Venüs Kova Burcunda: Beklenmedik eşleşmeler

Doğum haritasında Venüs

Jüpiter gibi iyicil bir gezegen olan Venüs’ün haritadaki yerleşimi haz aldığımız, bizi mutlu eden, değerli bulduğumuz şeylere işaret eder. Aşkı nasıl algıladığımızı, ilişkilerimizdeki öncelikleri vesahip olduğumuz maddi değerler konusundaki tutumumuzu Venüs’ün ev ve burç yerleşimine göre tanımlayabiliriz. Örneğin, Venüs’ü 3. evde ya da İkizler burcunda bulunan kişi bilhassa kardeşleriyle, akrabalarıyla ya da okul arkadaşlarıyla iletişimine önem verir, güzel yazar ve etkileyici konuşabilir.  Bu yerleşim edebiyat sevgisini de sembolize eder. Bu kişinin ilk eğitim yıllarında aşkla tanışması ya da eski okul arkadaşıyla birlikte olması mümkündür. Venüs’ü Yengeç burcunda ya da 4. evde bulunan kişi ilişkilerine evlilik ve çocuk gibi faktörler üzerinden tutunmaya eğilim gösterebilir. Venüs 4. evde ev hayatından hoşlanmak, doğduğu yeri sevmek ve tanıdık ortam ve ilişkilerden haz almak demektir.

 

Kadın haritalarında Venüs kişinin karşısındakini nasıl etkilediği, erkek haritalarında Venüs ise kişinin etkilendiği kadın tipini tarif edebilir.

 

Venüs haritada bulunduğu burç ve ev dâhilinde kişiye güzellik katar. Örneğin Venüs’ü Balık burcunda bulunan kişinin ayakları ve ayak bilekleri güzel olabilir. Venüs Koç burcunda ya da 1. evdeyken güzel bir yüz ve saçlar verebilir. Yani Venüs temas ettiği burca ve eve “güzel” sıfatını yakıştırır. 7. evdeki Venüs güzel veya yakışıklı bir eşin göstergesiyken, 9. evdeki Venüs mutluluk ve aşk vaat eden uzak seyahatler anlamına gelebilir. Jüpiter gibi Venüs de (zararlı ve düşük konumda bulunmadığı sürece) bulunduğu yere göre şans getirir.

 

Transit Venüs

Venüs 7 Aralık – 3 Ocak arasında Kova burcunda ilerleyecek. Venüs burç değiştirdiği her sefer, hayattan aldığımız lezzetler yenilenir, yeni zevkler edinir ya da tarzımızı değiştirebiliriz. Örneğin farklı müzik türlerini cazip bulur, gardırobumuzdaki eskileri modern bir şekilde kullanmanın yöntemlerini arayabiliriz. Genel anlamda insanlarla tek düze ilerleyen ilişkilerimiz güncellenir. Transit Venüs haritanızda hangi eve temas ediyorsa, bu evin konuları dâhilinde sevginin, uyumun, sevgilinin ve estetiğin arayışı vardır.

 

Kova Venüs’ü var olan kurallara uymakla değil, kendi kurallarını koymakla alakalıdır. Dolayısıyla ilişkilerde reform zamanlarını temsil eder. Venüs’ü burçlarda tahayyül ederken pembeyle kırmızı arasında 12 farklı renk düşünün. Venüs Kova yerleşimi diğer renklere yabancı ve diğer renklerden bağımsız bir neon mavisine benzer. Şaşırtıcı ve tahmin edilemez olmakla birlikte, böyle olmaktan da gayet hoşnuttur. Eros’a bu defa bir köşe başında, en olmayacak ortam ve durumda, hiç düşünmediğiniz kişilere oklarını fırlatıyorken rastlayabilirsiniz! Mesela “Fi tarihinden beri arkadaşız, olacak şey değil!” ya da “çok farklı kültürlerden geliyoruz, inançlarımız da farklı, mümkün değil olmaz”  dediğiniz anda okun hedefi siz de olabilirsiniz. Zira Venüs Kova tanıdık ve bildik rutinleriniz içindeki “yabancı ve alakasız” kişidir. Bazen de ansızın karşımıza çıkan çocukluk aşkımızdır.

 

Venüs Kova aşkta sıkıntıya da pek gelemez. Kurallar ve standartlar arasında klostrofobik davranabilir. Bu yüzden de ilişkilerimize aşırı bağımlı hale gelmeden, birbirimizin özgür alanlarına saygı duymamız ve açık fikirli olmamız gereken evredeyiz. Süregelen ilişkilerinize biraz çılgınlık, biraz yenilik biraz da şaşırtıcı ögeler eklemeyi deneyebilirsiniz. Fikirlerinizi tartışabildiğiniz arkadaş ortamlarına, spontane adımlar atmaya, yeni insanlara ve yeni tecrübelere hayır demezseniz Venüs Kova dönemi eğlenceli geçebilir.

 

Janis Joplin’in siyahi sesi, Mozart’ın kendi çağının geleneklerini aşan müzik aşkı, Nostradamus’un yıldızlara merakı,  Stephen Hawking’in uzay ve bilim sevgisi Venüs Kova’ya örnektir. Venüs Kova’nın dersi, başkalarını incitmeyecek şekilde özgür ve özgün davranmak,farklılıkların hayatımıza katabileceği mutluluğu ve gelişimi keşfetmektir.

 

Cesaret ve umutla…

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  09 Kasım 2017 Perşembe 23:11

  Gerçektende doğru çıkıyor aynısı bravooo

  Cevapla
 •  
  07 Aralık 2016 Çarşamba 08:10

  Seviyorum seni okumayı. Hep içime ışık oluyorsun. Sevgi ve selam güneyin kızından sana tatlım.

  Cevapla
 •  
  06 Aralık 2016 Salı 18:54

  venüs boğa nedir?

  Cevapla
 •  
  06 Aralık 2016 Salı 17:32

  çok güzel bir anlatım. tebrikler.

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön