Koç Burcunda Dolunay: Kaderinin ustası olmak

Bu gece belki de hayatımda karşılaştığım en güzel dolunaya bakarken içimden “böylesine olağanüstü bir güzellikten, kötülük gelemez” diye geçti. Pek çok dolunay gördüm ama bu seferkinin çehresini saran harede, içime dolan bir başka efsun var.

 

Her dolunay biraz mistik, biraz vahşi, biraz da çılgındır. Ay’ın, uyarıcı, ani ve radikal özellikleriyle bilinen Uranüs’le birleşimi dolunaya dair kontrolsüzlüğü aşırı uçlara taşırken, var olan şartlara alternatif çözümler üreterek özgürleşmenin de sinyallerini veriyor. Merkür Plüton karesiyle kilitli kapıların, kasaların, odaların ardında adaletsizce saklanan her şeyin ortaya çıkması adeta an meselesiymiş gibi, evrenin ruhu gerçeği özgür kılmanın yollarını aralıyor.

 

Uranüs oyunun yönünü değiştirebilen Joker ya da aniden karşına çıkan ve yüzüne sadece gerçekleri haykıran bir çılgın gibidir. Gerçekler duyulduğunda ve joker doğru ele geldiğinde bütün gelecek de birden bire değişebilir! Uranüs’ün aktif olduğu her gökyüzü seyri bir “uyan” çağrısıdır. Dolunayın çağrısı hem dünyevi hem de kişisel hayatlarımızda Kasım ortasına kadar devam edecek dinamik bir sürecin başlangıcı olduğu söylenebilir.

 

 

Koç burcu hayatın rüzgârına yeniden karışmayı bekleyen ilk nefes olduğu kadar, yangını körükleyen sert bir rüzgâr da olabilir. Koç burcu dolunayında cesaretimizi yeniden topladığımız fakat yersiz ve haksız öfkelerimizi ehlileştirmemiz gereken aşamadayız.

 

Dolunay haritasındaki Mars ve Plüton kavuşumu son derece maskülen bir enerjiyi çağrıştırarak kazanma hırsı ve gücünü hissettirme arzusunu tetikliyor. Mars ve Plüton bizi tehdit altında hissettiren gelişmelere karşı güvenliğimizi sorgulamamız anlamına gelebilir. Ancak bazen korku ya da endişe sorunun kendisidir ve bu tarz duyguların sesini alçaltmadığımız sürece çözüme odaklanmamız da mümkün olmaz.

 

 

Eylül ayındaki tutulmalar içimizdeki ve etrafımızdaki en karanlık taraflarla yüzleşmemize vesile olmuştu. Böylece artık gelecekte neyi hayatımıza dahil etmemiz ve neyi geride bırakmamızın gerektiğini açıkça görmüş olduk.

 

Dolunayın gerçekleşeceği astrolojik ev ise, hayatınızın hangi alanlarında neticeler alacağınızı ve “kaderinizin ustası” olmanız gerektiğini, hangi konularda son kararlarınızı vererek yılın bir sonraki dönemi olan Akrep’in temsil ettiği dönüşüme hazırlanacağınıza açıklık getirebilir.

 

Ay’ın değişen yüzlerinden korkmak yerine, her şeyin daha iyi bir şey için gerçekleştiğini hatırlayın. Ruhumuza temas eden her güzelliğin ardında biraz da acı gizlidir, evet. Fakat gerçek güzellik acıyla ve karanlıkla yoğrulduğunda bile özünden kaybetmeyendir.

 

Cesaret ve umutla...

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4989

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 3086

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 823

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 535

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2399

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön