Aşkın getirdikleri

Aşkın getirdikleri

İnsanlar arası ilişkileri kurmak kolay fakat aynı zamanda bir o kadar da zordur. Aslında her şeyin başı sağlık desek de ne yazık ki bazı ilişkileri ayakta tutmaya her zaman sevgi yeterli olmuyor. Bazen iki insan arasında büyük bir sevgi olsa da içinde bulunulan ortam veya şartlar insanı zoraki ilişkilere itebiliyor.

 

Çevremizde veya televizyonlarda ne kadar da tanık oluyoruz kırık dökük aşk hikayelerine... Birbirlerini sevip de aileleri yüzünden kavuşamayan ya da şartlar öyle gerektirdiği için birbirini severek ayrılan insan o kadar çok ki! İşte, bu noktada eğer sevdiğiniz insan yanınızdaysa ne kadar şanslı olduğunuzun farkında olmalısınız. Sevdiğiniz insanı bulduysanız sıkı sıkı tutmalı, hiç bırakmamalısınız.

 

Peki aşk nedir sizce? Aşk insanı çarpıp geçen bir duygu mudur, yoksa insanın yüreğinin bir köşesinde yer edip bir ömür boyu orda kalabilir mi? Gerçek aşk sanılanın aksine her zaman rastlanılabilen bir duygu değildir. Bulunduğunda yakasına yapışılmalıdır o halde. Hayatımızda belki birçok şeyin eksikliği, aşkın yaşantımızda olmayışındandır. Bunca cinayetler, kavgalar, bunca hırs, öfke kalbinizdeki aşk boşluğundandır.

 

Aşk insana pozitiflik verir. Aşık insan her türlü olayı daha farklı değerlendirir. Kızılacak durumları bile tolere edebilir. Aşık insan için güneş farklı doğar. Aşık insan çocuklaşır. Aşık insanın gözlerinin içi farklı güler. Aşk dolu gözler herşeye güzel bakar. Aşk insana yaşama sevinci, hayat enerjisi verir. Mutlu insanın da her kişiye, her olay ve duruma geri dönüşümü ise çok daha olumlu olur.

 

Bu kadar güzel duygu aşk; bu kadar güzel şeylere sebep olabiliyorken aşık olmaya, elimizdeki aşkların kıymetini bilmeye değmez mi?

 

Ferah Uzundurukan

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön