Aslan burcunda Yeniay: Ruhun Meskeni

2 Ağustos günü Aslan burcunda gerçekleşecek ve önümüzdeki ayın ana temalarını da şekillendirecek Yeniay, geçen ayın kapanışını yaptığımızın ve artık yenilenmemiz gereken dinamik bir aşamaya vardığımızın da göstergesi. İstanbul’a göre çıkarılmış haritada Yeniay 4. evde, Satürn’e üçgen açı içerisinde gerçekleşecek. Yeni bir oluşumu inşa etmek için temel arayışı içerisinde olan liderler kadar, insanların geneli de aidiyet duygusuyla taraflarını vurgulamaya eğilim gösterebilirler. Mars’ın Yay burcunda Satürn’le kavuşuma doğru ve Merkür’ün Başak burcunda ilerliyor olması ayın ilk değil ama ikinci yarısının olaylı geçebileceği anlamına geliyor.

 

Bu ay içerisinde doğum, hamilelik, nüfus oranı, madenler, altın piyasası, spor müsabakaları, ünlüler, otoriteler ve otoriteye karşı olanlara dair gelişmeler yaşanabilir. Kalp ritmimizi bozabilecek Yeniay’da özellikle ilk doğan çocukların sağlık kontrollerini yaptırmalarında fayda var.

 

Her şeyin kalbi

Aslan burcu, yönetici gezegeni Güneş gibi her şeyin merkezini yani kalbini temsil eder. Olayların, insanların, inançların, ülkelerin, kentlerin, kültürlerin merkezlerini ve yaşam kaynakları simgeleyen Aslan burcu, ağacın gövdesinin topraktan yükselmesi gibi, ruhumuzun vahşi bir orman gibi kalbimizden fışkırmasıdır.  Aslan teması ağaç kadar ağacın meyvesi, yaşlanmayan çocuksuluğumuzdur.

 

Kendimize “Hayatımın merkezi kim ya da neresi? Özel bir yeteneğim var mı? Varlığımı nasıl parlatabilirim? Beni başkalarından ayıran ve benzersiz kılan şey nedir? Neler beni mutlu ediyor? Kalbime şarkılar söyleten kim? Çocukken yapmaktan keyif aldığım ama zamanla vazgeçtiğim şeyler nedir? ” gibi sorular sorabileceğimiz Yeniay’la laf olsun diye değil ama gerçekten bize neşe veren uğraşlar edinmemiz ve kendimiz olmamız önemli. Yeniay’ın haritanızda hangi evinizde gerçekleştiği, hangi yeteneğinize hayat vermeniz, nasıl başlangıçlar yapmanız ve hangi konuları aydınlığa kavuşturmanız gerektiğini gösterecektir.

 

İlk aşkın heyecanı

Aslan’daki Yeniay, yeşerebilecek yeni aşkların da sinyalini veriyor. Her aşkın kendine özgü bir iklimi var. Aşk Şubat’taki kavurucu bir güneş ya da Ağustos’taki dondurucu tipi gibi karşınıza çıkabilir. Kalbiniz nefesinizle inleyen bir ney, telleri kederden kopabilen bir keman ya da cesaretten, sevgiden, korkudan ve öfkeden sözeden bir davul haline gelebilir. Nihayetinde aşkla dolu olan bir kalp, kelebeklerin içinde müziğinizle dansettiği kilit tutmayan ateşten bir tapınağa benzer.

 

İçinde inişli çıkışlı, engebeli yolların, dar boğazların, kuytuların ve koyların bulunduğu yüreğimizde, ejderhalar, melekler, aslanlar ve şeytanlar da ikamet eder. Ruhun saf ve kudretli ya da kötü ve tehlikeli tohumları yürekte yeşerir. Nasıl ki iyilik ve cesaret bulaşıcıdır, Yeniay’da ektiğimiz iyi tohumlar da aldığımız her nefesle dağılarak çoğalırlar.

 

Yeniay’da sevginin ve bilginin girip çıktığı yüreğinizin penceresini açık, geminizin kaburgasını sağlam tutun. Kuyruğu dik tutmasanız da olur!

 

Cesaret ve umutla…

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön