Benimle dalga mı geçti?

“Merhaba. Bir çocukla internetten tanıştım, çok az konuştuk. Sonra bir gün yolda rast geldik. Saatlerce muhabbet ettik. Sonra bana benden hoşlandığını söyledi. Aşka inanmadığını, onun için sevginin önemli olduğunu söyledi. Daha sonra sarıldı böyle çok huzurluyum dedi. Çok erken olduğunu, zamanla inanabileceğimi söyledim. O da ısrarla hoşlandığını söyledi. Sonra bir daha aramadı, ben mesaj attığımda da kısa kestik. Ve daha sonra ufak bir tartışmamız oldu. Ben de benimle dalga geçtiğini, kandırdığını söyledim. Kızdı ve bir daha konuşmak istemediğini söyledi. Tavrım hoşuna gitmemiş. Ama ben böyle olmasını istememiştim. Etkilenmiştim... Karşılaşmamız da zor zaten bir daha. Sizce o gerçekten kandırdı mı beni? Duruma bir anlam veremedim. Veya değiştirebileceğim bir şey var mı? Fikrinize ihtiyacım var...”

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

Ben kadınları güle benzetirim, güller kadar güzel ve güller gibi rengarenktir kadınlar. Güllerin bir duruşu vardır. Nasıl da güzelliğiyle insanları büyüler. Aynı zamanda güllerin dikenleri de vardır, sanki korumak ister kendini. Siz de bir gonca gülsünüz sevgili okurum. Asil bir duruşunuz olmalı ve bu duruş için de içiniz dolu olmalı. Bilgiyle, sevgiyle, merakla... Önünüze gelene kalbinizin kapısını açmamalısınız. Bu zamanda internetten gördüğünüz biriyle asla buluşmamalı, görüşmemelisiniz. Ortalık manyak, sapık dolu unutmamalısınız. Sizi anlıyorum, ilgi istiyorsunuz, sevilmek istiyorsunuz. Bunları, evet internette bir parça bulursunuz ama karşılığını da sizden almak isterler ve çabuk biter sevgileri. Onların çoğunun amaçları aynıdır, kullanmak. O yüzden size diyeceğim ki; sevgili istiyorsanız, kendinize yönelin, kendinizdeki eksikleri tamamlayın. Bol bol kitap okuyun, öğrenmeye meraklı olun. Siz dolu dolu bir genç kız olduğunuzda, önünüze çıkan her erkeği beğenmezsiniz ve yine o zaman size söylenen her güzel söze tav olmazsınız.

 

Bana değiştirebileceğim bir şey var mı diye sormuşsunuz. O genç ile ilgili değiştirebileceğiniz bir şey yok. Amacını daha ilk görüşte sarılmaya kalkarak belli etmiş. Kollarınızda huzur bulmuş. Bu fırsatı daha o gün tanıdığınız birine vermemelisiniz. İşte bu yüzdendir ki değiştirebileceğiniz bir şey var o da sizsiniz diyeceğim. Hayata bakışınızı, beklentilerinizi, kısaca baştan aşağı kendinizi değiştirin, yepyeni daha akıllı, bilgili olun. Sevgiler…

 

***

 

Çözemediğiniz sorunlarınızı rumuzunuzla yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun.

 

Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com

 

Twitter: @yesimtijen

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön