Güzel ördek yavrusunun dramı

Güzel ördek yavrusunun hikayesini duydunuz mu? Herkes çirkin ördek yavrusunun başına gelenleri bilir. Güzel ördek yavrusunun dramı hiç anlatılmaz. 

 

Çirkin ördek yavrusu ile güzel ördek yavrusunun kaderleri halbuki aynıdır. Zira çirkin ördek yavrusu çirkin olmakla ilgili değil farklı olmakla ve ait olmamakla ilgili bir hikayedir. Farklı olmak, ait olamamak ördek skalanın çirkin ucunda da olsa, güzel ucunda da olsa aynıdır. Ruhsal yalnızlık demektir. Bu her türlü “olumlu” insanlık hali için aynı şekilde geçerlidir. Güzel olmak, akıllı olmak, başarılı olmak, yaratıcılık, orijinallik, her biri birer yüktür. Sizi sıradanlıktan uzaklaştıran her türlü sıfat ruhsal olarak yalnızlaştırır. Üstelik bu olumlu sıftaların hiçbiri kazanılıp nihayete erilmez. Hep tetikte olmak hep sıfatın devamlılığı için düşünmek gerekir. Birçok insan güzelliği ya da başarısı nedeniyle ızdırap içindedir, üstelik bu ızdırabın bekası için de canını dişine takıp korku içinde çalışmaya devam eder. Sıradan olmamak çok yorucudur! 

 

Sıradan bir yaşam sürmenin, sıradan insanlar olmanın getirdiği özgürlük ve kalp rahatlığını kendimize ve çocuklarımızı çok görmeyelim. Benim kızım için bir duam varsa, sıradan bir yaşamın bereketini tadabilmesidir. Astronot değil sıradan olmasını isterim. Geçtiğimiz günlerde Jeff Foster ortalama bir insan olmak üzerine beni kalbimden vuran bir yazı koydu Instagram'a. O yazıdan alıntı yapıyorum:

 

“Sıradanlığa izin... Sıradan olmakta sorun yoktur. Elinden gelenin yeterli olmasının. Başarısız olmanın. Suratının üstüne kapaklanmanın. Mükemmel olmamanın. Özel olmamanın. En iyisi olmamanın. Her durumda olduğun halinle sevilmeye layıksın ve muhteşemsin. 

 

Evrenin gözünde bütün sınırların ve eksiklerin güzel.

 

En büyük, en iyi, en başarılı, en çok sevilen olma yükünü sırtından at. Tam da olduğun gibi olmayı kutla. Ve fark et bu radikal kendine şefkatin, vazgeçmekle, aza razı olmakla hiçbir ilgisi yok. Bu hal zevkli, özgür ve bereketli bir yaşamın temelidir. Sıradan ol!"

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön