Her daim güzel kokular saçan kadınların 7 sırrı

Hani şu saat kaç olursa olsun misler gibi kokular saçan arkadaşınız var ya? İşte o, yalnızca doğru parfümü kullanmıyor, onun bu kokuyu korumak ve gittiği her yere götürmekle ilgili bazı stratejik planları da var...

Her daim güzel kokular saçan kadınların 7 sırrı

Koku seçimleri güçlüdür: Her koku güzeldir ama her kokunun gücü farklıdır. Baharatlı ve odunsu kokular çabucak yok olurlar mesela, ama sandal ağacı kokusu biraz daha uzun ömürlüdür. Kokunun uzun süre kalması önemliyse sizin için, kokunuzu bu doğrultuda seçmeniz sizi başarıya ulaştırabilir. 

 

Kokunun nereye sürüleceğini bilirler

Bileklerinizden bir vazgeçin de parfümü şöyle vücut ısınızın daha yüksek olduğu yerlere sıkın. Mideniz, göğsünüz, dizlerinizin arkası ve kulaklarınız gibi… Buradaki vücut ısısı parfümün üst, orta ve temel notalara daha rahat ulaşmasını sağlayacaktır.

 

 

Parfümü sürdükten sonra dağıtmak için uğraşmazlar

Her ne kadar bileklerinizi birbirine sürtme isteğiniz gayet doğal bir dürtü olsa da, dürtüye karşı koyun. Sürtme işi kokunun üst notalarını kırar ve sizi orta notalarda bırakıverir. Böylece kalıcılığı düşmüş olur.

 

Ne zaman parfüm sıkacaklarını bilirler

En iyi parfümünüzü duştan sonra sürün, vücut henüz hafifçe nemliyken. Bu hafif nem vücuttaki kokunun hapsolmasını sağlar. Hatta, parfümün bluzunuzu lekelemesinden ve mücevherlerinizi mahvetmesinden de kurtulmuş olursunuz.

 

 

Ciltlerini nemli tutarlar

Yukarıdaki maddenin de sizden isteyeceği üzere, cildinizi parfüm öncesi  hafifçe nemlendirin. Kuru cilt parfümü emer, böylelikle de parfüm kısa sürede sizi terk eder. Nemli cilt ise parfüme tutunacak bir alan bırakmış olur ve böylelikle daha uzun süre sizinle kalır.

 

 

Parfümlerini düzgünce muhafaza ederler

Sıcağa ve neme maruz kalan parfümler, içindeki koku moleküllerini yavaşça kaybederler. Bu yüzden onları banyo dolabına stoklamak yerine evin serin ve kuru bir yerinde muhafaza etmeye özen gösterin.

 

 

Gün içinde ara ara parfüm sıkarlar

Cildiniz yaşayan ve nefes alan bir organ. Koku üzerinizde sonsuza kadar yaşayamaz. Yine de, yukarıdaki öneriler daha uzun süre kokunun sizinle kalmasını sağlar. Ancak, gün sizin için geç bitiyorsa, iş çıkışı bir yemek randevunuz varsa örneğin, bir iki fısla kendinizi tazeleyebilir, kokunun ömrünü uzatabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön