutyenler, yıkamakta gecikmek ya da daha kötüsü yanlış bir şekilde yıkamak – söz konusu kıymetli iç çamaşırlarımız olduğunda, yanlış gidebilecek yığınla şey var. New York Rigby & Peller’s Fifth Avenue butiğinden Candece Etafo’nun sutyenler hakkında söyleyecekleri var. İşte bilmenizi istediği bilgiler:

 

1- Muhtemelen göğüslerinizi olması gereken sıklıkta ölçtürtmüyorsunuz

En son bir mağaza çalışanından göğüslerinizi ölçmesini istediğinizde, ortaokul öğrencisiydiyseniz, tekrar kontrol ettirmenin vakti gelmiş kesinlikle. “Birçok şey olabilir; hayat değişebilir. Hamile kalabilir, kilo alıp kilo verebilirsiniz. Bu yüzden her 6 ila 8 ayda bir iç çamaşırı ölçülerinizi aldırmanızda fayda var” diyor Etafo.

  

2- Gevşeyen sutyenlerinizin askılarını sıkmak, çözümden çok uzak bir şeydir

Sutyenlerimizin daha destekleyici olmaları için askılarını sıkma konusunda aceleciyiz; fakat gerçek şu ki aslında tüm işi yapan sutyenin bandıdır. Etafo şöyle açıklıyor: “Sayılarla ifade etmek gerekirse, destekleme işinin yüzde 90’ını bant yapıyor. Önemli olan, askıların değil, bandın sıkı olması.”

  

3- Sutyenlerinizi yeterince yıkamıyorsunuz

Favori sutyeninizi, en son ne zaman yıkadınız? Bir hafta önce? Bir ay önce belki? Sizi utandırmaya değil, şok etmeye çalışıyoruz. Etafo’ya göre, bir sutyen, her üç kullanımdan sonra yıkanmalı ve bu kullanımlar, asla arka arkaya olmamalı. “Esnemelerine sebep oluyorsunuz. En sevdiğiniz ayakkabılarınıza yapar mısınız bunu? Ya da favori kot pantolonunuza? Hayır.” Kıyafetlerinizde olduğu gibi, sutyenlerinizi de değişimli olarak kullanın.

  

 

4- Ve muhtemelen doğru şekilde yıkamıyorsunuz

Sutyenlerimizi, çamaşırların geri kalanı ile makineye atıyoruz çoğunlukla ancak Etafo bunun son derece yanlış olduğunu söylüyor. “Sutyenleri, en ideal olarak elde yıkamak gerekiyor. Ama ben gerçekçiyim; meşgul hayatlar yaşadığınızı biliyorum. Sutyenleri makinede yıkamada ısrarcıysanız eğer, birçok yeni makinenin elde yıkama ya da hassas çamaşır programları var. Sutyenlerinizi çamaşır torbasının içerisine koyarak yıkamalısınız.”

 

5- Askılar, omuzlarınıza gömülemezler – sutyen ölçünüz kaç olursa olsun

Böyle bir şey olursa eğer, “hayatınızda omuz yastıklarına ihtiyacınız var” diyor Etafo.

  

6- Sutyenin bir tarafının diğerinden daha az dolu olması sıkıntı değildir

Herkesin bir göğsü diğerinden biraz daha büyüktür; Etafo, sutyenin bir tarafındaki küçük boşluğun, kıyafette sorun yaratmayacağını belirtiyor.

 

7- Sutyenle uyumak sizin tercihiniz ama…

“Göğüs dokunuz ne kadar desteklenirse, daha dik kalırlar.” diyor Etafo. Sutyenle yatmayı tercih eden kadınların, destekleyici spor sutyenler kullanmalarını tavsiye ediyor.

 

 

8- Gardırobunuzda yeterli sayıda sutyen olsa bile muhtemelen hepsini kullanmıyorsunuz

Hepimizin gardırobunda yıllardır dokunmadığımız sutyenler var. Etafo, artık bunlardan kurtulmanın vaktinin geldiğini söylüyor. “Gözlemlerimize göre, kadınlar gardıroplarındaki yaklaşık 10 sutyenin yalnızca 2 tanesini kullanıyorlar. Tercihen, gardırobunuzda, düzenli olarak kullandığınız 7-10 sutyen olması ideal – straplez, spor sutyeni ve askıları değiştirilebilir sutyenler gibi.

 

9- Her şeyden önemlisi, sutyenlerimize daha iyi bakmalıyız

Doğru sutyeni giymek, tüm görünümünüzü ve kendinize dair hislerinizi değiştirir; peki o halde, neden sutyenlerimizle ilgilenmeyi geri planda bırakıyoruz? “Kıyafetlerinize gösterdiğiniz hassas ilgiyi, sutyenlerinize de göstermeniz gerekiyor.” diyor Etafo.

 

  

Sutyene elveda! Hoşgeldin bralette
+17
Ev halinde şık olmak bu büstiyer bralette ile mümkün.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön