Bayıla bayıla inandığımız 3 ilişki yalanı

Bu aralar en çok duyduğum şey, ayrılamayan, boşanamayan, çapkın erkekler ve ayrıl da gel diyerek bekleyen aşık kadınlar… Hayatta özellikle de böyle konularda ne büyük konuşmayı severim ne konuşturmayı… Her şeyin insanlar için olduğunu bilirim, herkesin hata yapabileceğini, en yanlışı seçebileceğini ve fakat seçtiğinin doğru olduğunu iddia edebileceğini de bilirim, anlarım… Ama şöyle bir etrafınıza, kendinize bakın, her seferinde aynı yalanlara inanmıyor musunuz bile bile? Şimdi birlikte özellikle erkeklerin söylemeyi en sevdiği, kadınlarınsa seve seve inandığı yalanları inceleyelim:

 

“O’ndan ayrılıcam, üzülecek diye ayrılamıyorum ama seni seviyorum, biliyorsun”

Ya allah aşkınıza şu cümle ve benzerlerini duyduğunuz an topuklu ayakkabınızınn topuğunun sivri kısmıyla karşınızdaki adamın beynini delin. Nasıl bir karakter birlikte olduğu, hatta ayrılınca kıracağı kadar uzun süredir birlikte olduğu ve onu çok seven sevgilisi, karısı hakkında böyle konuşabilir? Böyle konuşan biri sizin ilerde ne işinize yarayabilir? Adamın bir zamanlar sevdiği kadının düştüğü durum ortada, siz kendinizi ilerde nerde göreceksiniz peki? Böyle diyen birini gördüğünüz an kaçın. Çünkü o hem aldatan, hem yalan söyleyen, hem saygı duymayan hem de herkes için baştan sona yanlış olan bir erkek modeli. Sonunda sizin için de başkasına böyle söyleyecek çünkü. Ayrıca zaten ayrılmak istemiyor, siz saf gibi ona istediği her şeyi verin diye duymak istediğiniz şeyleri söylüyor.

 

“Sorun sende değil, ben ilişki/evlilik insanı değilim”

Ah canım, şu hayatta şunu diyen herkesin en fazla 2-3 seneye evlendiğini farket artık ne olur. Sorun sende. Sen ona göre değilsin. Hayallerindeki kadın değilsin. Kilolusun/zayıfsın, güzelsin/çirkinsin, çok bilmişsin/cahilsin, çok safsın/çok kavgacısın, çok kıskançsın/güvenilmezsin… Sorun ne bilmiyorum ama sen onun için doğru kişi değilsin. Sorun sende. Bekleme, umutlanma, git. Gittikten sonra da arada kontrol et bakalım senden sonraki kızla nasıl upuzun ilişki kurup üstüne bir de evleniyor… Senin için de en doğrusu o değil zaten, sen de kendine en uygun olanı bulursun zaten.

 

“Ben sevmiyorum insan içine çıkartmayı sevgilimi, kıskanırım, gerek yok”

Oldu! Bar bar dolaş, girip çıkmadığın yer kalmasın, kız evde otursun. Çevren onu tanımasın, seni yalnız adam bilsin, gelsin kızlaaar gitsin kızlar. Ama senin kız hiç yokmuş gibi hayatına devam etsin. Seni yılın zekisi ilan ediyor ve alkışlarla yerine alıyoruz. Kızlar şu laflara inanmıyorsunuz artık değil mi? Ne demek onunla gezmemek, ne demek çevresine girmemek!

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön