Akrep’te Yeniay: İtiraf ve Dönüşüm

İki hafta önce gerçekleşen dolunay maddi ve manevi yönlerden güvende olup olmadığımız sorusunu gündeme getirmiş, ilişkilerimizin sağlamlığını sınamamıza vesile olmuştu. Yıkıcı, yoğun, olaylı ve yorucu dolunay fazından sonra Ay küçülerek gözden kaybolmaya başlar. Bir sonraki Yeniay fazına kadar devam eden bu evrede içe döner ve yaşadıklarımızı yeniden gözden geçiririz. Ay’ın gökyüzünde yeniden görünür olduğu her sefer yani her Yeniay ise, yeni bir doğum, yeni bir şanstır.

 

18 Kasım saat 14.42’de Akrep burcunun 26. derecesinde gerçekleşecek olan Yeniay bedenin, ruhun ve yüreğin dönüşümünü temsil eder. Bilinen tüm evrenin kaostan doğması, spermin yumurtayı döllemesi, bir tırtılın kelebeğe dönüşmesi, aşina olduğumuz masallardaki aşk dolu bir öpücüğün canavarı güzelleştirmesi gibi…

 

Akrep Yeniay’ında fiziksel ve zihinsel doğurganlık, üretkenlik artar. Haritanızda Yeniay’ın oluşacağı astrolojik ev hayatınızın yenilenecek alanlarını, dönüşmeniz gereken konuları ön plana taşır. Örneğin 7. evdeki bir Yeniay, kişinin partneriyle olan ilişkisinin bir aşamada sonlanması ve yeni bir seviyede dönüşerek devam etmesi anlamına gelebilir. Yükselen burçta yani birinci evdeki Yeniay bedensel bir dönüşüm veya operasyon ihtimaliyken, 6. evdeki Yeniay kötü alışkanlıklardan kurtulmak ve yeni beslenme düzenleri benimsemek için idealdir. 4. evdeki Yeniay aile ve ev hayatına dair köklü değişim kararları, aile mirası demektir.

 

Akrep burcu maskeler, gölgeler ve itiraflardır. Yeniay’la birlikte sizi zehirleyen her şeyden ve tüm kötü niyetlerden arının. Gerçeğin peçesini kaldırmaya, hayaletlerinizle cesurca yüzleşmeye, gölgenizle barışmaya ve doğruyu konuşmaya gönüllü olun. Zayıflıklarınızdan korkmayın, kırılganlığınızı gizlemeyin. Zira iki hafta boyunca en zayıf olduğumuzu sandığımız yerde aslında en büyük gücümüzü bulma şansımız olacak.

 

Sizin üzerinizdeki gücünü ve etkisini kötüye kullanan insanlarla öfkenize ve sevgisizliğe yenilmeden hesaplaşmayı denemeniz gerekir. Maddi manevi borçlarınızı kapatarak, bağımlılık ilişkilerinden özgürleşmeyi seçerseniz kararlılığın dönüştürücü gücünü de idrak edebilirsiniz.

 

Başkasının öfkesinin sizin öfkeniz haline gelmesine, böylece aklınızın ışığının sönmesine müsaade etmeyin. En büyük intikam düşmanına benzememektir. Eğer üçüncü kişiler nedeniyle hiddet, kıskançlık ya da dargınlık gibi olumsuz duygular hissederseniz bu duyguların başkalarının değil sadece sizin kalbinizi zehirleyeceğini hatırlayın. Zaten size kıymet vermeyenle çok zaman harcamayın. Çünkü bütün dünya hayatınızdan çıkıp gitmişken, yüreğinizin kapısından adım atan kişidir sizi gerçekten seven ve uğruna mücadele etmeniz gereken…

 

Cesaret ve umutla…

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2761

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2257

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1509

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4884

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13337

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön