Hayatı size bakarak anlamaya çalışan biri var!

“Eski eşinizle çocuğunuz için hala görüşüyor olmanızı çok takdir ediyoruz” diyen yorumlar geliyor. Övünmek gibi olmasın ama ben de bu konuda kendimi takdir ediyorum. Eski eşimi de.

 

Ayrılıklar acılı süreçlerdir. Ne nedenle olursa olsun. “İyi ayrıldık, canım hiç yanmıyor, hiç de kızgınlık taşımıyorum” diyenler muhtemelen atıyorlardır.

 

Bu süreci de ayrıca adam gibi yaşamak gerekir. Acıysa acı, kızgınlıksa kızgınlık.

 

Ancak, çocuk bu sürecin dışında kalmalıdır. Hele de aklı hiç ermeyen, hayatı size bakarak anlamaya çalıştığı bir dönemde ise.

 

Eski eşinize dair duygularınız ne olursa olsun çocuğa yansıyan tek duygu “sevgi” olmalıdır. Olmalıdır ki hayata adım atarken sevgisiz bir dünyaya adım attığını düşünmesin. Onu sevmek yetmez, onu dünyaya getirenlerin de birbirine sevgi beslediğini düşünmesi gerekir.

 

“Biz öyle davranmadık, çocuk da hiç etkilenmişe benzemiyor” diyenleriniz olacaktır. Benim de kesin cevabım “Çok yanılıyorsunuz” olacaktır.

 

Ben ayrı bir anne, babanın çocuğuyum ve o yaşlarda yaşadığım ne varsa bugünkü hayatımı birebir etkilemiştir.

 

Yani sizin “Onu etkilemiyor” dediğiniz durumlar ileriki yaşamında özellikle karşı cinsle ilişki kurmaya çalışırken, hayata, insanlara güvenmeye çalışırken öyle bir ortaya çıkacaktır ki...

 

Kendi hesaplaşmalarımız, kinimiz, kapanmayan yaralarımız adına o küçük şeyin tüm hayatını etkilemeye hakkımız olmadığını düşünüyorum. Vakti geldiğinde kendisinin niye ayrılındığına dair soruları tabii ki olacaktır ama o güne kadar yansıtılan tablo olumlu ise bu sorma, sorgulama durumunun daha hafif ve hasarsız atlatılacağına inanıyorum.

 

Velhasıl, buralardan yola çıkarak, biz babası ile oğlumuz için arkadaş olmaya karar verdik. Doğum günlerinde, veli toplantısında, tenis turnuvasında, okul müsameresinde, yılbaşı kutlamasında hep yan yana olduk.

 

Can, ayrı olduğumuzu biliyor, babasının ayrı bir evi olduğunu görüyor ama üçümüz beraber yeterince vakit geçirdiği bir yoksunluk hissetmiyor.

 

Ve daha da önemlisi: Hır gür içinde sürdürülmeye çalışılan bir evliliğe maruz kalmadığı için, oğlum, evliliğin şahane bir durum olduğunu düşünüyor ve şimdiden geniş bir aile kurma planları yapıyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2746

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2248

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1507

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4882

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13337

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön