Sevgili bulmak için ne yapmalı?

Artık hayatınızda biri olsun istiyorsunuz ama nasıl davranacağınızı bilemiyorsunuz. Oysa anahtar şu: Kendiniz gibi davranmak… Önerilerimizi okuyun.

Sevgili bulmak için ne yapmalı?

Ezberinizi bozun. Kafanızdaki kalıplardan vazgeçin.


Eğer uzun süredir yalnızsanız ve artık hayatınızda biri olsun istiyorsanız, aklınızdan genellikle neler geçirdiğinizi bir düşünün. “Bu zamanda düzgün birini bulmak zor” anafikrinden vazgeçin. Bu önkabulle elde edeceğiniz tek sonuç, gerçekten biriyle bir araya gelememek olur.

 

Hayatınızda nasıl birine yer açmak istiyorsunuz?


İhtiyaçlarla istekler her zaman buluşmaz. Kendinizle biraz konuşun. Nasıl birine ihtiyaç duyuyorsunuz? Nasıl kişiler ilginizi çekiyor? İlginizi çeken kişiler, ihtiyaç duyduğunuz kişiyle örtüşüyor mu? Hayatınızın hangi aşamasında olduğunuza bağlı olarak bu değişebilir. Koltukta uyuyakaldığınızda üstünüzü örtecek biri arıyorsanız, çevrenize farklı bir gözle bakmanız, müşfik kişileri alıcı gözle incelemeniz gerekir. Eğer ayaklarınızı yerden kesecek birini istiyorsanız daha renkli kişilikleri yakın markaja almalısınız. Doğru kişiyi seçin ki kimse üzülmesin!

 

Önerilere açık olun ama teslim olmayın.


Biri yalnız olduğunda çevresindekiler çok konuşur. “Bak şuraya git.” “Şunu nasıl buluyorsun?” “Kendine biraz özen göster.” “Biraz seksi giyin, seksi davran.” Bunları söyleyenlerin yalnız olmaması, önerilerinin doğru olduğu anlamına gelmez. Size söylenenlerde doğruluk payı olabilir ama “sevgili bulmak için” benimsemediğiniz önerileri kesinlikle uygulamayın.  

 

Samimi olun = Kendiniz olun


Kendiniz olun yeter… Olmadığınız biri gibi davrandığınızda gerçek sizin yakın bir zamanda ortaya çıkacağını unutmayın. Kendinizi zavallı göstermekten kaçının, ama kendinizi tanıtırken yalan da söylemeyin. “Sevgili bulmak için” yaptığınız işi, ilgi alanlarınızı, ailenizi vb. albenili hediye paketi gibi sunmayın.  

 

Acele etmeyin, ısrarcı olmayın   


Kimse henüz tanıdığı birine kendini teslim etmek istemez. Birbirinizi tanıma evresindeyken kırk yıllık karı-kocaymışsınız gibi, daha kötüsü annesi ya da babası gibi davranmayın. “Sevgili bulmak için” sadece işleri akışına bırakın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?
  Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık...

  Süresi : 03:31 İzlenme : 307

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2881

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2386

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1529

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4903

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön