Yaza inat mükemmel saçlar

Saçlarımızın deniz tuzundan ve klordan ölmemesi için birkaç ipucu...

Yaza inat mükemmel saçlar

Sıcaklardan kurtulmanın tek yolu kendimizi havuzlara denizlere atmak. Hal böyle olunca saçlar da deniz tuzundan, klordan nasibini alıp aramızdan ayrılmak istiyorlar. Saçlarınızın yazın ölmemesi için birkaç ipucu vereceğiz.

 

Saçlarınızı ısıdan koruyun:

 

 

Yaz sıcaklarında saçlarınıza ısıl işlem uygulamak çok da isteyeceğiniz bir şey değil. Yazın saçlarınızı mümkün olan en natürel şekilde kullanmanız yararınıza olacaktır. Saçlarınız ısıya maruz kaldıkça cansızlaşacak ve kuruyacak. Bu nedenle direk güneş ışığına da maruz bırakmamanızda fayda var. Şapkalardan ve bandanalardan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca havuza denize girerken bone kullanmak da çok faydalı olabilir. Bunun yanında cildinizi koruduğunuz gibi UV filtreli saç bakım kremlerinden yararlanarak güneşin zararlı ışınlarından da korunabilirsiniz.

 

Düzenli olarak nemlendirin:

 

 

 

Saçlarınız yağlı bile olsa neme ihtiyaç duyarlar. Hatta kuru saçların da yağlı saçların da sorumlusu nem kaybetmektir. Denize veya havuza girmeden önce saçlarınızı hafifçe ıslatın, bu uygulama saçlarınızın daha az klor ya da deniz tuzu çekmesini sağlayacaktır. Denizden veya havuzdan çıktığınızda saçlarınızı mutlaka arındırın ve ardından durulanmayan bakım yağlarından veya kremlerinden kullanın. Böylece saçlarınız hem nemlenmiş olacak hem de uzun süre suda kalmanın getirdiği kuruma etkisinden de kurtulmuş olacak.

 

Saçlarınızı kestirin:

 

Kırıkları aldırmak için en doğru zaman yaz başıdır. Bütün sene boyunca kırılmış olan saçlar, güneşin ve deniz suyunun etkisiyle daha da kurur ve kırılır. Böylece çok daha cansız ve kötü görünen saçlara sahip olabilirsiniz bir anda. O nedenle mükemmel saçlara bir adım daha yaklaşmak için tatilden önce muhakkak saçlarınızı kestirin.

 

Bakımınızı ihmal etmeyin:

 

 

Güneş ışınları saçlarınızdaki proteini yok edebilir. Haftada bir kere protein içeren saç bakım maskeleri uygulayarak saçlarınızın kaybettiği gücü geri kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

 

 

Feraye Aydın

ferayebeauty@gmail.com

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön