Adam 72, kızcağız 9 yaşında...

Adam 72, kızcağız 9 yaşında...

72 yaşında, 9 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulundu; duruşmalarda iyi hali yüzünden ve olayı samimi anlattığı için, tahliye edildi. Yani mesele 72 yaşında birisinin cinsel tacizde bulunması değil, cinsel taciz olayını samimi anlatmasıymış.

 

Samimi anlatım nedir? Nasıl oluyor? Hakime ‘kanki naber?’ mi deniyor? Bu kararı veren hakimler ve savcılar bu durumların sorumlularıdır. Bu taciz, tecavüz olaylarının kendi başlarına mı gelmesi gerekiyor, ciddiyeti anlayabilmeleri için? Yoksa başlarına gelmeden anlamayacaklar mı adaletsiz davrandıklarını?

 

Baksan ağzında diş yoktur. Baston yürüyordur. 9 yaşın torununun çocuğu yaşındaki bir yavruya nasıl tahrik olduğunu mu anlattı? Bu yaratığı da HAKİM olayı anlattı diye iyi halden hiç tutukluluk bile yaşamadan bıraktı mı? Niye yaptın diye sorsak? Terbiyesiz yaşlı birisine saygısızlık. Ne terbiyesiz yetişiyor bu gençlik derler... Biz anında terbiyesiz oluruz. Otobüs veya dolmuşta kolaysa 2 dakika geç yer ver. Otobüsün bütün ahalisi birlik olur terbiyesiz yaparlar sizi. Ama adım atacak dermanı bulamazken, taciz edecek dermanı bulurlar. Sonra da iyi halden rahat rahat gezerler. Yeni bir pislik yapmak için aranırlar.

 

Mesele ne kadar aşağılık bir adı olmak değil, düzgün giyinmek ve cümle kurmak. Hakim kıyafetini ve konuşmanı beğendi mi oh suçsuzsun! Hakimler ve cezalar bu kadar hafif olursa daha ne suçlar işlenir. İdam cezası tecavüz, terör, taciz gibi adi suçlara kesinlikle gelmeli. Başka türlü başlayan bu pislik akını temizlenmeyecek.

 

Hülya Çakıcı

 

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön