Bir film izledim kocamı boşadım!

Ben bir Jedi Şövalyesiyim” diye 11 yaşında ağaçtan düşüp sol kolumun kırılmasına Neden olan Star Wars’u saymazsak bugüne kadar izlediğim tonla film arasında hayatıma doğrudan etkisi olan tek film “Düşler Tarlası’dır (Field of Dreams).

 

Bugünlerde Asabi Adam filminde, sinemalarda gösterilen Phil Alden Robinson’un yönettiği, Kevin Costner’ın Kevin Costner olduğu günlerde oynadığı filmde bir gece uyurken “Sen yap, onlar gelecek” diyen bir ses duyunca hayatı değişen ve mısır tarlasının ortasına bir beyzbol sahası İnşa eden Ray Kinsella’nın öyküsü anlatılıyordu.

 

'Düşler tarlası' fakültesi

İlk girdiği üniversite sınavında hüsrana uğramış, “İşletme mi okusam iktisat mı?” diye test kitaplarındaki çoktan seçmeli soruların İçinde ‘A’ şıkkından ‘D’ şıkkına yüzdüğüm günlerde Site Sineması’nda Düşler Tarlası’nı izleyip sokağa çıktığımda bir ses kulağıma “Sen yap, onlar gelecek” diye fısıldadı. O günden sonra hocaların ya da ailemin tavsiyelerine değil kendi içimden gelen sese kulak verdim... Üniversite tercih formunda Başköşeye Türk Dili ve Edebiyatı’nı yazdım...

 

Frozen izleyen karı-kocanın öyküsü

Orhan Pamuk’un Yeni Hayat Romanının açılış cümlesi “Bir gün bir Kitap okudum hayatım değişti”yi kendi hayatım için “Bir gün bir film izledim hayatım değişti” diye yeniden nasıl kurduğumu anlattığım, kişisel tarihimin bu gereksiz detayını bana hatırlatan şey Japonya’da bir karı-koca! Bu karı-kocanın hayatı 1 milyar 250 milyon dolar hasılat yapan animasyon filmi Frozen (Karlar Ülkesi) yüzünden kökünden değişmiş... Filmi izleyen ve bayılan kadın, kocasının da bu görüntüleri buzlu, öyküsü sıcak animasyonu izlemesi için ısrarcı olmuş. Önceleri “Ne işim var çizgi filmde” diye ayak diretse de sonunda karısını kırmayıp filme gitmiş...

 

Kaçıncı kez izlediğini unuttuğu Frozen yüzünden gözleri ışıl ışıl parlayan kadın eşine o lanetli soruyu sormuş: “Nasıl buldun?”

 

Erkeklerin yapmaması gerekenler

Filmden karısı kadar etkilenmeyen adamcağız hayatta bir erkeğin yapmaması gereken tek şeyi yapmış maalesef; bir kadının ayaklarını yerden kesen bir şeye duygusuz bir öküz gibi cevap vermiş: “Eh işte fena değil!”

 

Ne olduysa da bu cevaptan sonra olmuş!

 

Eşinin filmden bir şey anlamadığını düşünen kadın, “Bu filmi gerçekten harika yapan şeyi anlayamadıysan, bir insan olarak sende ters bir şeyler var!” diyerek boşanmak için mahkemeye başvurmuş. Adamcağız karısı Frozen’ı izleyene kadar aralarında hiçbir sorun olmadığını, bu hale nasıl geldiklerini ise hiç anlamadığını anlatıp buz üstünden kayıp giden evliliğine ağlayıp duruyor bugünlerde!

 

Bütün o filmler sen yaşa diye varlar

Benim sol koluma 11 dikiş attıran, bugün bu satırları yazmama yol açan, Japonya’da bir karı-kocanın evliliğinin bitmesine neden olan filmler iyi ki varlar... Eminim sizin de “Bir film izledim hayatım değişti” dediğiniz bir film vardır...

 

Twitter’da @altinsaray adresinde takipçilerine ‘Her Gün Bir Film’ tavsiye eden sinema Yazarı Cem Altınsaray’ın dediği gibi, “Filme sadece bakanlar, kafalarının dışına çıkıp da kolay kolay bir şey yaşayamazlar... Filmler sen yaşa diye var.”


Bugün siz de bir film izleyip yaşayın E mi...

 

Son... The End... Fin...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön