Sevgili kızım...

Aslında çocukları pek sevmem. Eğer çocuğum olmuşsa, bu da dengesizliklerimden biri sayılabilir. Zaten dengeyle pek alakamın olmadığı herkesçe bilinir.


Ben şimdi 28 yaşına girmek üzereyim. Ve hayat çok enteresan…


İnsanlara öğüt vermeyi sevmem. Ne yapması gerektiğini uzun uzun anlatmayı sevmem. Çünkü kimse kimseyi dinlemez. Ben konuştuğumla kalırım. O yüzden sana “şunu yapma, bunu yapma” diyemem. Hepsini yap.


Ama şunları merak etme, şunlardan çok eminim:

—Her acı geçiyor. En yakının ölse bile bir zaman sonra gülebiliyorsun, bu bile mümkünken neden her acı geçmesin, geçiyor. Sonsuza kadar üzülmüyorsun.  Hatta sandığından çok erken geçiyor.


—Hayatının erkeği belki de o değil. Onunla ayrılmak dünyanın sonu değil. Çünkü sonrakini daha çok sevip, “asıl buymuş” diyorsun. Ondan sonrakini en çok seviyorsun. Evlendiğinde bile o son olmuyor bazen, düşünsene, evlilikler bile biterken, senin dandik ilişkin neden bitmesin?


—Hayır, o dünyanın en yakışıklı ve en bulunmaz erkeği değil.  Başkasıyla birlikte olunca, eskilerde ne bulduğunu kendin bile anlamayacaksın.


—Hayır, öncekinin yaptıklarını o da yapmayacak. Belki de çok iyi biridir, öncekinin yaptığı bütün kötülükleri sil. Her yeni insanın mükafat olduğunu düşün, iyi biri çıkarsa ne ala, kötü biri çıkarsa da ders aldım dersin, yaşayarak öğrenmek en önemlisi çünkü.


—Onun için planlarını iptal etme. Aldığından çok verme. Verdiğinden çok alma. Sevmediğin biriyle sakın birlikte olma. İstemediğin hiçbir yere gitme. İstemediğin hiçbir şeyi yapma.


—Hakettiğin şeyi iyi de kötü de olsa, başkası yaşıyor olabilir. Ama bu sıra sana gelmeyecek demek değil.


—Kötü gün dostu olmayı doğru anla. Akbaba gibi üşüşenlerden olma, başı sıkıştığında arananlardan ol. İnsanları yalnız bırakmayı bil ama uzak da durma. Bu arada iyi gün dostu da ol. İyi gününde başkasının sevincini paylaşmak da çok değerlidir.


—Gurur duy. Kendinle, sevdiklerinle, tanımadığın insanlarla bile.


—İnan. İnanmazsan yarım kalır her şey.


— Şefkatli ol. Bu seni vazgeçilmez kılar.


—Kendine bak. En kıymetli eşyana bakar gibi bak, en çok kendine bak.


Aslında, ne istersen onu yap. Benim bu söylediklerimi de dinleme istersen. Tam tersini yapıp hepsini dene. Kafanı çalıştır. İyi biri olmaya çalış. Ne kadar erken olursan o kadar iyi.


Sevgiler.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön