İndirim mevsimi geliyor, hazırlığını yaptın mı!

Bilinen 4, bilinmeyen 2 mevsim var. 4’lü olanı biliyoruz. Diğer ikisi ne peki? Tabii ki yazlık ve kışlık dev indirim mevsimi! Yenisi geliyor işte, hazır mısınız? Hazır değilsiniz aslında… yazımı okuyun!

 

1-Aylardan Aralık. Yılbaşı hediyesi almak zorundaysanız ve alacağınız mağazada indirimler başlamamışsa yandınız. Ya başka mağaza seçin ya da karşınızdakilere  hediye beklemediğinizi, almamalarını rica ettiğinizi söyleyin. Şimdi durup dururken hediye borçlanmanın manası yok. Ay olur mu öyle şey demeyin, siz büyük indirime hazırlanıyorsunuz, tabii ki olur kuruş bile değerli!

 

2- “Ya indirimde bir şey bulamazsam” kafasındaki arkadaşlarınıza uymayın. Bırakın onlar alsınlar. Bırakın paralarını harcasınlar. Siz sinsice –belki pis pis sırıtarak büyük günü bekleyin.

 

3-Lüzumsuz hiçbir şeyi almayın. Unutmayın tam 1 ay sonra onları yarı fiyatına, belki de daha ucuza alacaksınız. Ayrıca bedeni de kalacak. Kalmazsa da daha güzelleri olacak. Düşünsenize bütün AVM sizin ve artık her modelden her markada var!

 

4- İndirimden önce mağazaları gezin ve kendinize uygun AVM seçin, alışveriş arkadaşı bulun ve alışveriş rotası çizin. Banka kartlarınızdan size en çok katkı sağlayanı seçin ve şimdiden onu boş bırakın.

 

5- Dayanamayacak gibiyseniz kimseyle, özellikle de mağaza dolaşmaya meraklı arkadaşlarınızla AVM’de buluşmayın. Dışarıda cafeler var mis gibi tertemiz, birer kahve için işte.

 

6- Tabii neler alacağınızı bir kenara yazın. Stilettonuz mu yok? Uygun markayı bulun, ona yoğunlaşın. İndirim var ve ucuz diye de gardrobunuzu saçma sapan şeylerle doldurmayın.

 

7- Her bir parçayı beğendikten sonra düşünün, ben bunu nerede, kaç kez kullanırım? Mesela çeyiz yapıyorsanız, bütün cici şeyleri toplamanıza gerek yok, pijama partisinde şirinlik yarıştırmaya gitmiyorsunuz, evleniyorsunuz sonuçta…

 

8- Mağazaların kadın bölümündeki kasa kuyrukları sizi yorabilir. Biraz çakal olun, çocuk ve erkek kasayı da gözlemleyin. Onlar daha sakin oluyorlar…

 

9- Önünüzdeki zamanları, özel günleri, hediye almanız gereken kişileri de düşünün, indirimden ne alacaksanız alın. 3-5 ay sonra da olsa ne yapalım, değiştirme kartını da kullanmayıversin.

 

10-Çoğu şey, sadece o senenin modası olabilir. Modası geçecek olan şeye çok yatırım yapmayın. Ocak indiriminden yazlıkları depolamanıza da gerek yok, 2-3 ay ne giyeceksiniz, biraz hesap edin…

 

11- Alışverişe erken saatte, mümkünse hafta içi çıkın. Her şeyi toplayın ve içiniz rahat bir şekilde indirim işini bitirin.

 

12- İndirim süresince aynı mağazanın diğer şubelerini ya da diğer markaları gezen biriyseniz, bir gidişte bütün paranızı harcamayın. Başka günlere de para ayırın.

 

13- İndirimler Aralık ayının ortasında hafif hafif başlar ama en büyükleri Ocak 5’ten sonra  olaya girer, Şubat gibi de artık savaştan çıkmış gibi duran iplikleri sökülmüş kıyafetleri incelemeye mağazalara gidersiniz…  Dikkat! Ufak indirimlere aldanmayın, asıl indirime geç kalmayın!

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön