Sen hiç çocuk olmadın mı Türkiye?

Merhaba Türkiye.

Yazıyorum çünkü elimden başka bir şey gelmiyor Türkiye!

 

Bugünlerde fena canım yanıyor. Sebep dersen çok, listenin her bir maddesine kitap yazılır ama biri var ki benim için üzerine sıkıntı yok. Seni kimbilir kaç on yıldır yatmış olduğun derin uykudan uyandırmak gibi olmasın ama bu ülkede çocuklara tecavüz ediliyor, biliyor musun Türkiye? Bunun nasıl fecaat bir durum olduğu yetmiyormuş gibi sorumlular cezalandırılmıyor, üstüne bir de korunuyorlar Türkiye.

 

Sen uyumaya devam et tabi, rahatın bozulmasın ama yarın öbür gün uykunda karabasan olmasın bunlar sana diye anlatıyorum Türkiye.

 

Sahi, sen hiç çocuk olmadın mı Türkiye? Empati yapmayı bilmediğin zaten çok açık ama en azından bir zamanlar sen de çocuk olmuşsundur diye söylüyorum Türkiye. Çocuk olanın korunmaya muhtaç olduğunu, bir çocuğu saracak en kalın kalkanın sevgi olduğunu belki bilirsin diye hatırlatıyorum Türkiye. Gel gör ki tecavüzle bedenine, ruhuna bunca acı yüklenmiş çocukların yetişkinliklerinden mi medet umacaksın diye merak ediyorum Türkiye.

 

Bu ülkede yetişkin olmak, artık çocukların yüzüne de utançtan bakamamak demek mi olacak Türkiye? O çocuklara zarar veren sen değilsin ki, neden utanacaksın dersen eğer, seni de utanmaya davet ediyorum Türkiye. Alenen ortada olan bunca pisliğin vebalini bir tane hak edene bile çektiremeyen koca bir devlet ve onun halkı olarak yana yana utanalım bence Türkiye.

 

Sen hesap sormak yerine, çocukların bu acılarla mezara kadar gitsin istiyorsun Türkiye. Yaşadıklarını mezara kadar götürmeye mecali olmayıp isyan edenleri de en lanetli atasözünle taşa tutuyorsun Türkiye: kol kırılır, yen içinde kalır. O yen, içinde kalmayacak kadar büyük Türkiye.

 

Söz konusu taciz, tecavüz olunca en aklı başında insanların bile ne dediklerinin farkında olmayacak kadar cahil Türkiye. Bir çocuğa neden söylemedin diye sorulmaz Türkiye. Bir çocuğun, başına gelenin ne olduğunun adını koyamayacak kadar cinsellikten bihaber olduğunu, çocukların korunmaya muhtaç canlılar olduğunu unutma Türkiye.

 

Onların senin geleceğin olduğunu da unutma Türkiye. Bir gün olur da bu atalet uykundan uyanmaya niyetin olursa, geleceğin olarak karşında göreceğin sakat nesillerden korkma diye söylüyorum Türkiye.

 

Biliyorum bu yazdıklarım da sana ulaşmayacak Türkiye. Başına bir de “yeni” sıfatını ekleyip seni fena halde oyuna getiriyorlar Türkiye. Sınırların içinde felaket, insanını çocuk yaşında yakalamıyorsa yetişkinliğinde otobüs durağında bir canlı bomba olup yakalıyor Türkiye.

 

Bu yaptığımın hiçbir farkı olmasa da suya yazı yazmayı sevmem Türkiye. Yine de söz uçar yazı kalır, gün gelir bakarsın gerek olur Türkiye.

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  23 Mart 2016 Çarşamba 17:35

  yüreğimize dokundun... yoooo dokunmadın; şamar attın... beter olalım turkiye...

  Cevapla
 •  
  23 Mart 2016 Çarşamba 12:46

  Kelimeler bitiyor acılar sineye çekiliyor nasıl bir düzen nasıl bir acımasızlık kalbim acıyor ama o kadar neden susuyoruzki anlayamıyorum sen yüreklisin teşekkür ederim kendi adıma sevgili zerenciğim

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön