Enerji arınma seanslarında neler hissedilir?

Sıklıkla sorulan bu soruya cevap vermek ve bu konudaki bazı yanlış izlenimlere açıklık getirmek istiyorum bugün. Derin arınma seanslarında uygulanan yöntemler ve uygulama yapılan ortam aynı olsa da neden herkes seansları farklı olarak deneyimliyor? Eşinin dostunun tavsiyesiyle seans almaya karar veren ve duyduklarının doğrultusunda beklentilerle gelen bir kişi neden bahsedilenden farklı bir deneyimle karşılaşabiliyor? Neden hiç bir deneyim bir diğeriyle kıyaslanmamalı? Kişi seans sırasında hiç bir şey hissetmezse bu ne anlama gelir?

 

Uygulayıcının eğitimli ve tecrübeli olması ve doğru enerjide olması tabii ki çok önemli. Seansın yapıldığı ortamın sessiz, huzurlu ve rahatlatıcı olması da büyük rol oynuyor. Yine de aynı şifacıyla aynı ortamda seans deneyimleyen kişiler, sonrasında neler duyumsadıklarını özetlerken birbirinden çok farklı şeylerden bahsedebiliyorlar. Peki neden bu çeşitlilik? Bu işin doğrusu ne?

 

Enerji arınma seansı tıpkı meditasyon  veya qigong gibi yapılışı sırasında her kişi tarafından farklı deneyimlenen ve algılanan bir şey aslında. Büyük bir gruba  yönlendirilmiş bir imgeleme ve meditasyon çalışması yapıldığında neler yaşandığını düşünelim. Meditasyon sonunda kişilerdene deneyimlerini paylaşmaları istendiğinde alınan cevaplar çeşitlilik gösterecektir. Bunun sebebi deneyimi etkileyecek bir çok faktör olmasıdır. Algı seviyesinin açıklığı, meditasyon hakkında bilinçaltında oluşmuş önyargılar ve inançlar, bloke olan çakraların oluşturduğu engeller,nefesi kullanım becerisi ve kendini  şifaya teslim etme kapasitesi gibi.

 

Bu anlamda ele alındığında anlaşılması gereken en önemli nokta meditasyonun da şifa çalışmalarının da her seferinde kendine özgü olacağıdır.  Hepsinin belli bir formatta olmasını beklemek, enerjinin akışını kontrol etme çabasından başka bir şey değildir, ki bu durum şifalı enerjinin vücudun ihtiyaç duyduğu yerlere yönlendirilmesini zorlaştırır. Dolayısıyla yapılabilecek en iyi şey yargılayıcı ve analitik düşünceden uzak durmaya çalışmak ve şifaya kendini açmaktır.

 

Bilinç seviyesi yükseldikçe ve arınma seansları düzenli yapılarak ‘merkezinde’ ve uyumlu yaşam sağlandığında her yeni seansın daha derin bir boyutta yaşanabilmesi de mümkün olur. Kişinin farkındalık seviyesi büyük ölçüde artar ve günlük yaşamındaki deneyimleri giderek daha  fazla ‘akışta’ ve uyumlu hale gelir.


‘Kabası alınmış’ bir evle dip köşe bahar temizliği yapılmış bir evi kıyaslayabilir misiniz? Enerji çalışmaları da emek ve zaman ister ve arınma sürecinde yüzeye çıkan duyguların ‘tortuları’ zamanla temizlenir. Bir yandan sürdürülen zorlu şehir hayatı ve iş stresi vs. de göz önüne alındığında arınmanın rolü sadece geçmişten taşıdğımız blokajları arındırmak değildir.  Buna ek olarak, her gün sürekli maruz kaldığımız düşük frekansta enerjilerden  en az şekilde etkilenmemizi mümkün kılan bir araçtır. Nadiren banyo yapan ve ‘temizlenen’ birisiyle her gün düzenli olarak duş alan birinin temizliğini kıyaslayın, beni daha iyi anlayacaksınız. En ideali vücutta dengesizliği sağlayan sıkıntıları fazla ‘biriktirmeden’, durum kontrol dışına çıkmadan  arınmayı sağlamak.

 

Tüm bunlar yine tek bir noktaya işaret ediyor: Enerji arınma seanslarının doğrusu yanlışı yok, kişi o gün ihtiyacı olan kadar ve hazır olduğu kadar şifa enerjisini alıyor ve zamanla deneyimleri büyük ölçüde değişebiliyor. Şifa enerjisi her şeye ve tüm faktörlere rağmen vücuda akıyor ve ruhsal ve bedensel anlamda yenilenme süreci başlıyor.

 

Yine de merakınızı gidermek için seans sırasında neler duyumsayabileceğinizin bir listesini verebilirim:

 

*Gözleriniz kapalı iken çeşitli renkler görebilirsiniz

*Belli çakralarda aşırı sıcaklık hissedebilirsiniz

*Belli çakralarda soğukluk hissedebilrisiniz

*Vücunuzdan akan soğuk yada sıcak bir hava akımı  hissedebilirsiniz

*Bedeninizin çeşitli yerlerinde karıncalanma hissi oluşabilir

*Bedeninizin üzerinde bloke olmuş alanlarda yoğun bir ağırlık hissi deneyimleyebilirsiniz

*Sevinç, coşku, neşe, sevgi, ağlama ve bunun gibi hisler duyumsayabilirsiniz

*Hiçbir şey hissetmeyebilirsiniz ve mışıl mışıl uyuyabilirsiniz  Bilin ki, şifa yine de gerçekleşmiştir. Gönlünüz rahat olsun.

 

Sevgiyle kalın...

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön