11 Şubat Ay tutulması: Hangi enerjilerin etkisindeyiz?

Tutuldu, tutulacak derken bir ay tutulmasını daha enine boyuna tartışır olduk. Evrendeki enerjilerin yoğunluğu katlanarak büyürken, bu dolunayı pek çekinerek karşıladı çoğumuz. Dolunayın, evrenin elektromanyetik alanını değiştiren gücü malum. Bunun bireylere yansıyışı ise, yaşamakta olduğumuz duyguların daha yoğunlaşması ve hatta bazı durumlarda kontrolden çıkması demek oluyor. İyiyi de, kötüyü de büyüten bu büyüteç etkisine bir de ay tutulması eklenince, gücü kat be kat artıyor.

 

Şu sıra hangi gezegenlerin ne gibi etkileri altında olduğumuzu bilmek, bu tutulmayı en “verimli” ve yararlı şekilde değerlendirmemiz için önemli. Astroloji ile ilgili yazılarda olduğu gibi detaylı ve derin bilgiler vermekten kaçınarak, size  bu dönemin spiritüel boyutuyla ilgili biraz bilgi vermek istiyorum.

 

Tutulmanın 11’inde  gerçekleşmesinin ayrı bir anlamı var. Numerolojide 11, ,yeni bir boyuta, portala geçişi simgeliyor, yani yeni başlangıçların müjdecisi. Geride bırakmak istediğimiz şeylerden kurtulmak,  geçmişi geçmişte bırakmak,  affetmekte zorlandığımız kişileri af etmek ve hayatı akışına bırakan bir güven hissiyle yeni başlangıçlar yapmak için en ideal zaman. Etkisi altı ay sürecek.

 

Böyle güçlü enerjilerin hakim olduğu günler, Reiki seansı, meditasyon ya da nefes çalışması yapmak için mükemmel. Bilinç düzeyinde artışın, türlü konularda  farkındalığın yaşandığı ve yapılan çalışmaların derinliğinin net bir şekilde hissedildiği bir dönem. Bugünlerde atılan tohumlar, tutulmanın  altı aya yayılan etkisini şekillendirecek ve hayatınıza neler çekmek istediğiniz konusundaki niyetinizi belirleyecek. Bu yüzden de, özellikle bu hafta, mümkün olduğunca içinize dönüp, rahatlamanızda, amaçlarınızı belirlemenizde ve istemediklerinize değil de istediklerinize yoğunlaşmanızda fayda var.

 

Gezegenlerin baskın olarak ateş grubunun özelliklerini öne çıkardığı bu dönemde, cesaretimiz, liderlik hissimiz ve aksiyon alma isteğimiz çoğalacak. Bu olumlu etkilerden ilham alarak, yeni projelere başlamamız ve sürüncemede kalan işleri sonlandırmamız kolaylaşacak. Ancak ateş grubunun “yakıp kavuran” öfkesinden ve kırıcı olabilen dominant karakter özelliklerinden olumsuz etkiler almamız da olası. Bu yüzden biraz dikkat etmemiz ve fevri davranmamamız gerekiyor. Yoksa içinizdeki “kurt adam” aşırı yoğun duyguların etkisiyle bir andaher şeyi yerle bir edebilir.

 

Büyük kararlar vermeniz gerekirse, bu ve bundan sonraki tutulmanın etkierinin bir nebze azalacağı 12 Mart tarihine kadar dişinizi sıkın ki sonra pişman olmayasınız...Gezegenlerin çok farklı etkileri arasında sıkışıp kaldığınızı hissedip, belirsizliğin ve stresin yarattığı korku ve endişeyle hareket etmektense, uykularınızı düzene koymaya, bol bol su içmeye, spor yaparak bu enerjileri kanalize etmeye çalışın. Masaj, hoş sohbeti olan dostlar, ruhunuza iyi gelen müzikler ve doğanın rahatlatıcı gücü bu dönemi biraz olsun kolaylaştırabilir.

 

Dolunayın Aslan burcunda olması kalp çakrasını gündeme getiriyor. Kalbinizi daha çok sevgiye açmaya, katı düşüncelerden ve inançlardan arınmaya, daha esnek,bağışlayıcı ve anlayışlı olmaya çalışın. İnsanları  değiştirmeye çalışmadan, oldukları gibi kabul ederseniz hem kendinizi, hem de onları  kalıplardan ve dogmalardan özgürleştirmiş olacaksınız. Her şeyin karar vermekle başladığını unutmayın.

 

Aslan burcunun öne çıkardığı neşe, canlılık ve çocuksu mutluluk hisleriyle yoğrulmak, biraz daha oyuncu, biraz daha hafiflemiş ve biraz daha spontan bir şekilde yaşama sarılmak için ise en ideal dönemdeyiz. Önümüzdeki günleri ve haftaları en güzel şekilde değerlendirmenizi diliyorum. Sevgiyle kalın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön