Balık burcunda Ay tutulması: Çözülme ve Vazgeçiş

 

16 Eylül Balık burcunda gerçekleşen Ay tutulması tuhaf rüyalar, kafa karıştıran rastlantılar ve son derece psişik açılımlarla ilgili. Balık su burcu olduğu için, bilincinde olunan ya da olunmayan tüm duygu ve düşüncelerde bir taşkınlık hali yaşanabilir. Bu evrede yeryüzündeki tüm sular ve gözyaşlarımız Ay’ın çekim gücüne yanıt verirler.

 

Her dolunay fazındaki gibi Balık’taki Ay tutulmasının da mottosu, “gerçeğin bizi özgür kılacağıdır”. Eğer tutulma zamanı, tutulmanın birkaç gün öncesinde ya da sonrasında bazı şeyler dikkatinizden kaçamayacak biçimde gün yüzüne çıkarsa, bu şeyleri görmezlikten gelmeyin. Ay ve Güneş karşı karşıya kaldığında, yaşanan olaylar kadersel bir planı tetikler. Gerçeği görebilecek ve gerçekle baş edebilecek kadar güçlü olduğunuzu hatırlayın. Çünkü şeylerin, olayların ve insanların aslı ortaya çıktığında bu bir fırsattır. Hep kör noktanızda kalan, bilmekten kaçındığımız her şey bütün çıplaklığıyla önümüze geldiğinde, aslında özgür kalma şansı elde ederiz.

 

Tutulma anında Ay’ın Chiron’la birleşiyor olması, Mars’ın tutulma derecelerine kare açıyla meydan okumasına rağmen tıpkı Sting’in ünlü şarkısı Fragile’daki gibi ne kadar kırılgan olduğumuzu hatırlatabilir. Böylesine hassas zamanlarda, sözcüklere bile dökemediğimiz bazı kırgınlıkları oldukları gibi kabul etmemiz bu uğurda egodan mümkün olduğunca vazgeçmemiz gerekiyor.

 

Burçlar kuşağının son aşaması olan Balık ruhsal büyüme, geçmişteki aşkların ve kaybolan yaşamların fısıltısıdır. Bir zamanlar inkâr ettiğimiz tutkuların dirilişi, duyguların şahlanışıdır. Her dolunayda olduğu gibi, Ay tutulmasında da ilişkilerde fırtınalı anlar yaşanması beklenir. Bilhassa Mars’ın tutulma haritasında bu denli aktif olması, egosu incinen kişilerde cinsel bir enerjinin dışavurumu ve kıskançlık olarak ortaya çıkabilir.

 

Gün ve gecenin dengeleneceği sonbahar ekinoksunun eşiğinde, Mars’ın Uranüs’le cesaret veren üçgenini değerlendirerek bizi dibe çeken suçluluk duygusu, endişe, ayarsız öfke ve intikam benzeri ağırlıklardan kurtulmamız gerekiyor. Elbette hakkınız olan adaletin peşini bırakmayın ama cezasını zaten çekenler için de daha fazla düşmanlık besleyerek kendinizi de aynı cezaya mahkûm etmeyin.

 

Balık burcundaki Ay tutulması hatalarımız ve doğrularımızda birbirimize ayna tutmamızı kolaylaştırır. Eğer kendi içinizde yeni bir bütünlük ve diriliş sağlamak istiyorsanız, artık yitirilmiş şeyleri yâd ederek, yaşayan şeylere sarılma vaktindeyiz.

 

Ay tutulması koşulsuza yüreğimizi açtığımız diğer insanlarla aramızda duran korkulardan arınmak, serbest kalmak ve serbest bırakmak anlamına geliyor. Kendimizi affederek artık suiistimal edildiğimiz zamanlara rağmen kurban rolünü üstlenmek zorunda olmadığımızı fark etmeliyiz.

 

Her şey ortaya çıktığı için kendinizi rahatsız hissetseniz bile, çıplaklığınızı sevmeyi deneyin. Çıplak bedeniniz ancak ruhunuza tüm çıplaklığıyla âşık olan kişiye sadık olabilir ve iyileşmek için gözyaşlarına malolsa bile Ay’ın şifalı ışığının yaralarınıza dokunmasına müsaade edin.

 

Cesaret ve umutla

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
5
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  23 Eylül 2016 Cuma 19:51

  Çok saçma buluyorum resmen insanları bunalıma sürüklüyor sürekli kötü bişey olacağını düşünmek çok kötü negatif düşünce negatif enerjiyi getirir nedense bütün tutulmalar balık ta oluyor bunuda anlamış değilim.

  Cevapla
 •  
  19 Eylül 2016 Pazartesi 15:19

  Ben iflah olmaz bir astroloji severim kitaplar internet siteleri videolar matematik gim ( 0 ) olduğu için eğitiminde alamadım astroloji ile ilgili herşeyi bilmek istiyorum harfleri tanıyıp cümle uretemeyen cocuklargibiyim yokmu bunun püf noktası

  Cevapla
 •  
  17 Eylül 2016 Cumartesi 22:30

  Ben hiç bişey anlamadım ya bn aleyhime mi bu

  Cevapla
 •  
  17 Eylül 2016 Cumartesi 00:03

  Korkuyorum yakında yaşadıklarımı yazmaya başlıcaksınız.

  Cevapla
 •  
  16 Eylül 2016 Cuma 19:32

  İçinde bulundugum durumu birebir kaleme dökmüssünüz okurken inanamadım. Kaleminize saglık tebrik ediyorum

  Cevapla

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön