Bahar Candan'a kurban olun!

Son günlerin en ağız sulandıran magazin olayı elbette ki Murat Boz & Eser Yenerler ve Candan kardeşlerin "basılması".

 

Neden basılma olarak lanse edildi anlamadım, kızlar evden çıkarken fotoğraflanmışlar, 4 ya da 14 tane eşşek kadar insanın birlikte eğlenmesini sanki ahlak ve yasa dışı bir şey gibi göstermek kimin aklından çıktı bilmiyorum. Tabii ki konu ile ilgili söyleyecek bir ton lafım var!

 

Olay patladığından beri kargaşa bitmiyor. Bahar Candan yarışmadan elenmiş, kızların eski ve makyajsız, ergenlik fotoğrafları çarşaf çarşaf yayınlanıyor, okuduğum üzere bütün suç zaten bu kızlarda. Ulan ne etti size bu kadınlar! Sevgilisini aldatan başka, kızları eve davet eden başka ama suç hep kadınlarda.

 

 

 

Ailemizin boncuk gözlü Murat Boz'u hemen adını temizleme çabalarına girdi bile. Ya gerçekten, bu halkla ilişkiler çalışmaları Televole döneminde bile bayattı, hala bayat! Adamı bi’ halk kahramanı ilan etmedikleri kaldı. Evet, aldattıysa aldattı, başka kızlarla takıldıysa takıldı, bize ne? Kimin kimle yatıp kalktığı, kimse görmezken ne yaşadığı o kadar umurumuzda değil ki.

 

Herkes ilişkisine aşırı sadık, muhteşem insanlar olmak zorunda mı? İşte "halk böyle seviyor" kalıplarına girince, yaratılan ahlak algısının en ufak dışına çıkıldı mı paçalar tutuşuyor. Ülkenin tüm özgürlüklerini kısıtlayan politik kampanyada oynamaktan zerre gocunmazlar ama adı TV şöhreti kızlarla anılınca, anında süper kahraman rolüne bürünülür! Valla yemiyoruz, kusura bakmayın.

 

 

 

Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim ekolünün başında ise Eser Yenerler geliyor. Yaptığı komedi programında bile komik olamazken, böyle bir kriz anında yaptığı açıklamada komik olmaya çalışması ayrı bir dram. Evet eğlendik de geç git! Kimse yediği nanenin arkasında durmayıp, size ne diyemeyip böyle çırpınıyorlar işte. Ünlüleri sirk maymununa çeviren "fan" kitlesinin suçu bu. Kafalarında yarattıkları o mükemmel figürlere oturtmaya çalışıyorlar bu insanları. İşin kötüsü onlar da böyle görünmek zorunda olduklarını düşünüyor.

 

Evet, dünyanın yarısından fazlası gibi sevgilisini aldatmış, ee? Sosyetik bir ailenin minnoş kızı çıksa o evden eminim kimsenin umurunda olmazdı. Tek dert kızların kimlikleri, nasıl ünlü oldukları.

 

Bir de Aslı Enver'e acıyan bir kitle var. Ay siz kendinize acıyın ya, nesi var kızın acınacak. Yok Bahar Candan'la aldatılmayı kabullenmek çok zormuş. Ulan aldatılmanın her hali çirkin. Ama yok ille başka bir kadın yüceltilirken diğeri çamura batırılacak.

 

Adamlar çağırmış, gitmişler. Dünyanın en edepsiz, en rezil olayıymış gibi tek suçluyu bu kızlar bulmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Ne karısını dövenleri, ne hırsızları affetti bu toplum, bu iki medyatik ve -bize uygun olmayan- yaşam tarzları mı sıkıntı?

 

Bırakın valla bu iki yüzlülüğü, herkes kendi kapısının önünü süpürsün, ondan sonra millete ahlak bekçiliği yapın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  25 Mayıs 2017 Perşembe 18:15

  Ortada Aslı Enver'in oyuncu mafyası üyesi olması gibi bir durum var farkındamısınız? Kadın tek kelimeyle Muratı evden attı,Eserin programını durdurttu ve Baharı işinden kovdurttu. Bu daha korkunç bir gerçek bence bunun üzerine gidilmeli.

  Cevapla
 •  
  19 Mayıs 2017 Cuma 09:52

  İlk kez sana katılamıyorum. Candan kardesler bi sekilde unlu olmaya calistilar oldular da baktigin da aslinda ne kadar vasifsiz vizyonsuz ve ici boşlar. Biz de yillarca mucadele edelim calisalim okuyalim kendimizi gelistirelim is bulalim diye yirtinirken iki salak hareketle boyle konusuluyorlar.

  Cevapla
 •  
  16 Mayıs 2017 Salı 16:54

  kimin kiminle eğlenip birlikte olduğuyla uğraşmak ayrı bir zor, genç kadınları yaralamak, aşağılamak, milletçe yüklenmek ise ayrı zor..

  Cevapla
 •  
  15 Mayıs 2017 Pazartesi 17:09

  bir feminist yazar daha :) bu kızlar acınacak halde ama sosyal medyamız sayesinde ünlücülük oynamak tek dertleri. çağırmışlar onlarda gitmişmiş ne kadar masum bende çağırıyım bana da gelsinler o zaman. dişiliğini kullanarak bi yerlere gelmeye çalışan altını çiziyoruz vasıfsız eleman bunlar başka bişey değil.

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön