Hayat yerinde sayanları kabul etmiyor

Hayat yerinde sayanları kabul etmiyor

Hayat geride kalanları, yerinde sayanları kabul etmiyor. Her şey başımıza gelebilecekmiş gibi yaşamalıyız, imkansız diye bir şey yok çünkü. Buna inandığınız zaman hayal kırıklıkları da yaşamazsınız. İnsanları şekillendirmek zordur o yüzden bazen görmezden gelmeyi de bilmek gerekir.

 

Başkalarının koyduğu kurallarla yaşar, kendimizinkileri korkuyla saklarsak bir bakarız ki çok geç kalmışız ve bir emanet haneden farkımız kalmamış...

 

Kendi çizgimiz olmalı başkalarının eliyle düzgün çizgiler çizilmiyor. Bazen kendi çizgilerimiz bile yetmiyor, çizgilerimize anlam yükleyenler ve bundan senaryolar yazanlar oluyor. 

 

Günlük hayattaki basit seçimler bile hayata bakışımızı anlatır, dinlemeyi öğrenirsek kötü konuşmalardan bile faydalanabiliriz. Kişinin farklı olaylarla karşılaştığında kim olduğu belli olur. Oldukları benlikler ile ideal benlikleri arasında çatışma yaşarlar ve olmak istedikleri ideal benlikteki gibi davranıp nevrotik olabilirler, öyle ki içimizde çok iyi oyuncular var.

 

İnsanlar insanları kullanarak neler yapıyorlar? Yüz göz olmak ilişkilerdeki en büyük sıkıntı. Her şey, herkes bizim önemsediğimiz kadar var hayatımızda. 

 

Zamanımızda insanlarda aranan en önemli özellik vicdan... Kişinin terazisi olması lazım, aynı görüşte olmasa da saygı gösterebilmesi lazım. Susturmak için baskı kurmadan konuşabiliyor mu, yaşam biçimine saygı duyabiliyor mu, kültürünü dışlamadan dostluğunu koruyabiliyor mu, insanı çözmekten öte, insanlığı anlatabiliyor mu? Bunları terazisinde tartabiliyor mu? 

 

İnsanların gerçek yüzlerini çaresiz durumda olduklarında görürsünüz çünkü kaybetmeyi göze alamayacağı tek şey kendileridir. Kendine güveni temelsiz olan insanlar reddedildiklerinde gerçeğinin ortaya çıkacağını anlayıp sinir ve stres geliştirip şiddeti uygun çözüm olarak görür. İnsanlar mikrofonu açık, kulaklıkları kapalı hayatlar yaşıyorlar sadece kendileri dinlensin, kendileri konuşsunlar istiyorlar.Hülya Çakıcı

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğumda hormonlar nasıl çalışır?
  Doğumda hormonlar nasıl çalışır?

  Süresi : 04:26 İzlenme : 4785

 • Tuhaf Google aramaları
  Tuhaf Google aramaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 2084

 • Karın, bacak, kalça sıkılaştırıcı egzersiz
  Karın, bacak, kalça sıkılaştırıcı egzersiz

  Süresi : 03:29 İzlenme : 17350

 • Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler
  Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler

  Süresi : 01:41 İzlenme : 5785

 • Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı
  Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı

  Süresi : 05:02 İzlenme : 3980

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön