Hayat nasıl gidiyor?

Nereden başlasam dediğimde böyle bir konuda, kendi kendime hep annelikten ele alıyorum konuyu zihnimde. Ama bu eğilim ben anne olmadan önce de böyleydi.

 

Daha üniversiteye gittiğim gün çocuklarla bir şeyler yapmalıyım, buna göre meslek seçmeliyim dedim kendi kendime.

 

Şanslıydım, Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanmıştım, aile etkisiyle girdiğim Kimya bölümünde hemen birinci senede Psikolojik Danışmanlık Bölümüne geçiverdim.

 

Mezun olduğumdan beri de, dile kolay 15 yıldır, ailelerle, anne-baba ve çocuklarla çalışıyorum.

 

Eğitimler düzenliyor, danışmanlık yapıyorum. Anne olmayı hep istemiştim. Psikodrama, Aile Terapisi, Ebeveynlik Eğitimleri derken cebimde hep anne-baba-çocuk bilgileri birikimleriyle, anneliğimde ve mesleğimde büyüyorum, gelişiyorum.

 

Kızım bu ay itibariyle 11 yaşında, büyük keyifle büyüttüm.

 

Geçtiğimiz yaz ise bir sürpriz oldu ve şu an oğlumun doğumunu bekliyorum. Nisanda doğacak.

 

İki hafta önce Amerika’ya geldim, kızımın doğumu için de gelmiştim. Kızım sağlıklı bir şekilde normal doğum ile dünyaya gelmişti. Aynı senaryonun yine gerçekleşmesini diliyorum.

 

Danışanlarım ve eğitimlerimle ilgili ayarlamaları gelmeden yaptım. Mayısa kadar iş güç konusunda hayat bilgisayardan devam edecek.

 

Burada da önceden ayarladığım görüşmeler, seminerler, eğitim programlarım var.  

 

Gerek doğal doğum, gerek bebek eğitimlerinde son akımlara özellikle tekrar odaklanmam dışında, hamilelik ve ebeveynlik üzerine sizlerle paylaşacak bir sürü konu planlıyorum.

 

Annelik ve bu konuda bir mesleğinin olması insana çocuğunun her gelişimsel dönemimde birçok duygu yaşatıyor. Her bilgiyi iki açıdan alıp sentezliyorsunuz.

 

Hatta insanlar da sizi iki açıdan dinliyor.

 

Terzi söküğünü dikiyor mu merak ediyorlar biraz.

 

Meslektaşlarım da dâhil tüm anne ve babalar olarak hepimiz insanız, bilgileri alırız, duygularımızla harmanlarız, uygulayabildiğimiz kadarını uygularız. Her duruma göre uygulamalara uygun olduğumuz ve olmadığımız dönemlerimiz vardır.

 

Hayat bizi etkiler, biz de çocuğumuzu. Bir tek şey zamanla veya durumla değişmez, o da bizim çocuğumuz için en iyi anne ve baba olduğumuz gerçeğidir.

 

Hepimiz onlar için en iyisini ister, elimizden geleni yaparız.

 

Gelin dilediğimiz kadar anne-baba konularını, merak edilenleri, güncel ebeveynlik başlıklarını buradan paylaşalım, yazışalım. Söküklerimizi ortaya döküp, onları bir güzel dikecek yaratıcı yolları arayalım.

 

Anne ve babalığın keyfini çıkaralım. Tüm bunları konuşacağımız bir yer olsun burası.

 

Başa dönecek olursam, hayat nasıl mı gidiyor özetle? Ailemle mutluluğa ve huzura doğru motiveysem, çocuğumun kokusunu ve sıcaklığını hissettiğimde dünya bir yana o bir yanaysa, hayat her şekilde güzel gidiyor…

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön