Radyofrekans ile geri gelen gençlik

Son yıllarda ameliyat dışı çözümler sunan cihazların elde ettiği başarılar gözkapağı düşüklüğünüzden boynunuzdaki kırışıklıklara, karnınızdaki gevşemeden bacaklarınızdaki yumuşamaya kadar her türlü soruna çözüm sunuyor. İşte onlardan biri...

Radyofrekans ile geri gelen gençlik

Güzellik ve bakım konusunda daha bilinçli olan günümüz kadınları artık ciltlerinde fark edilebilir gençleşme sağlayabilen cihazları tercih ediyor. Kadınlara kariyerlerine ve sosyal hayatlarına ara vermeden, ağrısız ve acısız yenilenme imkânı sunan bu teknolojilerden bazıları seans sonrasında kısa sürede etkili olurken, ciltte giderek artan bir yenilenme sağlıyor. Bunların en yenilerinden biri olan ‘Thermaperfect’, dolgu ve toksinler dışında gelişen teknolojiler içinde en dikkat çekenler arasında gösteriliyor.

 

Ameliyatsız yöntemlere ilgi arttı

Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin istatistikleri, son yıllarda ameliyatsız yöntemlerin uygulanmasındaki artış hızının, ameliyatlı yöntemlere göre 8-9 kat daha fazla olduğuna işaret ediyor. Bunda tekniklerin etkinliğinin kanıtlanmış olması kadar iyileşme süreçlerinin hızlı oluşunun da payı bulunuyor.

 

Bu sonucun haklı nedenleri olduğuna dikkat çeken Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. İsmail Kuran, “Ameliyatların genel olarak daha belirgin bir etkinliği olmakla birlikte, iyileşme süreleri, iş günü kayıpları, oluşan şişlik ve morluk gibi nedenlerle hastalar tarafından tercih edilme sıklıkları azalmaya başladı” diye konuşuyor. Bu noktada yüksek teknolojili cihazlar yüksek etkinliklerinin yanında gündelik hayatı olumsuz etkilememe özellikleriyle de tercih nedeni oluyor.

 

En çok alt yüz ve üst boyunda etkili

Thermaperfect uygulaması özellikle alt yüz ve üst boyun bölgesinde etki yaratarak çene hattını keskinleştiriyor ve kırışıklıkların azalmasına yardım ediyor. Üst gözkapağında da etkili olan bu uygulamanın; kol ve üst bacak içinde derinin toparlanması, karında sıkılaşma, kalça ve bacaklarda toparlanma gibi etkileri bulunuyor. Dikkat çekici bir başka yanınınsa selülitin iyileştirilmesine yaptığı katkı olduğu belirtiliyor.

 

Isının gücü ciltte germe etkisi yapıyor

Cihaz, güvenlik parametreleri yüksek tutulmuş, istenilen derinlikte, derinin bağ dokusunu veya daha derin dokuları radyofrekans ile ısıtarak etki etme prensibiyle çalışıyor. Böylece kolajen ve elastin liflerinin boylarını kısaltarak hem germe etkisi yaratıyor hem de yeni kolajen oluşumunu tetikliyor.

 

İleri derecede sarkmalarda etkili değil

Cihazın ileri derece sarkma ve gevşemesi olan yaşlı yüzlerde tek başına yeterli olmadığı belirtiliyor. Bu olgularda cerrahinin tercih edilmesi, hastanın cerrahiyi kabul etmemesi halindeyse sınırlı katkı sağlayacağı belirtilerek işlemin dolgu toksin uygulamalarıyla birleştirilmesi öneriliyor. Kalp pili olanlar ve aktif kemoterapi-radyoterapi gibi kanser tedavisi görenler bu teknikten yararlanamıyor.

 

Radyofrekans uygulaması ile ilgili merak ettiğiniz sorular

Uygulama sırasında acı, ağrı ve morarmayla karşılaşılır mı?

Cihazın uygulanması sırasında, uygulandığı bölgede ısı ve hafif batma hissi beklenir. Ayarlar bunun şiddetine göre yapılır. Morarma ve şiddetli ağrı beklenmez.

 

İşlemin ortalama süresi nedir ve etkisi ne kadar sürer?

Yüzde yaklaşık 1 saat sürer. Vücut uygulamalarında bu süre uygulanan bölgenin genişliğine göre uzayabilir.

 

Etkisi ne zaman ortaya çıkar?

2 hafta sonra kolajen değişiklikleriyle başlayıp 3-4 ay içinde maksimum düzeye ulaşır. Bazı hastalarda uygulama biter bitmez işlemin yapıldığı bölgede belirgin bir düzelme olabilir.

 

Günlük yaşama ne kadar sürede dönülebilir?

İşlem biter bitmez günlük yaşama hatta işe dönüş mümkündür.

 

Uygulamanın tekrarına ihtiyaç var mıdır?

Uygulamanın üstünlüğü tek seanslık olmasıdır. Kısa etkinliği 2 yıl civarında olduğu için bu sürenin sonunda tekrarlanması halinde azalan etki güçlendirilebilir.

 

Uygulamanın Adımları

 • Rahat bir kıyafet giymeniz ve üzerinizde metal eşya bulundurmamanız gerekiyor.
 • Genel bir temizlik yapıldıktan sonra uygulama bölgesi özel bir marker ile işaretleniyor.
 • Cihazın bağ- lantıları yapılıyor ve işleme, uygulama bölgesine jel sürülerek başlanıyor.
 • İşlem, uygulama yapılacak bölgeye göre yaklaşık 1 saat sürüyor. (Bu süre geniş alanlarda uzayabiliyor.)
 • İşlemi uygulayan kişi, size hissettiğiniz ısı konusunda sorular soruyor. Bu, uygulamanın etkinliği için doğru ayarların yapılmasını sağlıyor.
 • İşlem sonrası uygulama bölgesi temizleniyor ve günlük yaşantınıza dönmeniz sağlanıyor.

 

 

Ceyda Erenoğlu

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön