Bütün kadınlar yok olsun da kurtulun

Sanırım ülkedeki kadınlar olarak, tası tarağı toplayıp memleketi bu hödüklere bıraksak rahat edecekler. Yataklarını toplamadan, yediklerini kaldırmadan, duş almadan, 10 gün aynı çorabı giye giye yaşasınlar!

 

Arkadaş memleketteki kadın düşmanlığı nedir, artık gördüklerime, duyduklarıma inanamıyorum. Kadınsan sana her şeyi söyleme, her şeyi yapma hakları olduğunu sanan bir güruh var. Hele bir de ünlü ve güzel bir kadınsan yandın. Hiç nefes bile alma.

 

En son örnek olarak Hande Soral'ın eteği rüzgarda açılmış fotoğrafının gazetenin manşetine taşınması olayı var. Malum gazetenin kadın yazarları bile ayaklandı, haber sahibi hala "Bakın ne özgür bir mecrayız, kendi yazarlarımız bile bizle ters düşebiliyor" kafasında. Yahu sen gencecik bir kızın kontrolü dışında çekilmiş bir fotoğrafını basmışsın, bir de gebeş gibi üste çıkıyorsun!

 

Olay doğum gününde geçiyor diye bastıra bastıra söylüyorlar. Doğum günü ya, içki falan içilmiştir. Ne haddine! Kadın kısmısı gecenin bir yarıları sokakta eğleniyorsa donunu bütün ülkeye göstermek hakkın di mi!

 

Gerçi ülkeye bu tip haber anlayışını senelerdir kazıdılar artık. Kurşunlanan türkücünün en güzel fotoğrafları galerisinden medet uman tiplerden kadına saygı, ahlak, etik gibi şeyler beklemeyeli çok oluyor.

 

 

Bi diğer yanda ise Gülşen'e açık açık söylenen çok çirkin bir laf var. Şimdi burada geçirmek istemiyorum ama bi şekilde de olayın iğrençliğine katlanamıyorum.

 

Geçtiğimiz yaz çektiği kırmızılı klibi hatırlamayan yoktur. Gülşen'in bir otel odasında, kırmızılar içinde taş gibi göründüğü klip hani. İşte malum klip RTÜK'den öyle bir ceza yemiş ki, metinde geçen ibarelerin açık açık haberlerde kullanılmasını aklım almadı. Hadi bu kurum 3 karılı, 5 metresli yapımlara sesini çıkarmayıp, Kemal Sunal'ın en masumane şekilde söylediği "eşşolueşşek" lafını bile sansürleyen bir kurum da, ülkenin en popüler kadınlarından birine açık açık para karşılığı seks yapan kadın demek kimin ne haddine!

 

Bu ne cüret! Kadın seksi görünüyor ve bundan rahatsızlık duymuyor diye sen nasıl eskort dersin? Bir de "evlilik arefesindeki kadına bu söylenir mi?" diye tavır alanlar var. Evlenmek üzere olmayan birine denebilir yani?

 

Bizler sokakta yürürken, öğretmenlerimizden, esnaftan, dolmuş şöföründen bu tip sözlü ve fiziksel tacizlere karşı senelerdir savaş içindeyiz. Ekranlardaki kadınların işi ise daha zor. Milyonlarca haydut ile uğraşmak zorundalar.

 

Elinde meşalesiyle ilk ateşi Nurgül Yeşilçay yaktı Jean d'Arc misali. Külhanbeyi gibi atıp tutan Erkan Petekkaya ve türevlerini paramparça etti!

 

Bu modern zaman hanzolarına pabuç bırakmamak bizim elimizde.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön