Kadınlar için yazı cehenneme çeviren 5 şey

 Bu satırları size buharlaşmama saniyeler kalmışken yazıyorum. Yazı bittiğinde süblimleşip gökyüzünde bir buluta doğru yol alan su taneciği olacağım. Beni hep iyi hatırlayın…

 

Bu ne sıcak! Tatile gidemeyip şehirde kalan herkes gibi ben de yanıyorum, yanıyorum, yanıyorum. Klima ile ileri seviye yakınlaşmalar hayal edip, iki saat altında oturduktan sonra beynimin yarısını donmuş hale getiriyorum.

 

Bütün kış “yaz gelsin, yaz gelsin” diye gezdim, gezdik. Al işte geldi. Geldi de bu yaz iyice anladım ki, hayatta her alanda olduğu gibi yine biz kadınlar için yaz mevsimi erkeklere nazaran daha zor geçiyor.

 

5 maddede bizler için yazı cehennem azabına çeviren şeyleri listeleyeceğim şimdi.

 

1-    Kıl, tüy mevzuları

Ohh elbiseler, şortlar, minicik tişörtler çok güzel de erkekler orman gibi gezerken biz sürekli bal dök yala modunda olmak zorundayız. Bütün kış lazer epilasyona gidersin, tam bitti derken üç tanecik tüy kalır ve onlar uzadıkça uzaaaar, uzaar uzaaar. Plajda oh ne güzel mis gibiyim kılsızım diye dolanırken güneş vurmasıyla fark edersin ki, görmediğin, bilmediğin yerlerden minik minik baş veriyor azmanlar. Ey erkek cemaati, siz sürekli tüysüz gezmeye çalışmak nedir bilir misiniz? Bilmezsiniz, bilmeyin de zaten…

 

2-    Tabii ki regl

Sanki kışın çok çekilir bir dertmiş gibi yazın regl olmak kadınlığın en büyük laneti. Bize atılmış en büyük kazığın bu olduğunu düşünüyorum. Allah’cım bari yazın regller iptal olsaydı?? 40 derece sıcakta ağrısı, sancısı, sıkıntısı, hiç ama hiç çekilmiyor. Hele bir de tatile falan denk geldiğinde al belden aşağını kaynar kazana at daha iyi.

 

3-    İndirimler

Büyün büyük markalar Temmuz ayında devasa indirime giriyor ve genetiğimiz dolayısıyla biz buna da karşı koyamıyoruz. Sanki kışın hiç alışveriş yapmamışız, yaza girerken bin tane giymeyeceğimiz şey almamışız gibi bu indirimlerde aklımızı yitiriyoruz. Kendi adıma konuşayım, hep en parasız olduğum dönemler yaza denk gelir. Az iş olur, tatile gidersin parayı orda yersin, ya da gideceğim diye biriktirirsin. Ve bir anda bütün vitrinler “%70’e varan” pankartlarıyla dolar. Sen de tavukçunun camında yalanan Sezercik gibi Zara’nın vitrini önünde yalanırsın…

 

4-    Su içsek yarıyor

Abartı, ironi falan değil. Fazla kilolardan kurtulmak için canımızı dişimize takmak yetmedi, gitmedi o kilolar. Hadi kavundu karpuzdu çok yemek yiyesin gelmiyor yazın zaten ama bu sıcakları neyle bastıracaksın? Galon galon su içerek. E o kadar su içince n’oluyo? “Benimki 3.5 aylık teyzesi, siz ne zaman doğuracaksınız?” gibi diyaloglara sahne olan bir göbek çıkıyor ortaya. Su ya su, Allahın suyu bile başımıza bela oluyor yazın.

 

5-    Eski sevgili

“Bunun yazla ne alakası var?” diyecek olursanız ay yaram var ki yazıyorum işte. Ama çok da saçma olduğunu sanmıyorum zira ben ve bütün kız arkadaşlarım tam yazın tadını çıkarırken bir anda iblis gibi ortaya çıkıyor bu exler ve her şeyi allak bullak ediyorlar. Hadi ortaya çıkmasa aklına düşüyor, aklına düşmese Instagram’ına düşüyor… Düşüyor da düşüyor pislikler..

 

Bu dünyada kadın olmak zaten zor, bir de yazın kadın olmak iyice yoruyor be atam…

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  18 Temmuz 2015 Cumartesi 13:40

  sütyene de değinirsin sanmıştım hahah

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön