Vajina epilasyonu nedir?

Vajina dudakları ve etrafındaki tüylere uygulanan epilasyon işlemini yaptırmadan önce bilmeniz gerekenler var.

Genital bölge epilasyonu nasıl yapılır?

Genital bölgede vajinaya yakın alandaki tüylerin epilasyonla alınması işlemi, günlük konuşma diline “vajina epilasyonu” adıyla yerleşmiştir.

 

Tüylerin rengine, kalınlığına ve kişinin acı eşiğine bağlı olarak değişmekle birlikte genital bölge epilasyonu genellikle 4-6 seansta tamamlanır. Genital bölgenin genellikle üst ve yan kısımlarında yer alan tüyler epilasyon ile daha çabuk yok edilirken, vajinaya yakın vajina dudakları civarındaki tüylerin tamamen yok olması daha uzun sürebilir.

 

Söz konusu bölge, epilasyon işlemi sırasında acıya duyarlıdır. Kremle uyuşturularak seans süresinin bir miktar uzatılması mümkündür.

 

Bu bölgeye epilasyon uygulanmasının üç avantajı vardır. Birincisi tüyler çabuk uzadığından sık aralıklarla onları ağda ile ya da traş ederek almanız gerekmez. Böylece daha az batık olur. Bu, estetik görünümün yanı sıra sağlık açısından da olumludur, çünkü batıkların sivilceye dönüşmesi her zaman riski vardır ve epilasyon bu riski azaltır. İkincisi, tüyler kokuyu hapseder, dolayısıyla tüyler epilasyonla azaltıldığında ya da tamemen yok edildiğinde bu bölgedeki koku da özellikle adet dönemlerinde azalır. Üçüncüsü, yumuşak bir yapıya sahip olan vajina dudakları ve çevresi ağda yapılmayacağı için gevşemez ve sıkılığını korur.   

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön