Piezo cerrahisi nedir?

Piezo cerrahisi ile morluklar olmadan yepyeni bir burun mümkün mü?

Burun estetiğinde morluklara son!

Burundaki şekil bozukları ve bazı burun içi oluşumlar, kişilerin yüz görünümüne olduğu kadar, yaşam kalitesine de olumsuz yönde etki ederken, tıpta yaşanan yeni gelişmeler, hem doğal hem de sağlıklı bir görünüme kavuşmaya imkân tanıyor.

 

Özel Esentepe Hastanesi’nden Op. Dr. Önder Akdeniz, yaklaşmakta olan yaz günleri öncesinde burun estetiği yaptırmayı düşünen kişilere çağrıda bulunarak, ameliyat öncesinde bireylerin en sık endişe duydukları konu olan, ameliyat sonrası yüzde ve göz çevresinde oluşan şişliklerle morlukların, bu yöntemle tarihe karıştığını anımsatarak, yaz günlerine doğal ve sağlıklı şekilde, bambaşka bir görünümle kavuşabileceklerini söyledi.

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde, uzun yıllardır uygulanmakta olan yöntemi kullanan Op. Dr. Önder Akdeniz, ultrasonik (Piezo) kemik şekillendirme yönteminin modern tıp açısından bireylere ciddi avantajlar sağladığını vurgulayarak, estetik operasyonlarıyla ilgili bireylerin endişe duyduğu en önemli konu olan, ameliyat sonrası yüzde ve göz çevresinde oluşan şişliklerle morlukların, bu yöntemle tarihe karıştığını söyledi.

 

Piezo cerrahisi ile ilgili bilgiler veren Op. Dr. Akdeniz, ultrasonik ses dalgaları kullanılarak kemiğin kesilmesi yöntemi olan operasyonun ardından, yüzde ve göz çevresindeki damar, sinir, kas ve diğer yumuşak dokuların zarar görmediğini belirtti ve “Bu yöntem sayesinde ameliyat sonrasında sık karşılaşılan morluk kızarıklık ile şişliklere, yok denebilecek kadar az rastlanmaktadır. Ayrıca kemikle ilgili, mevcut dokuda daha düzgün ve orantılı kesiler ile çeşitli şekillendirmeler yapıldığı için uygulanan estetik operasyonunda başarı yüzdesi artmaktadır. Piezo’da operasyon sonrası iyileşme süreci daha hızlı olduğundan dolayı da hastalar, günlük yaşamlarına ve işlerine çok daha çabuk bir şekilde geri dönebilmektedir” ifadelerini kullandı.

 

EVLİLİK HAZIRLIKLARINA ESTETİK DE EKLENDİ Uzmanlar, Türk toplumundaki gele... KARİYER İÇİN ESTETİK… İyi bir kariyer sahibi olmak ve ...

 

Morluk ve şişliklere son!”

Piezo cerrahisinde, hastaların ameliyat öncesinde endişe duydukları göz çevresinde oluşan morlukların tarihe karıştığını vurgulayan Dr. Önder Akdeniz bu yeni yönteme ilişkin son olarak şunları söyledi: “Piezo yöntemi ile burun kemikleri kontrollü bir şekilde kesilebildiği için istenmeyen kırık hatları oluşmuyor ve bu sayede de kemiklere istenen şekil verilebiliyor. Piezo cerrahisinde işlem sırasında kesme ve şekillendirme yöntemi, sadece kemik dokuda oluşuyor. Yumuşak dokuda ve damarlarda herhangi bir hasar meydana gelmediğinden ötürü kanama gibi sorunlar da minimum seviyede ortaya çıkıyor. Yumuşak doku ve damarda hasar olmadığı için de ameliyat sonrasında morluk ve şişlik gibi dertler sona eriyor. Bu tür operasyonlarda, özelikle burun ile uğraşan, kendini sürekli güncelleyebilen ve teknolojiyi de yakından takip den doktorların başarı yüzdesi çok daha yüksek olmaktadır.”

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön