Feng shui sizi iş sahibi yapabilir!

Feng Shui hakkında bilgi, fikir sahibi olmayanlar için bu başlık garip gelebilir. Evet! Feng shui uygulamaları ile şansınızı artırıp iş bulabilirsiniz. Hatta doğru, nokta atışı düzenlemelerle istediğiniz işe bile sahip olabilirsiniz. Burada parantez açmak gerekirse, şirketin güvenlik: “görevlisi ben bu şirkete müdür olmak istiyorum, Feng shui bunu yapar mı?” demesin lütfen.

 

Uzun yıllardır edindiğim tecrübelerime dayanarak söylüyorum, iş hayatında belki birçok iyi yer ve makamlarda olanlar bana kızabilir, emek verip alın terinin gayretleriyle hak eden başarılı kişileri tabii ki ayrı tutuyorum. Bu cümlelerimden yanlış anlaşılma çıkmasın lütfen, ama bahsetmeden de edemeyeceğim. Diyeceğim odur ki maalesef her iyi “mevki, koltuk” sahibi kişiler çok başarılı oldukları için değil, şanslı oldukları için, yaşadıkları mekanın kendilerini enerji anlamında beslemesi, hizmet etmesi ile bulundukları yere geliyor. Samimi olun, arkanıza yaslanın ve düşünün. İşyerinizde veya iş hayatınızda sizden daha az gayret gösterip merdivenleri rahat rahat çıkan arkadaşlarınız olmadı mı? Didinip durmanıza, ağzınızla kuş tutmanıza rağmen bir türlü fark edilmediğiniz, hatta bu çaba gayretle çalışarak yılları geçirirken, hala bir arpa boyu yol almadığınızın farkına vardığınız oldu mu? İnanın bana ben bu vakalarla çok karşılaştım.

 

Evet çok uzattım. Sadede gel diyor olabilirsiniz, işte iş bulmanızı veya işinizde yükselmenizi sağlamak için yapabileceğiniz Feng shui ipuçları:

 

1. Kuzey pusula yönü iş hayatımızı yöneten pusula yönüdür. Bu alan mekan planı dahilinde değilse iş hayatında istikrardan yoksun olursunuz. Eğer böyle bir durum söz konusu ise bu alan bir dış duvara denk geliyorsa, büyükçe bir ayna ile kayıp eksik pusula yönünü mekana dahil etmelisiniz. Hatta bir adım daha ileri giderek salon ve yatak odanızda da bu alanı tespit edip düzenleme yapmalısınız.

 

Hatta bu düzenleme ip uçlarını uygulayarak bu yıl şanslı bir yıldızın etkisinde olan kuzey pusula yönünün para fırsatları getiren 8 zenginlik bolluk yıldızından da faydalanmış olursunuz. Yeni iş arayışında olanlar bu tip aktivelerle yüksek gelirli iş imkanları ile karşılaşabilirler

 

2. Yatak odanızı seçerken kesinlikle kişisel şanslı bir pusula alanınıza denk gelmesine dikkat edin.

 

3. Yatak başınızı ya kişisel başarı pusula alanınıza ya da bu yılın şanslı yıldızların olduğu herhangi bir pusula alanına çevirin.

 

Şöyle bir ikilem yaşayabilirsiniz; Benim yatak odama denk gelen kişisel şanslı pusula yönleri, bu yıl olumsuz yıldızların etkisinde, bu durumda ne yapmalı? Örneğin; sizin kişisel olarak bereket başarı pusula yönünüz güneydoğu olsun. Bu yıl güneydoğu pusula yönü 2 hastalık yıldızının etkisinde olacak bu durumda kesinlikle değişikliğe gitmelisiniz. Kişisel anlamda şanslı alanınız değil de olumlu bir yıldızın etkisinde olan pusula yönünü tercih etmelisiniz. Konumuz iş hayatı olduğuna göre 2015 keçi yılında iş hayatındaki başarı ve fırsatları getirecek olan doğu pusula yönünü tercih etmelisiniz.

 

(Önceki makalelerimizde 2015in şanslı ve şanssız pusula yönlerini ve tedavilerini yazmıştık.)

 

4. CV’nizi, başvuru evraklarınızı siyah veya mavi renk bir dosyaya koyarak bu yıl için kuzey veya doğu pusula alanındaki bir dolaba, çekmeceye yerleştirin.

 

5. Doğuya çivit mavisi bir vazoda bir adet şans bambusu yerleştirin. Bir adet kaplumbağa figürü de mükemmel olur.

 

6. Melek figürlerini sevmeyen yoktur. Kişisel destek pusula yönünüze veya kuzeybatı pusula yönüne melek figürü konumlandırabilirsiniz.

 

7. Yatak odanızı dağınıklık ve yığınlardan temizleyin.

 

8. En önemli noktalardan biri de ana giriş kapınız. Unutmayın mekanlara şans da şanssızlık da ana kapılardan girer. Kapı ardına kadar açılıyor olmalı engelsiz rahat bir giriş olmalı unutmayın.

 

Sevgilerimle…

 

*2015'in şanslı pusula yönleri ile ilgili yazı için tıklayınız...

*2015'in olumsuz enerjileri ile ilgili yazı için tıklayınız...

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  06 Mart 2015 Cuma 00:02

  feng shui'nin temel amacı, dayandığı felsefenin evren bir bütündür ve insan bu bütünün bir paçası ve evrenin küçük bir modelidir” anlayışından hareketle, insanın doğanın dengesine ayak uydurmasını ve uyum içinde yaşamasını sağlamaktır. feng shui'nin içi boşaltılmış popüler çagrışımlarının ötesindeki derinliği, ancak bu açıdan ele alındığında ortaya çıkar, zeynep hanım.

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön