Onu çok seviyorum ama bir de kıskanmasa!

Aşağıdaki maddelerle erkek arkadaşınızın insanlarla ve hayatınızda neden olduğu kısıtlamalarını 8 adımda kontrol altına alın.

Onu çok seviyorum ama bir de kıskanmasa!

Erkek arkadaşınızı çok seviyorsunuz fakat kıskançlığı nedeniyle neredeyse kendinizi eve kapattınız. Onsuz bir hayatta mutlu olamayacağınızı düşünseniz de, böyle bir ilişkide de kendinizi mutlu ve huzurulu hissedemiyorsunuz. Ne kadar inkar edilse de, tüm insanlarda doğasından kaynaklı kıskançlık vardır. Bu durum bazılarında, yoğun derecede baskın hissedilir. Aşağıdaki maddelerle erkek arkadaşınızın insanlarla ve hayatınızda neden olduğu kısıtlamalarını 8 adımda kontrol altına alın.

Kendinize neden kıskandığınızı sorun!
Kıskandığınızda, bu hissinizin nedeninin derinlerine inin. Neden kıskanıyorsunuz? Bununla başa çıkmak için neler yapıyorsunuz? İlişkilerinizden birinden aldatıldınız mı? Yeni erkek arkadaşınızı eski, kötü tecrübelerinizle mi kıyaslıyorsunuz? Bu soruları kendinize sorup, üzerine düşünmeye başladığınızda kıskançlığınızın boyutunun ve nedeninin köklerine inebilirsiniz.

Ayna tekniğini kullanın!
Erkek arkadaşınız sürekli sizi mi arıyor? Sürekli nerede olduğunuzu mu merak ediyor? Kız arkadaşlarınızla birlikte olduğunuzda bile sizi kontrol mü ediyor? Kısacası ona sormadan nefes dahi alamadığınızı mı hissediyorsunuz? Bundan rahatsız oluyorsanız, ona size davrandığı gibi davranmayı deneyin.

Arkadaşlarıyla konuşun!
Erkek arkadaşınızla uzun bir süredir çıkıyor musunuz? Onu daha iyi tanımak için, gözlemlarinizi dışında en sağlam kaynağınız arkadaşları olacaktır. Eğer olanağınız varsa ve onların size dürüst olacaklarına inanıyorsanız, erkek arkadaşınız hakkında olan endişeleriniz ve sorunlarınızı onlara danışabilirsiniz.

Sorular sorun!
Ne kadar güvenilir olduğunu anlayabilmek için ona sorular sormanız gerekir. Ona geçmişi ve değerleri hakkında sorular sorun. Aldığınız cevaplarla onun ne kadar sadık olduğunu anlayabilirsiniz. Böylelikle onun kıskaçlığı ile daha kolay başa çıkabilirsiniz.

Kıskançlık hakkında açık olun!
Sorular sorarak siz onun hakkında daha çok fikir edineceksiniz. Konu konuyu açtıkça sizin kıskandığınız noktalar da ortaya çıkacak. Bunlar üzerine de tartışmış olacaksınız. İki tarafında birbirinin hassas olduğu konular hakkında konuştuğu ilişki her zaman daha sağlıklı olur.

Onu test edin!
Onu test ederek ne kadar güvenilir olduğunu anlayabilirsiniz. Başka bir kızın telefon numarasını mı alıyor? Siz uzaklaştığınızda yerinize bir başkaları ile mi dans ediyor? Onu uzaktan izleyerek ne kadar güvenilir olduğu hakkında ipuçları elde edebilirsiniz.

Güven sorununuz hakkında konuşun!
Aldatıldıysanız, sizin kesinlikle güven sorununuz vardır. Bu ilişkinizde erkek arkadaşınıza güvenmek istiyorsunuz. Bunu onunla konuştuğunuzda sizin hassas olduğunuz konu hakkında daha dikkatli olmaya çalışacaktır.

Uzman yardımı alabilirsiniz!
Kıskançlığınızın sizi rahatsız ettiğini düşünüyorsanız, bu konu hakkında bir uzman yardımı almanız konusunda çekinmenize gerek yok. Bu sizin değil erkek arkadaşınızın bir problemi ise ve gerçekten birbirinizi çok seviyor bunu hayatınızdan bir sorun olmaktan çıkmasını, erkek arkadaşınızla kıskançlık problemi çözüldüğünde herşeyin daha iyi olacağına inanıyorsanız onu ne kadar sevdiğinizi söyleyip daha mutlu olmanız için bir uzmandan yardım almak fikrine ikna edin.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  28 Temmuz 2015 Salı 13:28

  Bunlarin hepsi tiriviri kiskanc her yerde kiskanc ornegin benimki yanimdan gecen erkegi kiskaniyo kiz kankalarimi kiskaniyo kendinden kiskaniyo

  Cevapla

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 5226

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 3185

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 864

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 548

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2403

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön